Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#1189
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postamstel, on 19 octombrie 2017 - 15:31, said:

O comisie a Parlamentului European a adoptat azi un proiect de lege care prevede "un mecanism PERMANENT de distribuire automata a refugiatilor in toate statele membre ale UE".
http://www.mediafax....e-cote-16774516
Cei de la conducerea Europei vor sa devina lucrurile ireversibile prin acceptarea permanenta si masiva a imigrantilor !
Ma gandesc si la faptul ca acest proiect de lege contravine flagrant constitutiei Romaniei (stramutarea de populatii pe teritoriul Romaniei), dar nu cred ca se vor impiedica de acest mic amanunt in ceea ce priveste tara noastra !
Mi-am pus intrebarea: care ar fi scopul primirii atator musulmani in Europa ? Pana acum, singurul raspuns plauzibil la care m-am gandit ar fi acela ca primirea multor musulmani va duce inevitabil la ciocniri (de toate felurile) intre adeptii celor doua mari religii crestina si islamica, ciocniri care vor provoca haos in Europa, atunci fiind momentul perfect pentru interzicerea tuturor religiilor, in numele reinstaurarii ordinii si linistii pe continent. Si Europa va ajunge sa  fie condusa cu o mana de fier de un grup restrans de persoane, in interesul lor si/sau al marilor companii multinationale. Alta explicatie nu vad in acest moment !
Planul kalergi plus ce ai enumerat tu mai jos
Asta-i jmenu

#1190
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postgrrrrr, on 19 octombrie 2017 - 08:52, said:

Nu discuta cu ipocrita asta. As zice si altele dar imi iau ban.
Exact ea se bucura de invazie si de distrugerea civilizatiei, pe fatza.
Dupa care tot ea zice ca e fake news.Posted Image
Nu te murdari dialogand cu asa ceva.Posted Image

Eu discut cu toata lumea , consider ca dialogul trebuie sa functioneze , unele lucruri le aprob ,  pe altele le dezaprob ,

insa comunicarea ramane elementul de baza in orice relatie .

Putem avea ori nu dreptate , atacul la persoana nu e de dorit , nu stau sa citesc istoricul posturilor nimanui ,
nu ma intereseaza preferintele nimanui , incerc sa fiu cat mai echidistant si sa judec singur , nu doar dupa
principiul asta imi place , asta nu-mi place .
Aici suntem toti simpli parteneri de discutii , de pe urma cararora incercam sa ne largim orizontul si cunostintele
( mi-a scapat )

#1191
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
Ce ''relatie''?
E-n cel mai bun caz trolling ce fac ei.
Cu trollii nu se vorbeste ca e pierdere de timp.
Daca-s convinsi insa, e rau de tot.
Vorbim de oameni care iti doresc cel mai mare rau posibil.
Stingerea ta si a tuturor alor tai, cu valori si mostenire cu tot.
Vorbesti cu asa ceva?

#1192
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Defineste    troll

#1193
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Trolii sunt copii de mingi...
Aici e altceva...sunt niste persoane care urasc crestinismul si rasa alba si  sunt platite ca sa faca propaganda islamica

Edited by I2O, 19 October 2017 - 17:41.


#1194
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmadagascar123, on 19 octombrie 2017 - 15:40, said:


Eu discut cu toata lumea , consider ca dialogul trebuie sa functioneze , unele lucruri le aprob ,  pe altele le dezaprob ,

Este cea mai grea cerinta a celui ce dialogheaza.
Sa se ridice sau sa se coboare la nivelul interlocutorului.

#1195
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,732
  • Înscris: 06.08.2004

View Postgrrrrr, on 19 octombrie 2017 - 16:14, said:

Ce ''relatie''?
E-n cel mai bun caz trolling ce fac ei.
Cu trollii nu se vorbeste ca e pierdere de timp.
Daca-s convinsi insa, e rau de tot.
Vorbim de oameni care iti doresc cel mai mare rau posibil.
Stingerea ta si a tuturor alor tai, cu valori si mostenire cu tot.
Vorbesti cu asa ceva?

Dupa definitia ta, si cei care ii urasc pe musulmani, evrei, Soros, tzygani, ghey, negrii, doresc distrugerea planetei, tot trolli sunt.. Deci..

Edited by Cris007, 20 October 2017 - 05:31.


#1196
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postmadagascar123, on 19 octombrie 2017 - 17:17, said:

Defineste troll
Defineste tu definirea.
Las-o balta, io cand aud "defineste x" opresc orice discutie.
Urasc pseudo-filozofii de bulevard.
Asta e doar o scuza ca sa nu atingi temele care te deranjeaza.
Imediat ce te blochezi undeva ca nu vrei sa discuti pe respectiva tema, bagi ''defineste'' si cu asta ai ingropat exact dialogul de care zici tu ca-ti place asa de mult.

#1197
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Ăstora de la Channel4 le place la nebunie să facă documentare despre osmanlăi, ei au dezvăluit abuzurile fizice la care sunt supuşi copiii din şcolile coranice în UK, însă de data asta au cam belit-o... :roflmaofast:

Channel 4 sparks furious race row after 'blacking-up' white woman so she can 'live as a Muslim' for a week in new show
Hate crime charity Tell Mama says ‘brownfacing’ and ‘gross exaggeration’ of facial features is ‘pandering to stereotypes of religion and race’

Katie Freeman went “undercover” as a British Pakistani Muslim for the programme My Week as a Muslim, wearing a hijab and prosthetics to make her nose bigger.
She is heard admitting in the trailer that she normally “wouldn’t want to sit next to” a Muslim “in case they blow something up”. :roflmao: Posted Image

The concept has sparked a furious race row, with hate crime charity Tell Mama saying it “crosses a line” and is “offensive” to Muslims.

#1198
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postgrrrrr, on 20 octombrie 2017 - 09:36, said:

Defineste tu definirea.
Las-o balta, io cand aud "defineste x" opresc orice discutie.
Urasc pseudo-filozofii de bulevard.
Asta e doar o scuza ca sa nu atingi temele care te deranjeaza.
Imediat ce te blochezi undeva ca nu vrei sa discuti pe respectiva tema, bagi ''defineste'' si cu asta ai ingropat exact dialogul de care zici tu ca-ti place asa de mult.


Sa inteleg ca nu stii ?
Eu doar am cerut ajutorul de la cei ce folosesc acest termen cu deosebita inversunare .
Am oleaca de creier incat sa inteleg ca nu e prajitura .

Atunci ce este troll ?  Stie cineva , ori il folosim exact ca si pe ,,  dude ''  fara a ne referi in mod special la fructul respectiv   ?

#1199
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005

View Postmadagascar123, on 21 octombrie 2017 - 09:50, said:



Sa inteleg ca nu stii ?
Eu doar am cerut ajutorul de la cei ce folosesc acest termen cu deosebita inversunare .
Am oleaca de creier incat sa inteleg ca nu e prajitura .

Atunci ce este troll ?  Stie cineva , ori il folosim exact ca si pe ,,  dude ''  fara a ne referi in mod special la fructul respectiv   ?
Omule, devii offtopic si trolezi cu gratie. Daca nu stii ce inseamna, reciteste-ti postarile.

#1200
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Scuze , incercam doar sa inteleg semnificatia unor termeni folositi cu multa gratie ,
a caror sens nu-l prea descifrez in enunturile cu pricina . Deci nici tu nu stii  ?

Sa presupun ca mesajele ce contin acesti termeni ( de neinteles ) sunt simple trollari ?

#1201
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005

View Postmadagascar123, on 21 octombrie 2017 - 15:05, said:

Scuze , incercam doar sa inteleg semnificatia unor termeni folositi cu multa gratie ,
a caror sens nu-l prea descifrez in enunturile cu pricina . Deci nici tu nu stii  ?

Sa presupun ca mesajele ce contin acesti termeni ( de neinteles ) sunt simple trollari ?
Daca nici tu nu pricepi ce ai scris, asta inseamna ca este trolling.

#1202
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostMi_Rebelle, on 20 octombrie 2017 - 13:34, said:

She is heard admitting in the trailer that she normally “wouldn’t want to sit next to” a Muslim “in case they blow something up”. Posted Image Posted Image

Pai daca se deghizeaza in de-a lor, n-are a se teme...

View Postmadagascar123, on 21 octombrie 2017 - 09:50, said:

Sa inteleg ca nu stii ?

Hai mah las-o balta, nu crede nimeni ca nu stii ce inseamna asa cuvant consacrat pe net...
In plus wiki e pretenul tuturor.

Edited by grrrrr, 24 October 2017 - 08:12.


#1203
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Sper ca sunteti constienti ca discutam pe aratura.
Ca "islamizare' nu inseamna ca vin mai multi musulmani in tarile europene.
Si ca Peter, Hans. Pierre, Pedro, Gulas, Fat Frumos vor trece la islam.
Cum spun musulmanii se vor reconverti la islam toti locuitorii Europei.

Nici macar breitbart nu a avut curaj sa declare asta.......

Edited by vio69a, 25 October 2017 - 20:16.


#1204
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
On Sunday, Saudi authorities arrested an unspecified number of religious figures in a move that may very well signal a policy turn.
hihihi
raman unii fara paine
The clerics – who include Salman Al Odah, Awad Al Qarni and Ali Al Omari, as well as other unconfirmed individuals – are associated with a religious current that dates back to the 1970s, when a broad process of hybridisation between revolutionary Islamist ideas and Salafi teachings led to the birth of a new breed of clerics who portray themselves as reformists.

Regardless of how Saudi authorities deal with the arrested clerics, the move almost certainly marks a significant policy change. This new policy will likely continue in different forms to force clerics with previously unfettered religious and political views to fall in line.
Six years ago, these clerics could issue fatwas with no regard for consequences. Saudis repeatedly blamed them online and in mainstream media for youth moving to Syria and joining jihadi groups, but the clerics found themselves under no pressure to change their discourse. Evidently, this seems to be changing.

Edited by ThinkAbout, 25 October 2017 - 20:20.


#1205
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Voit sau nu , fratii nosti musulmani vor trebui sa guverneze treburile europei .

Daca in trecut le era greu sa cucereasca teritorii , si asta numai in urma razboaielor sangeroase , acum e destul de simplu :

europa a fost invadata controlat de dusmanii sai traditionali , care ulterior vor domina omenirea --  fie ca ne place , fie ca nu ne prieste .

#1206
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postmadagascar123, on 27 octombrie 2017 - 07:43, said:

Voit sau nu , fratii nosti musulmani vor trebui sa guverneze treburile europei .

Daca in trecut le era greu sa cucereasca teritorii , si asta numai in urma razboaielor sangeroase , acum e destul de simplu :

europa a fost invadata controlat de dusmanii sai traditionali , care ulterior vor domina omenirea --  fie ca ne place , fie ca nu ne prieste .
Avem grosul arsenalului nuclear.
De ce ma rog ''trebuie'' sa murim sub ei?
De ce noi si nu ei?

Edited by grrrrr, 27 October 2017 - 09:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate