Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Bilete Euro 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

Hey23

Hey23

Member

• Grup: Members
Am intrat pe http://www.euroticketshop.com/  si am vazut bilete la meciurile din grupe intre 300 si 700 EUR  :o
Pai astia sunt nebuni!!!???
Parca auzisem ca la turneele anterioare biletele erau 20-40 EUR......

SoR!n

SoR!n

Active Member

Asa se pare. Dar cred ca se gasesc si mai ieftine. Dar sub 50 nu cred.

dahntheboss

dahntheboss

New Member

Se pare ca bilete la Euro 2008, turneul final o sa fie foarte greu de procurat. Dupa cate mi-am dat eu seama fie ai multi banii (pe siteul oficial recomandat de frf pt. bilete am gasit un singur pret la varianta Follow My Team, si anume 2900 Euro + TVA) fie ai pile sa faci rost de bilete la pretul normal official. (varianta amintita anterior costa pe siteul UEFA 865 Euro, TVA inclus).

Voi stiti alte variante de a face rost de bilete?

areal51

areal51

Member

cele mai ieftine bilete sunt de 45 euro in grupe (la peluze inelul de jos) ....oricum Romania are alocat 20% din capacitatea stadioanelor....adica minim 6000 de bilete de meci (cu exc stad din Basel si Viena celelalte au putin peste 30mii locuri.

sper ca frf sa puna in vanzare biletele prin agentiile lor de turism cu care colaboreaza cum de altfel au facut si pana acum....asta se va intampla probabil in ianuarie

Pe 2 dec e tragerea. Romania poate pica in
Grupa A. joaca 2 meciuri la geneva si cu elvetia la Basel
Grupa B. 2 meciuri la Klagenfurt si cu austria la Viena
Grupa C. 2 meciuri la Zurich si cu grecia sau olanda la Berna
Grupa D. 2 meciuri la Innsbruck si cu grecia sau olanda la Salzburg

asta in caz ca nu se modifica la "capul de serie" Olanda cine stie ce punctaj

Hey23

Hey23

Member

http://www.uefa.com/...ing/prices.html

Daca stie cineva cum se pot procura sa posteze aici.

M-am uitat pe http://www1.skyeurope.com/ro/    ; un bilet Bucuresti-Viena dus-intors in iunie 2008 e in jur de 40 Euro.

Pe www.hostelworld.com  cazare in jur de 20-25 Euro pe noapte in Viena, tot in iunie 2008.

Edited by Hey23, 20 November 2007 - 18:45.

areal51

areal51

Member

Pe www.frf.ro ni se va indica agenția parteneră a federației de la care achiziționăm biletele, asta banuiesc că se va întampla prin ianuarie după ce organizatorii  vor tipari și le vor trimite către FRF. E posibil să ceară banii înainte și să le dea mai târziu. Pentru ieftineală la cazare sunt campinguri cu zecile în orice regiune.

Hey23

Hey23

Member

Vrea cineva de aici sa se duca la CE?
  Cica e mare cerere de bilete (pe prosport scrie 10 mil), asa ca nush dc se gasesc...

duculeana

duculeana

Erou de sacrificiu

• Grup: Banned

View PostHey23, on Nov 22 2007, 09:33, said:

Cica e mare cerere de bilete (pe prosport scrie 10 mil), asa ca nush dc se gasesc...
Iata informatiile dorite de tine:
[ http://prosport.ro/usr/imagini/524-72396-untitled1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
EURO 2008 Suporterii României trebuie sa se hotarasca repede daca vor sa-i vada live pe tricolori. Biletele costa între 45 si 550 de euro, în functie de meci si de loc.

Pentru a ajunge la turneul final, care se va desfasura între 7 si 29 iunie 2008 în Austria si Elvetia, fanii români pot opta pentru o calatorie mai ieftina, care dureaza mai mult, cu autocarul, sau pentru una ceva mai scumpa, dar mai rapida, cu avionul.

Un bilet de avion pe ruta Bucuresti - Viena costa în jurul a 200 de euro, pentru destinatia Zürich pretul fiind de 237 de euro. In cazul în care avionul este considerat prea scump, suporterul român poate alege un drum cu autocarul pâna în aceleasi orase pentru doar 100 de euro. Dezavantajul este legat de durata calatoriei, fix o zi.

Odata ajunsi acolo, românii trebuie sa scoata bani frumosi pentru cazare, o noapte într-o camera simpla a unui hotel vienez de trei stele, de pilda, costând 80-90 de euro. Se pot gasi însa si tarife mai “omenesti”, în hoteluri mai putin pretentioase, dar care ofera, pe lânga cazare, si masa, pentru 50-60 de euro pe noapte.
Sursa

ultrasr

ultrasr

New Member

eu am luat deja bilete la euro ,de fapt am castigat la tragerea la sorti care a fost facuta inainte sa se califice romania,undeva prin martie parca.fiind putini care au aplicat din RO banuiesc ca toti am luat bilete.este vorba de pachetul follow my team group stage care costa in jur de 260 de euro cu tot cu taxe(un pachet ,eu am luat 4 maxim cate se puteam lua pe o persoana) .am inteles ca biletele pe care trebuie sa le platesc dupa tragerea la sorti ,vor fi trimise abia in luna mai probabil pentru a nu da prea mult timp falsificatorilor.
frf a anuntat ca danco va distribui biletele pt noi dar ca prioritate vor avea pachetele turistice.

areal51

areal51

Member

Sunt bilete de categoria a 2-a si doar la cele 3 meciuri din grupa?

ultrasr

ultrasr

New Member

da bilete la categoria 2 doar pentru grupe .nu era obligatoriu sa iei pentru tot turneul.era chiar si varianta sa iei pentru un singur meci ,iti alegeai orasul ,ziua si mergeai la un meci.iar pentru o nationala anume erau variantele de grupe sau tot turneul

Hey23

Hey23

Member

View PostHey23, on Nov 22 2007, 09:33, said:

View Postduculeana, on Nov 22 2007, 16:37, said:

EURO 2008 Suporterii României trebuie sa se hotarasca repede daca vor sa-i vada live pe tricolori. Biletele costa între 45 si 550 de euro, în functie de meci si de loc.

Pentru a ajunge la turneul final, care se va desfasura între 7 si 29 iunie 2008 în Austria si Elvetia, fanii români pot opta pentru o calatorie mai ieftina, care dureaza mai mult, cu autocarul, sau pentru una ceva mai scumpa, dar mai rapida, cu avionul.

Un bilet de avion pe ruta Bucuresti - Viena costa în jurul a 200 de euro, pentru destinatia Zürich pretul fiind de 237 de euro. In cazul în care avionul este considerat prea scump, suporterul român poate alege un drum cu autocarul pâna în aceleasi orase pentru doar 100 de euro. Dezavantajul este legat de durata calatoriei, fix o zi.

Odata ajunsi acolo, românii trebuie sa scoata bani frumosi pentru cazare, o noapte într-o camera simpla a unui hotel vienez de trei stele, de pilda, costând 80-90 de euro. Se pot gasi însa si tarife mai “omenesti”, în hoteluri mai putin pretentioase, dar care ofera, pe lânga cazare, si masa, pentru 50-60 de euro pe noapte.
Sursa

Astia de la prosport scriu niste articole cu toate prostiile , numai sa umple paginile.
Stau si ma intreb cum au ajuns ei la concluzia ca un bilet Bucuresti-Viene costa 200 euro...
Probabil la Prosport Air...
S-au inventat companiile low cost, un bilet dus-intors Bucuresti-Viena costa cu toate taxele incluse ceva mai putin de 40 de euro.
Si cazare gasesti si cu 25-30 euro la hosteluri.

Hey23

Hey23

Member

Ce tare ar fi sa cadem in grupa cu Austria, jucam primul meci la Viena si ar mai fi si festivitatea de deschidere(pt cei care se duc pe stadion) + ca Austria e un adversar slab.

areal51

areal51

Member

View PostHey23, on Nov 29 2007, 18:13, said:

Ce tare ar fi sa cadem in grupa cu Austria, jucam primul meci la Viena si ar mai fi si festivitatea de deschidere(pt cei care se duc pe stadion) + ca Austria e un adversar slab.
In deschidere joaca Elvetia la Basel pe 7 iunie. Sigur ca grupa B a Austriei ar fi cea mai accesibila si mai ieftina cu cele 2 meciuri la Klagenfurt si cu Austria la Viena.
Vedem duminica.

- GeO -

- GeO -

Junior Member

• Grup: Validating
eu zic ca ajungem cel putin in semifinale..
o sa si pariez pe asta ..

Edited by - GeO -, 29 November 2007 - 19:00.

CAlex

CAlex

Member

Am picat in grupa cu Franta, Olanda si Italia. Cei mai norocosi sunt de fapt cei inspirati care au comandat bilete din martie si vor plati doar pretul corect. Restul va trebui sa ne batem pe bilete la preturi decente, caci nesimtitii de la DancoPro nu stiu cate o sa vanda la 2900+TVA, in conditiile in care ei le cumpara cu 240 EUR.

Daca stie cineva metode crestinesti de cumparat bilete la EURO il rog sa posteze si aici, chiar daca posteaza doar dupa ce isi ia el catev vrea ;)

abancor

abancor

Guru Member

• Grup: Senior Members
Io chiar la DancoPro ma gindeam, astept mai intii sa vad ce pachete ofera ei (bilet+hotel+avion).

dre2001

dre2001

New Member

Pe 17-18 decembrie cica este organizat un workshop in urma caruia se va decide exact numarul de bilete care revine fiecarei federatii, apoi frf-ul cu ai sai "parteneri" vor anunta pachetele "promotionale"  (a se traduce "Scumpe") ce vor fi disponibile. Actualmente pe site-urile firmelor de turism nu apar prea multe detalii.

Edited by dre2001, 08 December 2007 - 13:43.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate