Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Motorola RAZR 2

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
[ http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2007/05/moto-razr2-official.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

+ reclama RAZR 2 : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w4nxT0F_EIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
e adevarat ca e unul dintre primele telefoane ce merge pe linux ca sistem de operare si ca e foarte rapid ?

#3
ddy

ddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.12.2003

View Postcrysty2k5, on Sep 19 2007, 16:23, said:

[ http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2007/05/moto-razr2-official.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

+ reclama RAZR 2 : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w4nxT0F_EIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Arata foarte bine si daca ne luam dupa caracteristici, ar trebui sa aiba acelasi succes ca predecesorul sau, V3 (RAZR).
La noi inca nu se gaseste (doar pe un site se aduce la comanda pentru aproape 1500Ron). Oricum, trebuie sa asteptam sa fie lansat pe piata de un operator national.

#4
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Super reclama, dar nu aia va sta in buzunarul utilizatorului.
V8 vine fara slot de card, dar promite 400 MB sau 2 GB intern, nu stiu care-cum.
V9 insa suporta microSD/TF.

#5
ddy

ddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.12.2003

View Postmirch_bam, on Sep 22 2007, 15:13, said:

Super reclama, dar nu aia va sta in buzunarul utilizatorului.
V8 vine fara slot de card, dar promite 400 MB sau 2 GB intern, nu stiu care-cum.
V9 insa suporta microSD/TF.
Cand ajunge si la noi (oficial)? Imi place din ce in ce mai tare :D

#6
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Alt telefon din superba gamă BÂRZ? :deadtongue:
Voi încerca cât se poate de mult, să nu mă mai arunc la telefoane Motorola :)

#7
ddy

ddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.12.2003
A aparut deja in oferta vodafone si orange, pret fara conectare 300E fara tva.
De asemenea, e disponibil si aici, la 1300ron.
Probabil o sa mai scada in curand...

#8
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
decat sa cumparati modelul cu 512 MB interni mai bine asteptati pana apare versiunea cu 2 GB.
poate atunci se va ieftini mai mult modelul cu 512 MB.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este vre-un posesor de Motorla RAZR V9 pe forum ?

#10
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
din cauza ca toti asteptam acuma, nu cred ca exista pe piata din ro,dar si eu vreau sa cumpar v9, din cauza memoriei microsd cu care poate fi incorporat de catre utilizator, ma enervat totusi faptul ca la v8 la noi unii operatori ii dau cu 32-64 si 512 MB, cu telefonul asta sigur ai nevoie de 2Gb pentru muzica, daca marea pretul putin si il incorporau cu 2GB intern si sa cresca pretul la telefon toata lumea era multumita...sa nu uitam faptul ca vine cu un model frumos de bluetooth/hads free/mp3 player motorola s705, link: http://www.mobilewha...soundpilot.html
dar pentru cei care au v8, pot sa ii intreb daca au primit cablu de date?(sa nu visez faptul ca poti primi si un cd cu phone tools numa ca la noi nu exista asa ceva)
link: http://www.a1accesso.../B000X1K0GK.htm

#11
pyramis

pyramis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 11.02.2007

View Postdawin45, on Mar 18 2008, 11:31, said:

din cauza ca toti asteptam acuma, nu cred ca exista pe piata din ro,dar si eu vreau sa cumpar v9, din cauza memoriei microsd cu care poate fi incorporat de catre utilizator, ma enervat totusi faptul ca la v8 la noi unii operatori ii dau cu 32-64 si 512 MB, cu telefonul asta sigur ai nevoie de 2Gb pentru muzica, daca marea pretul putin si il incorporau cu 2GB intern si sa cresca pretul la telefon toata lumea era multumita...sa nu uitam faptul ca vine cu un model frumos de bluetooth/hads free/mp3 player motorola s705, link: http://www.mobilewha...soundpilot.html
dar pentru cei care au v8, pot sa ii intreb daca au primit cablu de date?(sa nu visez faptul ca poti primi si un cd cu phone tools numa ca la noi nu exista asa ceva)
link: http://www.a1accesso.../B000X1K0GK.htm

Pai exista telefoanele astea pe piata, si asta de ceva vreme incoace. V8 e Linux, V9 e Motorola OS sau ceva de genu`, ambele au Opera 8 full etc., CPU clock speed 550 Mhz - wow!
Teoretic ar trebui sa fie in cutie cablu de date, casti si CD cu Mobile Phone Tools. Dar oricum, daca ai PC gaseste cam orice software iti trebuie pt ele, si nu vorbesc de Mobile Phone Tools, care e asa, praf in ochi, nu prea foloseste la mare lucru.
Si vine si problema telefoanelor Motorola: trebuie sa fii un pic sado sa iti iei unul si sa te pui sa cauti pe diferite forumuri cum sa il hackuiesti - chiar si Linuxul trebuie hackuit, dar e FOARTE TARE FRATE! lol :)

#12
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
O intrebare pentru ce care au V8:   Ce autonomie are acumulatorul?
Vreau sa-mi cumpar si eu un tel din asta si m-ar interesa , intrucat pe flashgsm spun ca tine cam putin...
Multumesc

#13
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003

View Postvali71, on Apr 20 2008, 07:58, said:

O intrebare pentru ce care au V8:   Ce autonomie are acumulatorul?
Vreau sa-mi cumpar si eu un tel din asta si m-ar interesa , intrucat pe flashgsm spun ca tine cam putin...
Multumesc

Acceptabil! Il am de vreo 2 luni si teama cea mai mare cu privire la acumulator s-a dus, temindu-ma initial ca nu ma va tine nici macar o zi. Dar, e chiar ok pentru silueta lui, si anume doua zile cu 2 ore vorbite. Insa, trebuie facute niste setari cum trebuie cu privire la luminozitate display, screen saver and so on. Numai setat cum trebuie va tine 2 zile cu 2 ore vorbite.

#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Unde naiba se gaseste modelul cu 2GB? Peste tot 512MB....care sunt defapt 420 :cursing:
Pe PCGarage in specificatii scrie : "512 MB (2GB disponibili in anumite regiuni)" ...

Edited by antinVidia, 22 May 2008 - 13:40.


#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Aveti idee daca se poate pune acumulator de V9 (BX-50 - 950mAh) pe V8 (BX-40 - 770 mAh)  <_< ...

#16
Sorin Dumitrescu

Sorin Dumitrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2005

View PostZvastrici, on May 1 2008, 18:41, said:

Acceptabil! Il am de vreo 2 luni si teama cea mai mare cu privire la acumulator s-a dus, temindu-ma initial ca nu ma va tine nici macar o zi. Dar, e chiar ok pentru silueta lui, si anume doua zile cu 2 ore vorbite. Insa, trebuie facute niste setari cum trebuie cu privire la luminozitate display, screen saver and so on. Numai setat cum trebuie va tine 2 zile cu 2 ore vorbite.

Pai daca reduci luminozitatea display-ului nu o sa mai vezi in conditii de iluminare puternica (de ex. soare afara).

On-topic, sunt si eu posesor de V8 de aprox. 2 luni. Telefonul e chiar OK pentru ceea ce spun si ei ca face (nu e f inteligent, insa e rapid). S-a blocat insa complet de 2 ori de cand il am, lucru pe care nu ma asteptam sa-l faca.
Bateria este foarte slaba, nu tine nici 2 zile (cu vorbit 2h).
Designul este marele sau plus. Si finisajele... Pacat ca se murdareste usor de grasime pe clapeta...

Ca o concluzie, sunt multumit de telefon, in afara de baterie.

#17
alex_floo

alex_floo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.01.2009
SAL CINE IMI POATE SPUNE SI MIE UNDE GASESC NISTE APLICATI PT MOTOROLA V8 MS

#18
timmyshor

timmyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 15.02.2006
Ce parere aveti despre motorola v8?

Are cineva?

Merita investitia?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate