Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Logan VS ----

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View Postmircea_tdo, on Sep 22 2007, 23:06, said:

....dar ma deranjeaza sa vad postand fel de fel de necunoscatori si ridicand in slavi atat Loganu asta.
Care necunoscatori? Care nu au mai condus o masina straina in viata lor sau ce spui?
Si cine ridica in slavi Loganu'? De foarte multe ori nu ai cum sa reactionezi, decat in felul asta, sa faci dintr-o masina modesta o masina ''beton''. Asta se intampla tot timpul.  La orice ''versus''  trebuie sa fie prezent si Loganu'. Multe batjocuri si jigniri la persoana. Si ce e mai rau , multi nici nu au condus un Logan. Si chiar daca au condus, totusi, putin respect, toti suntem oameni. Si asa faceti ca sa ridicati un sh in slavi...
Am fost luat la misto pt. simplu fapt ca am condus multe masini straine si am ramas la Logan. Si care e problema?? Pt. asta trebuie sa jignesti? Din pacate sau din fericire, sunt foarte foarte multe Loganuri pe drumurile noastre, normal ca e un subiect aprins pt toata lumea, dar hai...in multe cazuri o luati razna multi

Edited by Octavian___28, 23 September 2007 - 21:51.


#20
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 02.12.2006

View PostMAK, on Sep 23 2007, 20:36, said:

N-o sa mai  strice nimeni un VS, te asigur eu.
Unde nu este vorba de Logan, n-o sa mai gasesti nimic de Logan, pt ca nu mai are ce cauta in orice VS, Loganu.
Trebuie sa punem punctul pe "I", am ajuns prea departe, stricam orice topic cu OffTopic, cu biza, cu jigniri.


   Sunt cativa useri, din ambele tabere, care ar trebuii sa aiba interdictie la a mai posta despre logan. Cred ca au spus pana acum ce au avut de spus si ar insemna doar sa se repete, sa mai lase si pe alti sa-si dea cu parerea.

#21
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Eu sunt tare curios daca vom face un topic Logan vs Sandero cum se vor impartii taberele.

Ce zici MAK, bagam unul la Uncharted things / GENERALITATI  ?

Sa faci misto de o anumita masina oricare ar fi aceasta, exista un topic dedicat. Din pacate multi nu au inteles care e diferenta dintre a face misto de o masina si a face misto de un posesor.


Pe de alta parte, cand vezi anumiti useri gen Basarab care debiteaza numai prostii, nu ai cum sa nu faci misto de ei. Dar de la a face misto si pana la a jigni, iaras e cale lunga.
Eu zic ca ai de munca MAK. Daca vrei sa faci ceva taie raul de la radacinaca sa zic asa.

maximus a inteles ideea acum cateva luni cand am deschis acel topic logan vs all cars si s-a mai potolit. O buna bucata de timp a fost liniste pe aici pana a reaparut Basarab.

Pe de alta parte exista si cativa useri antilogan care trec destul de usor la atacuri la persoana si jigniri.
MAK, ideea ta e de laudat. Exact aceeasi problema o aveam si eu acum cateva luni cand am deschis acel topic minunat. Imi cautam o masina si peste tot vedeam numai logan. Sa mor ca la 3 reply-uri utile gaseai 20 de off-topci si caterinca. Oricum parca acum nu e asa de rau cum era anul trecut pe vremea asta. :D

Bafta.

Edited by Night Elf, 24 September 2007 - 14:26.


#22
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
> "cand vezi anumiti useri gen Basarab care debiteaza numai prostii, nu ai cum sa nu faci misto de ei"
Si care mai e diferenta intre debitorii de prostii si debitorii de informatie?

#23
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Basarab nu jigneste pe nimeni, nu raspunde la jignirile care i se aduc.
El are o problema cu industria auto romaneasca, el tine cu orice masina care este produsa in tara, nu numai cu Loganu.
De Basarab nu aveti cum sa va legati, poate decit sa va amuzati de posturile lui tip telegrama.
Asa este, am mult de munca si vreau sa fac ceva, cum am mai spus, deja a ajuns obositor sa citesti numai jigniri din toate partile, sa citesti de Logan acolo unde nu are ce cauta, sa citesti jigniri aduse posesorilor de Logan.
O sa incep sa fac curatenie, vreau bunavointa din partea voastra, spun treaba asta pt ca aici toti sint majori, e foarte usor sa dai cu parul si nu vreau sa se ajunga la asa ceva.

#24
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Adica a disparut threadul "Logan vs. all cars"?!

#25
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Nu, nu a disparut :)
Adevarul e ca s-a comparat si s-a rascomparat aceasta biata masina.
Parerea mea e ca nu ar trebui sa existe un topic de acest gen si atunci ar fi mult mai ok!

#26
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Marius sa nu-mi zici ca vrei sa-ti iei Logan si vrei sa inchidem bunatate de topic.  :P  :lol:

#27
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
vezi? Despre asta era vorba elfule! ;)
Nu, nu o sa imi iau Logan...urmatoarea mea masina o sa fie cu volan in partea cealalta, daca ma intelegi  ^_^

Mai bine ai scrie despre forum, mai ales ca ne da la televizor :w00t: link

#28
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Nu am chef sa le fac rating astora de la prima, din motive de n-am voie, ca e cu multe zerouri daca, in minus pentru mine.  :P

Edited by Night Elf, 25 September 2007 - 17:44.


#29
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Pai nu faci rating la prima...faci la softpedia :lol:
Iarasi am dat-o in offtopic...
Totusi, b1 sau antene? sua poate pro?

#30
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Last off topic. Bre ai PM imediat. :)

Nope nu e TV, e alceva ai PM gata. :)

Edited by Night Elf, 25 September 2007 - 17:53.


#31
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
logan vs sandero?

sau ce a fost mai intai : masina de spalat sau detergentul?

#32
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Eu mi-as lua Aveo daca ar fi sa aleg... in 2 usi...negru!

#33
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Domnilor, aici discutam diverse probleme.
Daca nu mai sint probleme, il putem inchide.

#34
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006

View PostMAK, on Sep 20 2007, 22:09, said:

...Nici mie nu-mi place Loganu, dar asta nu inseamna sa jignesc pe cei care au, sau pe cei care vor sa cumpere.
Mai ziceti de Maximus, dar voi cum sinteti ?
Este un topic special pt offtopicuri, pt biza, dar nici acolo nu se accepta jigniri.
Nu se poate sa-i spui unui posesor de 'XXX' masina, ca acea masina este ultimul jaf, ultimul ris, cum se simte omul acela ?
Va spun sincer ca ati intins coarda prea mult.
....

Eu nu contesc Loganul e o masina facuta pt. piata romaneasca insa sunt niste sustinatori pe aici mai mult decat enervanti si falsi....sublinierea facuta e adevarata 100% in cazul "maximului de romania" care contesta alte masini mai precis cele care se lupta in aceeasi zona in care exista si Loganul. Daca era fanul Mertanului il puteam intelege insa bagand masina autohtona in fata e iritant si pe langa el mai apar cativa sa le spun doar iritanti care debiteaza numai aiureli.

P.S. Ma opresc aici ca m-a lasat tastatura in seara asta, sper sa nu fie altceva ca am cativa condensatori cu caciulita  :(  iar scrisul cu tastatura vizuala e crunt.  :ack:

#35
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Argumentul suprem "Loganul nu are rival nou la banii lui" s-a dovedit atat de iritant pentru unii incat au aparut indivizi care declara cu mana pe portofel ca desi au avut bani de scule de 2-3 ori mai scumpe au preferat Loganul si, evident, au fost dezamagiti. Adica aberatii. Sau tipi care se mandresc cu masini mai scumpe si fac agitatie in jurul unei masini care evident a fost prea ieftina pentru ei.

Edited by valeriu.b, 25 September 2007 - 19:35.


#36
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Pai Loganu' se vinde si pe alte piete...Si nu inteleg, de ce ''iritant''? Unele aiureli sunt chiar parerile unora, le respecti si gata, chiar daca ai alta parere, nu tre' sa ajungi la jigniri si toate cele ( vorbesc la general ). Daca e sa fie asa, apai sunt multi ''iritanti''. Faci o afirmatie si ti se raspunde cu ''hai sictir'', normal ca devine iritant si fie raspunzi la fel si poate mai bagi si din ''top'' fie ignori, ceea ce nu tot timpul se poate, depinde de stare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate