Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Motorola RAZR 2

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 timmyshor, on Feb 23 2009, 17:00, said:

Ce parere aveti despre motorola v8?

Are cineva?

Merita investitia?

+

Frumos, deosebit, unic.
Carcasa construita din metal + sticla, combinate cu aluminiu, plastic si magneziu - e destul rezistenta la zgarieturi.  
Subtire, tastatura excelenta, semnal puternic, sunet bun in casti, Crystal TAlk etc.
Camera face poze foarte bune pentru cei 2MP .

-

Bateria nu duce mai mult de 3 zile, chiar daca faci economie. In medie tine cam 2 zile.
Sistemul de prindere al capacului de cauciuc de la portul USB e destul de firav si e posibil sa il rupi in timp, daca nu te porti decent cu el.
Se umple foarte usor de amprente .
Camera e salbuta la filmat.

#20
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Il am si eu de aproximativ 1 saptamana. Pot sa spun ca este un telefon ok pentru banii investiti( se vinde la Orange Web Shop cu 460 lei, transport gratuit, NECODAT si ai bonus o cartela Pre-Pay de la Orange). Desi e varianta cu 420Mb, sunt multumit de cum se comporta. Daca vreti telefon pentru muzica, va recomand cu caldura seria W(alkman) de la Sony Ericsson. Partea buna este ca softul merge updatat destul de usor - ai nevoie de o conexiune la net si atat. Inca nu am descoperit cum se instaleaza theme-le pe el, dar cand rezolv problema asta o sa va zic si voua. Pana atunci, astept sfatul unei persoane care a reusit acest lucru...

#21
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Am si eu un V8 cumparat de aproape 2 luni la fidelizare prin reteaua SAY (e necodat) si in mare sunt multumit de el cu cateva exceptii (de baterie nu mai zic, ca deja se stie). Problema pe care am sesizat-o recent e ca, desi zice ca ecranul exterior ar fi tactil si cand imi vin mesaje mi se da optiunea de a citi sau respinge, totusi nu se intampla nimic. In plus, desi pe gsmarena zice ca ar avea posibilitatea de a retine apeluri 30 dialed, 30 received, 30 missed, in realitate vad ca nu retine decat 20 de apeluri de toate intr-un singur director numit "Apeluri recente". Am cautat sa vad ca la Nokia, poate gasesc un director unde sa fie stocate apelurile pe sectiuni Missed, Dialed si Received, dar ... nimic.
Stie cineva cum as putea sa rezolv aceste probleme?

Ca sa zic si ceva de bine: daca vreti un telefon sa vorbiti in zone cu semnal foarte slab unde alte telefoane nu prind nici o farama de semnal, atunci V8 da clasa. In unele zone unde Nokia 6230i era mort la semnal, cu V8 vorbeam fara probleme.

#22
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 vast, on Mar 12 2009, 22:28, said:

Am si eu un V8 cumparat de aproape 2 luni la fidelizare prin reteaua SAY (e necodat) si in mare sunt multumit de el cu cateva exceptii (de baterie nu mai zic, ca deja se stie). Problema pe care am sesizat-o recent e ca, desi zice ca ecranul exterior ar fi tactil si cand imi vin mesaje mi se da optiunea de a citi sau respinge, totusi nu se intampla nimic. In plus, desi pe gsmarena zice ca ar avea posibilitatea de a retine apeluri 30 dialed, 30 received, 30 missed, in realitate vad ca nu retine decat 20 de apeluri de toate intr-un singur director numit "Apeluri recente". Am cautat sa vad ca la Nokia, poate gasesc un director unde sa fie stocate apelurile pe sectiuni Missed, Dialed si Received, dar ... nimic.
Stie cineva cum as putea sa rezolv aceste probleme?

Ca sa zic si ceva de bine: daca vreti un telefon sa vorbiti in zone cu semnal foarte slab unde alte telefoane nu prind nici o farama de semnal, atunci V8 da clasa. In unele zone unde Nokia 6230i era mort la semnal, cu V8 vorbeam fara probleme.

Functia de touch la V8 e valabila doar cand asculti muzica. V9 are suport touch extins.
Atunci cand primesti mesaje pe V8, le poti vizualiza pe ecaranul extern folosindu-te de sagetile pentru volum si de tasta "speciala" ("-" "+").
Poti da quick reply direct de pe ecranul extern (folosind mesajele presetate : (ex: "Call you back" etc.) .
Nr. de apeluri retinute ar trebui sa fie cel specificat de Motorola. E posibil sa si fie o limitare din versiunea de soft pe care o folosesti.
Jurnalul apelurilor il gaseti la Recent Calls, de unde poti selecta categoriile (Missed, Dialed, Recived) cu ajutorul tasetelor "*" (back) si "#" (forward).

Ca telefon,  V8 e impecabil. Pacat ca nu are o baterie de capacitate mai mare - cei 770mAh nu sunt suficienti pentru 2 ecrane de de 2,0 si 2,2 inci.

#23
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Aseara am luat la studiat din nou manualul si am vazut ca apelurile pe sectiuni pot fi vizualizate prin tasta "#". Numarul total de apeluri pe fiecare sectiune este de 20 si nu de 30. Update la softul telefonului am facut la scurt timp dupa ce l-am luat, de pe site-ul Motorola.
In schimb, tot in manual zice ca daca vrei sa reiei o operatiune de update la soft trimisa de operator o poti face prin pasii: Meniu -> Setari Telefon -> Actualizare Software -> Instalare. Cand am cautat in telefon, in meniul de Setari Telefon nu am gasit optiunea Actualizare Soft.

#24
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Teme de unde pot lua pentru el? Multumesc. Bafta.

#25
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004

 antinVidia, on Jun 7 2008, 17:26, said:

Aveti idee daca se poate pune acumulator de V9 (BX-50 - 950mAh) pe V8 (BX-40 - 770 mAh)  <_< ...

Din ce am vazut pe net, se poate, dar eu nu am gasit in Buc BX-50 originala decat la aprox 100 lei buc, ceea ce mi s-a parut prea mult.
Daca se gaseste mai ieftin, postati aici  :signher:

#26
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un nou telefon din seria RAZR2, anuntat de Motorola DOAR pentru piata din Korea - MOTO V10 : Motorola Korea

[ http://i44.tinypic.com/2rr6l45.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i40.tinypic.com/1mae.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  

Caracteristicile sunt aproximativ aceleasi ca la V9x .

GPS si a-GPS,
Camera de 2MP cu autofocus
256 MB interni + slot de card
Ecrane :  
- extern de 2,0 inci - 262K, 240x320 pixeli, sensibil la atingere  
- intern de 2,2 inci - 262K, 240x320 pixeli
Bluetooth
Mp3 Player si Video Player
Bateria e mai maica decat la modelele V9 si V8 - doar 740mAh.

Reclama la MOTO V10 (Beckham)

#27
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
fain rau telefonul, de era la noi pe piata nu mai imi cumparam eu v8 :lol:

#28
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 aiptek, on Apr 28 2009, 09:39, said:

fain rau telefonul, de era la noi pe piata nu mai imi cumparam eu v8 :lol:

Nu cred ca cei de la Motorola vor face si versiunea GSM a lui V10.
E exclusiv pentru piata din Korea si nu poate fi folosit pe retelele noastre.

#29
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 antinVidia, on Apr 28 2009, 11:17, said:

Nu cred ca cei de la Motorola vor face si versiunea GSM a lui V10.
E exclusiv pentru piata din Korea si nu poate fi folosit pe retelele noastre.
am vazut, pacat de design ca e frumusel rau...

#30
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
Probleme cu bateria la V8 am avut si eu imediat dupa ce l-am cumparat, ma tinea cam 2 zile fara sa-l utilizez mai deloc.  Totusi am mai formatat o data bateria (tinuta la incarcat ~ 10h) si vad ca de atunci ma tine 5-6 zile cu utilizare minima (vb ~10 min si ceva browsing).
Oricum vreau sa incerc si o baterie de V9, momentan am comandat-o pe e-bay.

#31
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Rage1, on Apr 29 2009, 14:02, said:

Probleme cu bateria la V8 am avut si eu imediat dupa ce l-am cumparat, ma tinea cam 2 zile fara sa-l utilizez mai deloc.  Totusi am mai formatat o data bateria (tinuta la incarcat ~ 10h) si vad ca de atunci ma tine 5-6 zile cu utilizare minima (vb ~10 min si ceva browsing).
Oricum vreau sa incerc si o baterie de V9, momentan am comandat-o pe e-bay.
la cat te scoate bateria aia cu transport cu tot?

#32
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004

 aiptek, on Apr 29 2009, 16:27, said:

la cat te scoate bateria aia cu transport cu tot?
Pai smecheria e ca am comandat-o in Canada, si de acolo mi-o aduce cineva in tara. Toata distractia e 8 CAD (~22 Ron), sper ca la pretul asta sa fie intr-adevar originala, asa cum se laudau aia pe site  :) . Mai multe detalii, cand soseste.

#33
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Ar trebui sa simti diferenta de la 770 mAh la 950 mAh... Cel putin 1 zi in plus de standby.
Totusi, 5-6 zile (chiar si cu utilizare redusa) mi se pare cam mult. Pe mine nu ma tinea mai mult de 3,5 zile (utilizare redusa)...

Edited by antinVidia, 05 May 2009 - 10:24.


#34
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
si pe mine cu chiu cu vai o duc la 3 zile , dar e ok.Rage1, o cumperi la un pret f bun, pacat ca nu am stiut poate ma ajutai si pe mine cu una de rezerva, contracost.Dar asta e, poate o sa gasesc si pe aici prin tara una, ca telefonul asta la mine ramane, e prea fain sa il dau

#35
Sir`NyCkY

Sir`NyCkY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.04.2007
Ce ziceti merita acest telefon 400 RON? Telefonul e aproape nou... nu are nici o zgarietura nimic. Doar cat a fost desigilat si putin butonat.. de curiozitate...

#36
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Sir`NyCkY, on May 9 2009, 01:19, said:

Ce ziceti merita acest telefon 400 RON? Telefonul e aproape nou... nu are nici o zgarietura nimic. Doar cat a fost desigilat si putin butonat.. de curiozitate...
macar la 350 sa il lasa daca l-a desfacut, isi merita acesti bani.Tu decizi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate