Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#37
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postdaniel_85, on Sep 17 2007, 16:14, said:

Atentie interzis minorilor ipocritilor si/sau persoanelor sensibile !

Ai uitat sa ii avertizezi si pe cei care nu suporta videoclipurile kitch.
Well, eu am reusit sa il urmaresc pana la capat, dar tot nu am priceput ce vrei sa spui, si care este legatura cu tema discutiei noastre.
American Life (Uncensored) -  este un video clip kitch, al unei cantarete care inca se ma crede sexoasa ( nu ca ar fi fost vreodata ).
Ce legatura are acest videoclip cu topicul acesta, numai tu poti sti, dar, probabil ca mintea ta incearca sa faca ordine, prin acest amalgam.
Faptul ca tu consideri reprezentativ sa ne pui a urmari acest videoclip, spune multe despre tine ( no ofence ) si iti arata orizontul cultural ( no ofence, again ).

#38
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

View Posttomaso, on Sep 17 2007, 17:05, said:

Ai uitat sa ii avertizezi si pe cei care nu suporta videoclipurile kitch.
Well, eu am reusit sa il urmaresc pana la capat, dar tot nu am priceput ce vrei sa spui, si care este legatura cu tema discutiei noastre.
American Life (Uncensored) -  este un video clip kitch, al unei cantarete care inca se ma crede sexoasa ( nu ca ar fi fost vreodata ).
Ce legatura are acest videoclip cu topicul acesta, numai tu poti sti, dar, probabil ca mintea ta incearca sa faca ordine, prin acest amalgam.
Faptul ca tu consideri reprezentativ sa ne pui a urmari acest videoclip, spune multe despre tine ( no ofence ) si iti arata orizontul cultural ( no ofence, again ).


Stiu adevarul de multe ori shocheaza/doare  ;)

Nu-i nimic, i-ti vei reveni si de maine te poti alatura cruciadei impotriva amenintari islamice.


Apoi avand in vedere ca viata americana , libertatea si democratia care incearca ei sa ne-o impuna este un kitch , in comparatie cu ele video clipul este o opera de arta :)

Edited by daniel_85, 17 September 2007 - 16:47.


#39
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
pai stiu si eu cum este cu globalizarea. problema este, ce solutii sunt ? ca daca doar ne vaitam, problemele nu trec de la sine.
propun eu cateva :

- jus_sanguinis adica cetatenie numai pentru cei cu cel putin un parinte national al tarii. de obdervat ca innegrirea tarilor vestice, se petrece mai ales unde este jus_soli, adica cetatenia prin locul de nasgtere
- sterilizarea imediata a solicitantilor de azil nu ai ce sa le faci, asta e o solutie de compromis, intre trimiterea lor acasa, si acceptarea lor.
- nerecunoasterea dublei cetatenii cetatenii cu alta loialitate rugati sa se duca frumos la ei acasa.
- actiuni pentru nivelarea veniturilor, imi pare rau sa o spun, dar capitalismul genereaza conditii pentru patrunderea alienilor, deoarece autohtonii sunt prinsi in lupta dintre stang si dreapta, iar alienii, care voteaza etnic, servesc ca balanta de putere. in canada, deja asiaticii sunt prin toate birourile guvernamentale, si se trag unii pe altii, isi fac legi pentru ei.
- eliminarea drepturilor pentru minoritati, asa numita "afirmative action", favorizarea unora pe baza de rasa.
- secularizarea statului, religia prosteste poporul. a trecut vremea ei.
- fara federalizare, deoarece entitatile substatale cer imigranti din afara.
- politica de fortare a angajatorilor sa ia autohtoni, multe tari fac asta. imigrantii legali, numai cu contract de munca. si la incetarea contractului, parasirea tarii.

dar pentru asta trebuie un stat puternic, cu oua tari, din pacate.
americanii se impotrivesc masurilor de afirmare a identitatilor nationale, pentru ca ei nu vor concurenta.

Edited by cardinal, 17 September 2007 - 17:43.


#40
traistaru

traistaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.09.2007

View Posttomaso, on Sep 17 2007, 13:47, said:

Prietene, vrei sa zic ceva si de astia ?
Ok, iti fac pe plac.

Fundamentalistii crestini din SUA sunt niste cretini la fel de mari ca si fundamentalistii islamisti, kurzi, ceceni, hindusi, tamili, irlandezi, etc.
Toti sunt niste dobitoci, in frunte cu aia care le baga tampenii in cap.

Esti multumit ?
Am fost suficient de caustic ?
cred ca problema noastra a romanilor este alta... dar care nu se vrea discutata aici... ii dam inainte cu islamicii, cu america.. fratilor traim in ROMANIA si asta ne ia tot timpul... hai sa coboram cu picioarele pe pamantul romanesc :huh:

#41
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

View Postcardinal, on Sep 17 2007, 18:27, said:

pai stiu si eu cum este cu globalizarea. problema este, ce solutii sunt ? ca daca doar ne vaitam, problemele nu trec de la sine.
propun eu cateva :

- jus_sanguinis adica cetatenie numai pentru cei cu cel putin un parinte national al tarii. de obdervat ca innegrirea tarilor vestice, se petrece mai ales unde este jus_soli, adica cetatenia prin locul de nasgtere
- sterilizarea imediata a solicitantilor de azil nu ai ce sa le faci, asta e o solutie de compromis, intre trimiterea lor acasa, si acceptarea lor.
- nerecunoasterea dublei cetatenii cetatenii cu alta loialitate rugati sa se duca frumos la ei acasa.
- actiuni pentru nivelarea veniturilor, imi pare rau sa o spun, dar capitalismul genereaza conditii pentru patrunderea alienilor, deoarece autohtonii sunt prinsi in lupta dintre stang si dreapta, iar alienii, care voteaza etnic, servesc ca balanta de putere. in canada, deja asiaticii sunt prin toate birourile guvernamentale, si se trag unii pe altii, isi fac legi pentru ei.
- eliminarea drepturilor pentru minoritati, asa numita "afirmative action", favorizarea unora pe baza de rasa.
- secularizarea statului, religia prosteste poporul. a trecut vremea ei.
- fara federalizare, deoarece entitatile substatale cer imigranti din afara.
- politica de fortare a angajatorilor sa ia autohtoni, multe tari fac asta. imigrantii legali, numai cu contract de munca. si la incetarea contractului, parasirea tarii.

dar pentru asta trebuie un stat puternic, cu oua tari, din pacate.
americanii se impotrivesc masurilor de afirmare a identitatilor nationale, pentru ca ei nu vor concurenta.

Asa ca unul Fascist .Nu?

Edited by daniel_85, 17 September 2007 - 18:37.


#42
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
ce fascist bre, eu sunt de stanga.

#43
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postcardinal, on Sep 17 2007, 20:01, said:

ce fascist bre, eu sunt de stanga.

nazismul, fascismul, comunismul, sunt frati de muma.
Adica sunt iesit din aceeasi pasarica.

#44
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

Quote

Quote: Tomaso

As vrea sa sper ca musulanii de buna credinta vor actiona, mai devreme sau mai tarziu, pentru eliminarea acestor ticalosi. Deocamdata, nu prea se vede ca musulmanii moderati fac ceva. Din acest motiv, oamenii ( crestinii ) sunt derutati si speriati.
Daca ati face niste manifestatii de strada, in care sa respingeti terorismul islamist, daca ati forta liderii religiosi sa nu mai sustina actiunile sinucigase, daca ati renunta la agresiunile impotriva celor care isi folosesc drepturile civile, ati putea sa va schimbati imaginea.

Demonstratii sint( chiar daca ar trebui sa fie mai multe) dar te-ai gindit vreodata ca media libera din ziua de azi nu este intradevar libera. Nu exista post de televiziune sau network sa nu fie bias,sa nu cenzureze material ( we only know and see what others think we should know and see) sau sa nu faca propaganda pentru o cauza sau alta citusi de putin...subtil sau in the open(FOX News :naughty: )?
In interesul politic sau economic al cui ar fi ca Islamul sa aiba o imagine favorabila in lume si simpatia oamenilor sa se indrepte spre musulmani ?
Status Quo este convenabil si ideal pentru vremurile de astazi si agendele politice ale unor guverne in special acel al US of A.Orice actiune se poate justifica prin alienarea acestei religii si ridicarea nivelului de paranoia and fear printre oameni.Cu cit mai putin stii despre un anumit lucru,cu atit mai mult ai frica de el sau esti suspicios.
Sint foarte multi musulmani in tarile islamice care protesteaza impotriva acestui fenomen criminal de a folosi religia noastra drept tap ispasitor si justificare pentru omoruri. Dar sint aceste chestii raportate? Cel putin la TV in occident? Eu urmaresc si Al-Jazeera si Al-Arabiya si mai vad/aud unele lucruri pe care nu le vad la CNN sau CBS. Ai uitat cind americanii au bombardat postul de tv. Al-Jazeera? Ce inseamna asta? Toti cei care nu sint in unison cu idea americana de a raporta stirile sint teroristi?

Crezi ca din televizor sau chiar si din ziar aflam tot ceea ce se intimpla cu adevarat in lume? De ce nu au aratat americanii la televizor atunci cind elicopterele lor aruncau soldati morti in riul Eufrat in Baghdad,pentru ca sa acopere numarul adevarat al citor soldati au murit in razboi? Mi-a spus cumnatul meu ca mergeau oamenii zilnic pe linga riu si vedeau cum the bodies were dumped.
Cite chestii am auzit de la rudele mele,te ingrozesti...si oamenii aici habar nu au.
In fine asa si cu manifestatiie astea.Sint "inconveniente" in momentul de fata. Ideea e ca oamenii sa continue sa le fie frica de musulmani iar prin asta sa-i imputerniceasca pe liderii lor sa ia orice actiune cred ei de cuviinta impotriva noastra. La ora actuala poti acuza sau numi pe oricine,orice organizatie,companie,tara,oameni,samd....teroristi sau ca au relatii cu teroristii si nici nu ai nevoie de dovezi. Este de ajuns sa acuzi si poti lua orice masura impotriva lor,pentru ca deja precedentul la asta a fost stabilit.
Stii cum zic americanii: "Once you open that door,you can never close it again". Odata ce ai inceput sa faci ce vrei si nu ai nevoie de permisiune sau dovezi pentru a-ti justifica actiunile,este greu sa renunti la astfel de putere.Once you walk down that road there no way back....Am I right?

Te-ai gindit ca poate fi adevarat ceea ce am relatat eu aici? Could it be?

Edited by Nefersetty, 17 September 2007 - 21:29.


#45
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
pai cand te vad pe tine, cum nu judeci, incepe sa mi se faca frica si mie de musulmani :(

#46
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcartman_sp99, on Sep 17 2007, 08:59, said:

Tomaso are dreptate. Si uite asa Europa va deveni o pepeniera de teroristi, scoliti in universitatile cele mai bune si gata oricand sa fie inconjurati de fecioarele promise de catre Allah. Si pentru cei care nu sunt de acord cu mine, ii rog sa imi spuna de unde proveneau si unde locuiau atentatorii actelor teroriste  din ultimii 2 ani, comise in Europa ??

Acesti teroristi scoliti, nu vor primi nici o "fecioara"(eventual un par in C**) pentru simplul fapt ca ei nu vor ajunge in Rai. Destinatia lor este direct focul Iadului. Raiul este promis martirilor care mor cu adevarat in apararea tarii lor(in razboi contra altei armate atunci cind tara le este invadata) ci nu teroristilor care omoara civili si oameni nevinovati. Acestia interpreteaza Quranul asa cum vor ei,dar sint delusional. Ori se mint pe ei insisi ori chiar nu inteleg o iota din cartea sfinta.La urma urmei ii asteapta o mare surpriza dupa ce mor.....numai ca NU ceea pe care cred ei ca o vor avea.... :naughty:

Edited by Nefersetty, 17 September 2007 - 21:40.


#47
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcardinal, on Sep 17 2007, 15:33, said:

pai cand te vad pe tine, cum nu judeci, incepe sa mi se faca frica si mie de musulmani :(

Adica? :huh: Explica-mi si mie ca sa-ti inteleg parerea ta despre cum judec eu. Chiar m-ai facut curioasa acum.... :)

#48
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View PostNefersetty, on Sep 17 2007, 22:40, said:

Acesti teroristi scoliti, nu vor primi nici o "fecioara"(eventual un par in C**) pentru simplul fapt ca ei nu vor ajunge in Rai.

Ce frumos ar fi ca pentzru chestia asta sa modificati Coranul ...nu de alta dar se pare ca e echivoc ...tu zici ca intelegi una  ... si ei inteleg exact contrariul ...nu crezi ca ar trebui modificata cartea care lasa oamenii in intuneric si prin asta le da posibiltatea sa greseasca!
Oare Allah nu e constient de efectul fanatizant pe care il produce Curanul sau?

Ai auzit oare azi la stiri ca se pregateste "o groasa" cu Iranul?
Cum o sa te simti tu in Canada atunci cand  ti se va cere sa te lepezi de relige sau vei fi internata in lagare ? (asa cum se procedeaza cu cetatenii tarilor dusmane in timp de razboi)?

#49
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
:huh:

Bați cîmpii.  Ai făcut o ciorbă acolo.  Confunzi Iranul cu Irakul, și mai apar așa: Canada, lagăre, religie, cetățenie și dușmani.  Și cireașa de pe tort, să modifice musulmanii Coranul.  Cum să-l modifice dacă ei îl cred cuvîntul lui Allah?

#50
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View PostNefersetty, on Sep 17 2007, 22:43, said:

Adica? :huh: Explica-mi si mie ca sa-ti inteleg parerea ta despre cum judec eu. Chiar m-ai facut curioasa acum.... :)


Tocmai asta e problema ca nu prea judeci, daca ai judeca n-ai mai fi asa agresiva, jigni oameni aiurea in niste simple discutii de religie, frustrata,     complexata si inferioritate sociala.
Musulmanii care emigreaza-n Europa si America  sunt oameni  cinstiti comparativ cu tiganii si chinezii care fura, trafic de droguri, crime etc.. Ei ,  sunt recunoscatori crestinilor ca le da papica si nu Allah.

Edited by Ulpiatraiana, 18 September 2007 - 02:28.


#51
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postblinky heart, on Sep 17 2007, 16:34, said:

Ce frumos ar fi ca pentzru chestia asta sa modificati Coranul ...nu de alta dar se pare ca e echivoc ...tu zici ca intelegi una  ... si ei inteleg exact contrariul ...nu crezi ca ar trebui modificata cartea care lasa oamenii in intuneric si prin asta le da posibiltatea sa greseasca!
Oare Allah nu e constient de efectul fanatizant pe care il produce Curanul sau?

Dumnezeu le-a dat oamenilor putere de discernamint si vointa libera. Daca ei nu stiu sa se foloseasca de aceste lucruri asta e treaba lor. Nu e Dumnezeu de vina pentru prostia omeneasca. Daca vroia,ne facea pe toti sa raminem perfecti si fara de pacate de la bun inceput.
Quranul nu va fi modificat oar pentru ca niste idioti il interpreteaza cum vor ei. Poti sa scrii o carte sfinta in zece mii de feluri,ca acesti oameni vor interpreta orice,asa cum vor ei indiferent de cuvinte,pentru ca asta este singurul lor scop: sa faca rau. Ar trebui sa stii asta si sa-i invinovatesti pe ei nu pe noi,restul musulmanilor.

Quote

Cum o sa te simti tu in Canada atunci cand ti se va cere sa te lepezi de relige sau vei fi internata in lagare ? (asa cum se procedeaza cu cetatenii tarilor dusmane in timp de razboi)?

De unde idea asta ca ni se va cere sa renuntam la religia noastra? Ai inventat-o tu? :rolleyes: Practicarea libera a propriei religii este un drept uman inclus in constitutia unei tari civilizate.
Inainte de inceperea oricarui razboi cetatenilor straini( cei apartinind tarii inamice) li se va oferi posibilitatea de a parasi tara. Atunci cei care doresc sa plece,vor pleca,dar deoarece eu sint cetatean canadian,la fel ca si familia mea,well the rest is all good...... :)

#52
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 07:14, said:

Practicarea libera a propriei religii este un drept uman inclus in constitutia unei tari civilizate.
Inainte de inceperea oricarui razboi cetatenilor straini( cei apartinind tarii inamice) li se va oferi posibilitatea de a parasi tara.


Pana apare vreun Patriot Act si suspectii sunt plimbati prin Guantanamo sau inchisori secrete - iar in ceea ce priveste cetatenii potentiali ostili , aminteste-ti de americanii de origine japoneza ce au aterizat direct in lagare in WW2 - curat constitutional , da' umflati-i :).

View PostUlpiatraiana, on Sep 18 2007, 03:24, said:

Musulmanii care emigreaza-n Europa si America  sunt oameni  cinstiti comparativ cu tiganii si chinezii care fura, trafic de droguri, crime etc.. Ei ,  sunt recunoscatori crestinilor ca le da papica si nu Allah.

Si de aceea se arunca in aer sau incendiaza masini prin suburbii in care politia nici macar nu mai intra :)

Edited by AMDG, 18 September 2007 - 07:25.


#53
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostUlpiatraiana, on Sep 17 2007, 19:24, said:

Tocmai asta e problema ca nu prea judeci, daca ai judeca n-ai mai fi asa agresiva, jigni oameni aiurea in niste simple discutii de religie, frustrata,     complexata si inferioritate sociala.
Musulmanii care emigreaza-n Europa si America  sunt oameni  cinstiti comparativ cu tiganii si chinezii care fura, trafic de droguri, crime etc.. Ei ,  sunt recunoscatori crestinilor ca le da papica si nu Allah.

In primul rind,daca nu ma insel, intrebarile erau pentru cardinal si nu pentru tine.
In al doilea rind citeste-mi toate cele 1000+ de posturi inainte sa-mi judeci mie intelectul si sa-ti dai seama cu cine discuti si la ce nivel. :rolleyes:
In al treilea rind,daca nu ai ceva inteligent de spu nu te mai baga in conversatie caci nu doresc sa risc a-mi pierde timpul cu vreun copil ipocrit pe aici pe forum. De ce ipocrit? pai uite de ce: Primele tale cuvinte au fost sa ma pui la punct pe mine pentru ca jignesc oamenii in timp ce urmatoarele tale cuvinte la dresa mea au fost:frustrata,     complexata si inferioritate sociala. :notangel:
Exact asta ai facut tu. 5 posturi si deja dai cu batu'n balta. You wanna measure yourself? Bring it on! :D

In ultimul rind,mai capata putina experienta de viata si pe forum inainte sa te repezi sa dai replica la postul altui membru.
Ti-as mai spune citeva lucruri,dar am impresia ca o sa vorbesc in tunel de vint. I'll just try to ignore you for now....

Edited by Nefersetty, 18 September 2007 - 09:18.


#54
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMosotti, on Sep 17 2007, 15:32, said:

aici vorbim de oameni, nu de virusi si alte epidemii. din milioanele alea de musulmani, poate ca sint citeva sute sau mii care sint radicali sau fanatici, restul sint cit se poate de normali. deci nu e vorba de nici o epidemie


chiar daca este surprinzator pentru tine insa paternul de manifestare este acelasi -> infectie -> incubatie -> eruptie

diferenta provine din faptul ca banii pentru leac nu-i toaca "medical world" ci "military world" - insa nu cred ca trebuie sa-ti mai amintesc ca la o infectie generalizata nici amputarea nu mai reprezinta o solutie

pentru mine nu mai este dubiu ca dpdv tehnologic suntem cu mult inaintea lumii musulmane (chiar daca folosindu-i si pe unii dintre ei) insa la nivel de atasament fata de valorile culturale prezente si ancestrale suntem mult prea in urma lor, si sincer vorbind nici nu stiu daca am fost vreodata inaintea lor la acest capitol

lumea occidentala asa cum o stim noi astazi isi schimba fundamentul cultural de raportare de la o generatie la alta precum sosetele (ca sa nu spun chilotii) pe cand in muslim world fundamentul cultural este acelasi si astazi ca acum tzaspe secole in urma - iar asta ii face sa produca "19 baieti cu cuttere" care zgudie din temelie conceptul de securitate sociala si individuala sau sa stapunga "vaccinul tehnologic"

in sine modelul este genial - in viata geopolitica lupta se duce gun to gun unde "sistemul imunitar" este inzestrat cu servicii de inteligenta si tratate internationale si asta defineste planul principal de lupta unde euro/dolarul este principala arma iar glontul arma secundara, ori muslim world a mai inventa un plan de lupta unde nu stii care sunt armele sau purtatorii acestora, un plan in care nu ai instrumente sa-i separi pe cei buni de cei rai dar care produce in mod constant "action guys" pe care comunitatea nu-i paraste "sistemului imunitara" ba din contra le acopera spatele si urmele

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate