Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#3835
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007
Am si eu o maare nevoie de un Recorder bun...macar numele aici :D ca de restul ma descurc :) Nu sa inregistreze convorbirea...sa inregistreze in camera cat il tine cardul pe telefon :)
PS: Nu e pt mine....e pt o fata care vrea sa-si spioneze prietenul acasa si are N76 ( Nu dati cu paru' ca nu tradez pe nimeni, stiu ca nu are ce ascunde ca mi-ar fi spus...si asa sa se convinga fata :) )

Edited by Steauaboy95, 15 January 2009 - 22:27.


#3836
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
rusine nokia! nici cu cel mai recent update nu s-a rezolvat problema cu <meniul>. disper! e a 3 oara cand se blocheaza, si am facut update acum 2-3 ore.

#3837
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postkaytar, on Jan 15 2009, 22:33, said:

rusine nokia! nici cu cel mai recent update nu s-a rezolvat problema cu <meniul>. disper! e a 3 oara cand se blocheaza, si am facut update acum 2-3 ore.

In afara de disperarea in problema in cauza, ai de ce sa recomanzi update-ul, ai observat macar o imbunatatire intr-o alta arie ?

#3838
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
Ce aduce nou acest update?
- Share online prin serviciile oferite de Ovi si de Vox (se pot instala oricand pe orice alt firmware);
- Internet radio preinstalat (se poate oricand instala pe orice alt firmware din sectiunea Downloads)
- Nu se poate hackui cu niciuna din metodele conventionale.
O sa revin cu pareri dupa cateva zile de folosire pana atunci judecati singuri daca merita un update.

#3839
kaloom

kaloom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 25.11.2008

View PostSteauaboy95, on Jan 15 2009, 22:24, said:

Am si eu o maare nevoie de un Recorder bun...macar numele aici :D ca de restul ma descurc :) Nu sa inregistreze convorbirea...sa inregistreze in camera cat il tine cardul pe telefon :)
PS: Nu e pt mine....e pt o fata care vrea sa-si spioneze prietenul acasa si are N76 ( Nu dati cu paru' ca nu tradez pe nimeni, stiu ca nu are ce ascunde ca mi-ar fi spus...si asa sa se convinga fata :) )
Eu stiu ca ''mobiola'' face minuni d-astea.Poti inregistra video dar fara sunet, conectivitate prin bluetooth(permite o arie de mobilitate destul de mare), usb sau wifi.
De treaba prietenei tale se poate ocupa cel mai bine un detectiv......sau sa se ascunda chiar ea intr-un dulap la el in casa :P
Numai bine!!! :rolleyes:

#3840
trancehell

trancehell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 28.09.2006

View PostkkLM, on Jan 15 2009, 17:20, said:

NU FACETI UPGRADE DACA NU AVETI CERTIFICAT!
Asa cum ne-a obisnuit Nokia, noua versiune de firmware nu poate fi hackuita (inca). Nici Secman nici HelloCarbide nu merg.

kkLM said:

Ce aduce nou acest update?
- Share online prin serviciile oferite de Ovi si de Vox (se pot instala oricand pe orice alt firmware);
- Internet radio preinstalat (se poate oricand instala pe orice alt firmware din sectiunea Downloads)
- Nu se poate hackui cu niciuna din metodele conventionale.
O sa revin cu pareri dupa cateva zile de folosire pana atunci judecati singuri daca merita un update.
Multumesc pentru avertisment ! Eu vinez ceva improvements de mult si nici la 220. nu le-am vazut, dar ca sa realizez (DIN NOU) ca tot ce au facut a fost sa-l peticeasca pe symbian in fund, nu, merci, il prefer asa cum e :D S-ar putea sa avem surpriz peste ceva vreme sa gasim pe symbian freak un hack, asta ar fi geniu pe fatza din partea lui FCA, Zorn, BinPda si cine mai pune umarul la eliberare !
1. nu ma intereseaza
2. am pus deja
3. NOKIA, nu vei cistiga in stilul asta niciodata !
Tineti minte ca va spuneam acum citeva posturi ca am vazut ca s-au miscat treburile pentru E71 si ca s-ar putea sa-l updateze si pe E51 ? Acum cei care vor sa faca reflash cu 220. nu vor mai putea.

Edited by trancehell, 16 January 2009 - 00:49.


#3841
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
Acum cei care vor sa faca reflash cu 220. nu vor mai putea.
[/quote]
imi cer scuze, dar nu inteleg ce-i ala reflash, si nici nu ma prind din context :| imi poate explica si mie careva?

apoi, asa cum ziceam si acum cateva zile, as vrea sa sterg temele origina, si poate chiar sa pun alta de-a mea in folderul ala ca default, daca se poate, si nu gasesc unde sunt instalate.. ceva ajutor??
si, un ultim lucru.. daca aveti sa-me recomandati si mie vreo aplicatie de  screenshot care sa aiba tasta (combinatia) pt captura mai usor de realizat, pt ca asta de-l am eu [screenshot_3.03wm_s60_3rd_unsigned] are doar tasta backspace pe care as putea-o folosi, neavand nici tasta de captura pe camera si nici tasta shift, dintre toate optiunile din setari :| am vazut ca # joaca oarecum rol de SHIFT, dar nu merge ca si combinatie pt aplicatia asta..

uitasem asta.. am instalata opera 4.2 si as vrea sa iau imaginea si sa-mi editez arhiva pe care mi-am luat-o de pe site-ul lor cu imaginea pt shortcut pe care o ai cand instalezi direct de pe site.. adica sa am o varianta exact ca si cea 'originala' pe care sa o instalez de fiecare data cand am nevoie si sa nu simt nicio diferenta.. mi-ar tb deci sa stiu unde gasesc imaginea, in ce folder al instalarii, ca restul stiu cum se face de la telefonul cel vechi. si, pt alte imagini pe care as mai vrea eu vreodata sa le pun altor aplicatii, stiti cumva care este dimensiunea maxima pe care o accepta telefonul?? ca sa nu incerc pana imi vine rau atunci sa o reduc pana se potriveste :|
si, asa cum mai intrebasem, cum se face cu unmake sis ala? ca sa desfac arhiva..
((((((((ziceti-mi si mie cum desfac arhiva .sis cu unmakesis ala, ca nu-mi apare nimic in momentul in care dau extract :| am ales fisierul, am setat locatie unde sa faca extragerea, dar cand dau extract nu-mi apare nimic.. sigur tre' sa stie careva ce are
sau, face diferenta intre s60v2 si s60v3???? ca tare ma indoiesc...))))))




looool, cred ca m-am prins la a 3a citire.. nu mai pot sa faca update la firmware la versiunea 220 din cauza ca va aparea 300 pe site si nu se va mai gasi 220!!!!?!!! nu? dar e prima data cand vad pe undeva reflash, si m-a derutat complet :P

#3842
trancehell

trancehell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 28.09.2006

View Postcatavlad, on Jan 16 2009, 06:07, said:

uitasem asta.. am instalata opera 4.2 si as vrea sa iau imaginea si sa-mi editez arhiva pe care mi-am luat-o de pe site-ul lor cu imaginea pt shortcut pe care o ai cand instalezi direct de pe site.. adica sa am o varianta exact ca si cea 'originala' pe care sa o instalez de fiecare data cand am nevoie si sa nu simt nicio diferenta.. mi-ar tb deci sa stiu unde gasesc imaginea, in ce folder al instalarii, ca restul stiu cum se face de la telefonul cel vechi. si, pt alte imagini pe care as mai vrea eu vreodata sa le pun altor aplicatii, stiti cumva care este dimensiunea maxima pe care o accepta telefonul?? ca sa nu incerc pana imi vine rau atunci sa o reduc pana se potriveste :|

si, asa cum mai intrebasem, cum se face cu unmake sis ala? ca sa desfac arhiva..
((((((((ziceti-mi si mie cum desfac arhiva .sis cu unmakesis ala, ca nu-mi apare nimic in momentul in care dau extract :| am ales fisierul, am setat locatie unde sa faca extragerea, dar cand dau extract nu-mi apare nimic.. sigur tre' sa stie careva ce are
sau, face diferenta intre s60v2 si s60v3???? ca tare ma indoiesc...))))))
Te referi la icon, ca pe desktop ? Ce e asa de important iconul ? M-am gindit si eu la asta la inceput dar nu i-am gasit o utilitate pe masura efortului asa ca am lasat-o.

Uite ceva despre despachetat SISuri: http://www.niksula.c...ne/sisinfo.html,
http://cdtools.net/s...andev/home.html, si evident field-trottingul (adica bate cimpii pe linga subiect) de pe forumul Nokia: http://discussion.fo...ead.php?t=90200
Cite ceva interesant (deci si la mine pe blog e aceeasi treaba) : http://symbianism.bl...nes-can-be.html
si http://symbianhack.site666.info/ ca sursa istorica (nu are antidot, inca).
Si opinia de pe ipmart: http://www.ipmart-fo...ad.php?t=324767
In concluzie NU UPGRADATI pina cind haiducii digitali nu concep o noua reteta de praf de pusca. Si ar cam fi cazul sa incepem sa donam, vin vremuri ca...tastrofice...

Stam cu ochii pe symbian freak sa vedem ce mai fac hAxxorii cu v. 300.

Edited by trancehell, 16 January 2009 - 08:17.


#3843
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
multumesc frumos ;) sper sa gasesc ceva util :P

#3844
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005

View Postkrossfire, on Jan 15 2009, 20:19, said:

Si noi asteptam Wimax-ul , parca s-au dat deja licentele

#3845
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postpstefan, on Jan 16 2009, 08:51, said:

Si noi asteptam Wimax-ul , parca s-au dat deja licentele

Am vazut ca exista si un site Wimax in Ro. La rusi se bucura de o reala popularitate (HTC Max a fost special creat pentru piata Wimax , in special pentru Rusia care are vreo cinci operatori ce ofera WiMax fata de tarile in dezvoltare)

#3846
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

View Postkaloom, on Jan 16 2009, 00:07, said:

Eu stiu ca ''mobiola'' face minuni d-astea.Poti inregistra video dar fara sunet, conectivitate prin bluetooth(permite o arie de mobilitate destul de mare), usb sau wifi.
De treaba prietenei tale se poate ocupa cel mai bine un detectiv......sau sa se ascunda chiar ea intr-un dulap la el in casa :P
Numai bine!!! :rolleyes:

Eu nu vreau sa filmeze :lol: vreau sa inregistreze ce vorbeste in casa :)

#3847
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007

View PostSteauaboy95, on Jan 16 2009, 11:27, said:

Eu nu vreau sa filmeze :lol: vreau sa inregistreze ce vorbeste in casa :)

ALON MP3 Dictaphone nu e bun ?!

#3848
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

View PostSteauaboy95, on Jan 15 2009, 22:24, said:

Am si eu o maare nevoie de un Recorder bun...macar numele aici :D ca de restul ma descurc :) Nu sa inregistreze convorbirea...sa inregistreze in camera cat il tine cardul pe telefon :)
PS: Nu e pt mine....e pt o fata care vrea sa-si spioneze prietenul acasa si are N76 ( Nu dati cu paru' ca nu tradez pe nimeni, stiu ca nu are ce ascunde ca mi-ar fi spus...si asa sa se convinga fata :) )

ce stelistule, supernokiile megalaudate de tine au doar 1 minut inregistrare in vreme ce ca orice alta rabla are cel putin 1h sau cat ai cardul?

ps. alon mp3  dictafone e ok, poti seta sensibilitatea microfonului, dar e cam greoi de umblat cu el


un calculator cu mai mult de 8 digiti se gaseste? ca nokia este in epoca de piatra in privinta asta :(

#3849
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007

View Postaeon, on Jan 16 2009, 11:17, said:

ce stelistule, supernokiile megalaudate de tine au doar 1 minut inregistrare in vreme ce ca orice alta rabla are cel putin 1h sau cat ai cardul?

ps. alon mp3  dictafone e ok, poti seta sensibilitatea microfonului, dar e cam greoi de umblat cu el


un calculator cu mai mult de 8 digiti se gaseste? ca nokia este in epoca de piatra in privinta asta

Prietene "Aeon" , eu nu ma uit la chestii dastea minuscule atata timp cat se gasesc la tot pasul pe net programe :) Doar imi trebuia numele :)
Cum spuneai tu ca vezi doamne nu-ti arata si numarul cand esti in agenda...pai cand apesi pe tasta de apel si ai 3-4 numere nu-ti apare sa selectezi nr pe care sa il apelezi? De ce sa-ti mai arate si cand te plimbi prin agenda? :thumbdown:
Blocarea tastaturii...N95 8GB isi blocheaza tastatura automat deci degeaba zici tu ca nu exista pe niciun symbian aceasta functie...doar ca eu o tin pe off :P Imi place sa o blochez eu in momentul in care il bag in buzunar :D
Deci sunt chestii care te intereseaza pe tine si pe inca vreo 5 oameni...ATAT!

PS: E normal ca nokia sa mai scoata din aceste programe pt ca userul sa si le cumpere pe langa...e chestie de marketing si nimic mai mult :)
Calcium-Free S60 calculator-10 digiti
Shpeedy mersi frumos, uitasem numele si deaia

#3850
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Dar UltimatePortable Ultimate Voice Recorder sau Psiloc Xelnex Lite ce au?

#3851
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 06.12.2006
pt interesati , asta am gasit , nu am probat , poate mai pe seara .




This app can rename and delete themes(even original)in your device.No need for app.manager.Theme Rename automatically find all themes in your phone memory or memory card.After that you can rename theme or delete it.So if you have theme that don't have uninstaller,you can easily delete it in no time.

First you must install Python 1.4.5 and Script Shell 1.4.5 and then Theme Rename.(there are 2 files in package,first install tr.sisx and after uitricks.sisx)
That's almost all.In the end just change language to English.Follow pictures included in screenshots.zip

#3852
zoozoo

zoozoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.07.2007
De ieri sunt posesor E51. Am citit primele 50 pagini din topic, dar nu am gasit cum sa fac sa mearga un stream online prin WLAN. Ma intereseaza posturi ca antena3 etc. Trebuie sa fac ceva setarila RealPlayer la streaming? Va rog sa-mi dati un exemplu, un site, care va merge sa pot verifica daca merge si la mine sau nu.
Inca o buba, doresc sa ascult un radio la cre-mi zice :Invalid contact details, si ma pune sa completez ceva: To, Subject, si e loc pentru un text.
Help please!

Edited by zoozoo, 16 January 2009 - 13:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate