Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

regretati centrul universitar ales?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
cred ca era mai bine daca alegeam Parisul sau Londra in locul Bucurestiului...

#20
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
asa putini sunt fericiti cu alegerea "bucuresti"? imi dati idei :naughty:

#21
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View Postvld_1221, on Sep 21 2007, 13:42, said:

"Clujul este o cetatea a cartii"- L.Blaga
Iubesc Clujul, nu cred ca mi-ar fi placut niciunde altundeva (eventual Timisoara). Nu ma duc prin discoteci, dar pur si simplu iubesc orasul, imi place atitudinea multiculturala si vestica a sa, imi plac oamenii care sunt seriosi (in niciun caz toti) si isi stiu locul.
Sunt student la doua facultati, amdoua in Cluj si pot sa zic ca imi place.
Totusi a se avea in vedere preturile ridicate, lipsa parcurilor, aglomeratia studenteasca. (din aprox 500.000, 120.000 studenti).

P.S. In Cluj nu se claxoneaza la semafor, nu se fura in autobuse, nu se injura pe strada. (aviz Bucuresti)
Foarte corect ce ai spus :)
La ce facultăți ești?

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postvld_1221, on Sep 21 2007, 13:42, said:

"Clujul este o cetatea a cartii"- L.Blaga
Iubesc Clujul, nu cred ca mi-ar fi placut niciunde altundeva (eventual Timisoara). Nu ma duc prin discoteci, dar pur si simplu iubesc orasul, imi place atitudinea multiculturala si vestica a sa, imi plac oamenii care sunt seriosi (in niciun caz toti) si isi stiu locul.
Sunt student la doua facultati, amdoua in Cluj si pot sa zic ca imi place.
Totusi a se avea in vedere preturile ridicate, lipsa parcurilor, aglomeratia studenteasca. (din aprox 500.000, 120.000 studenti).

P.S. In Cluj nu se claxoneaza la semafor, nu se fura in autobuse, nu se injura pe strada. (aviz Bucuresti)

De acord cu cele spuse de tine... mai puțin cu lipsa parcurilor, Clujul chiar nu duce lipsă de parcuri și spații verzi!
Iar despre aglomerația studențească... face parte din peisaj, ar trebui să-ți placă! :)

Clujul e un oras de care foarte ușor te îndrăgostești și atunci când îl părăsești la terminarea facultății parcă se rupe o parte din tine! Acest lucru l-am auzit din gura multor studenți care au terminat și s-au întors acasă!

#23
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eu nu mă mai întorc. Îi iau pe ai mei acolo :lol:

#24
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostDida, on Sep 22 2007, 00:16, said:

Eu nu mă mai întorc. Îi iau pe ai mei acolo :lol:

Nu știu dacă ai glumit sau nu, dar să știi că am mulți colegi, unii chiar de la mare distanță de Cluj care vor să facă exact ce ai spus tu!

#25
condaru321

condaru321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 24.05.2006
Sincer Universtiatea Transilvania din Brasov pare ok.Dar din lipsa de cadre didactice tinere ,tot actul de invatamant devine un cosmar pentru studenti.

#26
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostSeNsaTioNs, on Sep 19 2007, 22:56, said:

rox, tu te`ai fi dus de nebuna, singurica?
dap. m-as duce si acum.ca am iesit de sub "tutela" :rolleyes:

View Postvld_1221, on Sep 21 2007, 13:42, said:

P.S. In Cluj nu se claxoneaza la semafor, nu se fura in autobuse, nu se injura pe strada. (aviz Bucuresti)
asta mi s-a parut stupida. mai bine n-o ziceai  :lol:

#27
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postrox, on Sep 22 2007, 00:22, said:

dap. m-as duce si acum.ca am iesit de sub "tutela" :rolleyes:
asta mi s-a parut stupida. mai bine n-o ziceai  :lol:

Te invit în Cluj să te convingi că există un sâmbure de adevăr în ce a spus el...

Îți fac și un tur de UMF  :D

#28
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postripper, on Sep 22 2007, 00:27, said:

Te invit în Cluj să te convingi că există un sâmbure de adevăr în ce a spus el...

Îți fac și un tur de UMF  :D
n-am zis ca nu exista o particica de adevar. am zis ca mai bine nu zicea asta. nu stiu cine se duce la facultate pentru ca nu se claxoneaza pe strada  :huh: ma rog, si in buc. nu e vina noastra ( a alora care suntem studenti acolo) ca e asa, ca nu ma injur eu pe strada cu lumea si nici nu fur portofele prin autobuz  :lol:

PS: nu stii pe cineva care vinde un nms pathology? :P

Edited by rox, 21 September 2007 - 23:33.


#29
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Cred că încerca să spună că este un alt grad de civilizație și a dat câteva exemple...
Pentru cineva din acea zonă sunt lucruri normale, dar pentru un tăran sudist ca mine, cunoscând și Bucureștiul pot face o comparație! Și comparația o pot generaliza și mai mult, făcând anul I la Iași...

P.S. Începi morfopatu`? :D Nu știu, dar pentru tine o să mă interesez!  :P

#30
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View Postripper, on Sep 22 2007, 00:18, said:

Nu știu dacă ai glumit sau nu, dar să știi că am mulți colegi, unii chiar de la mare distanță de Cluj care vor să facă exact ce ai spus tu!
N-am glumit. Și la mine e o distanță considerabilă. Sora mea e acolo de 6 ani, a terminat medicina acum. Eu intru la anul, sper la arhitectură, deci tot 6 ani. Ai mei n-or să rămână singuri în Botoșani și să ne vadă de 3 ori pe an..

#31
justhereforthemoment

justhereforthemoment

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 09.05.2007
Mai fi'rar sa fie...toata lumea la Cluj. Adevarul e ca numai lucruri bune am auzit despre el..si despre Timisoara. Dar deh..cand mi s-a spus de catre ai mei "eu aici te tin...in tara nu" nu am prea avut de ales. Da sunt din Bucuresti si da mi-ar fi placut sa ma duc in alt oras nu datorita facultatii ci datorita faptului ca mi-ar fi placut sa mai schimb aerul. Bucurestiul e recomandat daca va plac orasele mari, aglomerate si daca aveti ce e necesar [sau casti in urechi] pentru a suporta surplusul de prost gust si nesimtire de pe aici. Bine are si partile lui bune, zone lininstite etc. dar alora nu le face lumea reclama.
Poate fac o a doua facultate undeva in alt oras :)

#32
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
In '99 cand am intrat la facultate am dat examen de admitere in 2 centre universitare : 1. Bucuresti - Politehnica - Electronica si 2. Brasov - Transilvania - Automatica. Din pacate nu am intrat la Automatica in BV ci fusesem admis la TCM parca. In B am intrat unde am vrut si asa ca alegerea a fost mai usoara. Eu mi-am dorit mult sa stau in BV pentru ca sora-mea era in acel an in ltimul an la Silvicultura. Cat am fost in liceu am tot mers la ea cu rucsacul de mancare si haine si iubeam Brasovul, imi placeau colegii etc. Am ales insa facultatea de electronica din Bucuresti pe care nu as mai alege-o si a doua oara. Acum locuiesc in B si sincer sa fiu mi-as dori un oras mai linistit.

#33
slider

slider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.08.2005
Despre Ovidius din Constanta nu zice nimeni nimic?

#34
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
zici tu :D

#35
slider

slider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 24.08.2005
:D  zic si eu...dar peste vreo luna asa...  ;)

#36
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
pai sa mai treci pe`aici, share your opinions:>
tot mai des aud de fete(curios, nu baieti) care regreta iasiul si se duc spre sibiu/cluj ^_^

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate