Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Tutoriale CATIA

- - - - -
  • Please log in to reply
374 replies to this topic

#1
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Sa va fie de folos !

#2
ph_alexandru

ph_alexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 17.03.2005
super...multumim pentru ajutor. cred ca ai "pierdut" ceva vreme ca sa le gasesti. daca mai apare ceva, te rugam sa faci un update la lista

#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
cred ca ar trebui sa fie sticky acest topic !

Edited by crysty2k5, 19 September 2007 - 16:17.


#4
ktod_16

ktod_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 23.08.2007
cam subtiri dar folositoare
are cineva niste tutoriale de modelare a suprafetelor complexe gen auto????
ca imi bat capu dar cam degeaba

#5
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004

View Postktod_16, on Sep 28 2007, 22:45, said:

cam subtiri dar folositoare
are cineva niste tutoriale de modelare a suprafetelor complexe gen auto????
ca imi bat capu dar cam degeaba

Subtiri de tot as zice chiar.
Astea se invata la facultatea de aeronave intr+un singur seminar

#6
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postqudatheo, on Dec 1 2007, 05:26, said:

Subtiri de tot as zice chiar.
Astea se invata la facultatea de aeronave intr+un singur seminar
Se poate folosi tutorialul (documentatia) per obict care e mult mai cuprinzator.

#7
dan_man

dan_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2008
poate cineva sa ma ajute cu un catiaV5R18 care sa poata fi instalat (sp0 presupun)?
:)

#8
catiadesign

catiadesign

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.06.2008
Tutoriale in format pdf, video

www.catiadesign.org

#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Un  mic exercitiu pentru incepatori.

Attached Files



#10
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Mda, e din cartea mea, iar fisierul pdf a fost editat si scoasa coperta cartii de care apartine. Nu conteaza...
Tutoriale video, unele in format HQ:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UzsZA2vKoJI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FxM9HmdGvcg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_r2AXTO42vA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/imeGEBw3AwI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sy8QkV5KE_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Whr6bu2n1iY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GsacmnLrZJM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1XIO8i8kTH4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8Y0rKRIc1aw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Fisierul original este acesta, nu cel uploadat de Cuculea.
Attached File  democatia2.pdf   1.06MB   83 downloads

Si hai inca un fisier, tot pentru incepatori:
Attached File  democatia3.pdf   1.66MB   71 downloads

#11
mirea_ionutz

mirea_ionutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.01.2009
bunicele tutorialele...

#12
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Multumesc, cind am timp sa mai fac voi mai pune si altele. Gratuit, bineinteles.

#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postionut76, on May 26 2009, 13:31, said:

Multumesc, cind am timp sa mai fac voi mai pune si altele. Gratuit, bineinteles.
Ma bucur ca ai facut un pas important in aceasta directie si ai zis cuvantul GRATUIT...e un inceput. (ma refer strict la aria forumului, si nu la cursurile pe care tu le faci si pe care ceri bani, acolo este alta poveste, stai fata in fata cu omul si altfel este relatia, fata de forum).

Stiam ca acel fisier este din cartea ta, de aceia am si scos primele pagini, eu , la randu-mi, l-am gasit complet pe internet, nu mai retin site-ul....oricum, el a fost pus pe forum mult inainte ca tu sa postezi pe softpedia.

O zi buna iti doresc...

#14
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Am dat si voi da intotdeauna informatii, sfaturi, tutoriale gratuit. Foarte multi studenti (si nu numai) vin la mine cu diferite probleme, chiar daca nu sunt de la facultatea mea incerc sa ii ajut. Nu ma laud, spun doar ca acel cuvint..gratuit..nu imi era si nu imi este strain. Faptul ca ai scos primele pagini din fisier nu este ok, sincer, ca sa scriu acele carti am muncit mii de ore, nu crezi, dar asa este. Oricum, nu vreau sa intram in polemica din nou, nu are rost.

#15
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View Postionut76, on May 26 2009, 14:42, said:

Am dat si voi da intotdeauna informatii, sfaturi, tutoriale gratuit. Foarte multi studenti (si nu numai) vin la mine cu diferite probleme, chiar daca nu sunt de la facultatea mea incerc sa ii ajut. Nu ma laud, spun doar ca acel cuvint..gratuit..nu imi era si nu imi este strain. Faptul ca ai scos primele pagini din fisier nu este ok, sincer, ca sa scriu acele carti am muncit mii de ore, nu crezi, dar asa este. Oricum, nu vreau sa intram in polemica din nou, nu are rost.
Imi cer scuze ca am scos primele pagini din document, unde aparea numele tau, eu am crezut (in mintea mea seaca, recunosc ca nu am avut prea multa inspiratie de moment si poate am gresit, citind ce ai scris mai sus) ca iti voi face un bine , nepunand numele tau pe acel pdf...ma rog, se pare ca am facut=o de oaie si imi cer scuze daca acest lucru te-a deranjat, este vina mea. Nu am fost tocmai inspirat si nu am gandit tocmai bine in acel moment, dar te asigur cu mana pe inima ca nu am intentionat sa iti patez numele, nicidecum.

Pe de alta parte , iar, nu pot sa iti spun ca am FURAT documentul, acest document intreg exista postat pe mai multe site-uri, deci este un document public (in intregime, cu tot cu , coperta si numele tau), pe care il poate descarca oricine, unul dintre ei fiind si eu , eu la randu-mi l-am postat pe softpedia (sincer....nu am avut rabdare sa fac exercitiul , doar m-am uitat in fuga peste el si atat). Din acest punct de vedere, FURTUL, sau cum vrei sa il numesti, chiar nu am de ce sa imi cer scuze deoarece a fost publicat pe mai multe site-uri la care avea acces oricine......

In schimb, imi cer scuze pentru netrebnicia mea de a-ti scoate coperta cu numele , din document, eu am crezut ca fac un bine, dar se pare ca nu am procedat tocmai corect...iti dau dreptate si inca o data scuze pentru asta.

Faptul ca dai sfaturi gratuite la cine ti le cere...este de admirat si apreciez asta.....apreciez si faptul ca faci cursuri pe bani cu oamenii si ai o cultura pedagogica (asta conteaza cel mai mult ), nu oricine stie Catia stie sa si dea mai departe informatia....de exemplu eu....cunosc foarte bine softul, am mii de ore de lucru in acest soft...dar sincer....nu as fi in stare sa tin un curs in adevaratul sens al cuvantului, sa ii pot face si pe altii sa inteleaga ...pur si simplu nu am rabdare...iar ceea ce faci tu , chiar si pe bani, e de admirat....\

In schimb, NU am fost de acord de la inceput sa iti faci reclama pe acest forum la cartile tale, NU am fost de acord sa faci reclama la cursurile tale pe care le dai pe bani, tot pe acest frum, si pe orice forum public....De ce??? Cred ca mi-ai cunoscut opinia...

O zi buna sa ai.

Edited by cuculea, 26 May 2009 - 17:17.


#16
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Propun sa scrieti un manual impreuna, s-ar impleti meticulozitatea lui Ionut cu practica lui Cuculea.

#17
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Oricind, sunt dispus la o colaborare, poate chiar si avem de invatat unul de la altul. Vorbesc serios.

#18
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
De multe ori m-am intrebat cum ar fi mai bine, sa urmezi tutoriale video sau din acelea "scrise" (ca cele de pe http://www.2htts.com/CATBlog/ de exemplu ) ?

As fi curios sa aflu si parerea altora (eu unul prefer cele "scrise" , nu spun ca cele video nu ar fi bune, poate chiar volumul de cunostinte pe care il poti asimila este mai mare in "modul" video ).

Comentarii?

Numai bine
Fernando

Edited by ferdo, 31 May 2009 - 12:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate