Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
vikt0r87

vikt0r87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.09.2007
mare greseala pt ca daca nu mi ati fi spus cum sa fac bani poate v as fi spus despre ce este vorba. oricum mersi mult pt ajutor ... si stati linistiti ca nu v ati prins nici unul despre ce este vb. va las sa mai coaceti putin  :lol: .

sa nu uit sa repet ,,banii nu cresc in copaci". papa si inca odata mersi  B)

#38
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
post 1:

analizeaza n pic problema vic.

sati dau un exemplu

tu incerci sa faci un site care ofera muzica gratis.de ce crezi ca cineva sar gandi ca poate lua o melodie cu guta gratis si so vanda altcuiva pe bani?


mai ales ca nu ai gandit o variabila.DE UNDE O SA AI TU PRODUSE CA SA LE PUI GRATIS???????
Nu poti pune acolo produse care leai cumparat tu ca incalci drepturile de autor
si nici produse care sunt gratis oriunde pentru ca fiind gratis nu poti sa le vinda cei ce le iau gratis de la tine

post2:

aa si victore da si mie di-ul tau de mess sa iti cer peste 2 ani sa te milostivesti si de mine sami dai 1000 de dolarei din imperiul tau online :D



EDITED:

tu incerci sa faci un site cu titlul "Luati de aici chestii gratis sa le vindeti la altii si sa scoateti bani.Luati deaici chestiii si deveniti full de bani"
                                                               doar daca vezi asa iti dai seama ca nu are logica


post3:

VICTORE:Ca sa ai vizitatori iti trebuie un site bun
Daca alea gratis care le pui tu acolo au asa mare potential de vanzare de ce nu incerci sa le vinzi tu? de ce? lasama sati spun eu de ce...pentru ca nu teai gandit la asta...nici macar tie nu tiar trece prin cap ca tu singur poti vinde produse care se gasesc gratis..de ce iar trece altcuiva prin cap??


daca produsele alea nu au potential de vanzare nici macar dupa parerea ta(deaia nici nu incerci sa le vinzi) de ce crezi ca ar avea dupa parerea altora
motoul tau e"lasa ca gasesc eu destui prosti"???

Edited by darkangelbv, 16 September 2007 - 11:14.
EXISTA SI FUNCTIA EDIT !!!


#39
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Gata cu morala. Poate vrea sa-si faca un site cu muzica free, ilegal desigur.

Si si-a zis ca de ce sa cumpere unii atatea albume cand pot sa intre pe situl lui.

Problema e ca sunt cateva sute, daca nu mii de situri de muzica, deci e prea greu sa lansezi acum asa ceva.

#40
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
of saracul nu realizeaza


El incearca sa-i convinga pe altii sa vanda bilete la un show gratuit

dar asta pana cand? pana atunci cand o sa sesizeze cineva si o sa zica"Cumparati bilete? dar intrarea e pe gratis?!?"

mai ales ca sigur incalca si o lege cu asta

nu stiu cum o fi ajuns el la concluzia ca cauta 300000 oameni lunar.O fi cautat ceva de genul resell rights dar nu e nici pe departe acelasi lucru
ma oftic doar ca a plecat inainte sal fac sa realizeze ca ceea ce vrea el e prostie curata

Edited by stefy, 15 September 2007 - 20:32.


#41
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Nu spune idea nici prietenilor tai (asta ca sa nu-ti para rau mai tarziu) iar cand o sa ai timp si crezi ca o poti realiza pune-o in practica singur.

#42
vikt0r87

vikt0r87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.09.2007

View Postmaxx_oo7, on Sep 15 2007, 22:20, said:

Nu spune idea nici prietenilor tai (asta ca sa nu-ti para rau mai tarziu) iar cand o sa ai timp si crezi ca o poti realiza pune-o in practica singur.

m am intors :rolleyes: . mersi de sfat maxx.  terminati odata cu ideea proasta ca nu e ce credeti voi nici pe departe. daca vreti sa ma ajutati spuneti mi un site unde sa pot sa vad traficul la orice site sau cel putin la siteuri internationale pls

#43
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
aha deci zici ca nu e ce cred eu.Atunci ok bv :D

trafic.ro face statistici si e gratis
google analytics are si el niste statistici de trafic

deci daca vrei ca sa vezi traficul la alt site,roagate ca siteul ala sa fie in trafic.ro ca il poti vedea atunci
google analytics e bun doar daca ai nevoie de o statistica pentru site-ul tau

Edited by stefy, 16 September 2007 - 09:07.


#44
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Poti incerca alexa.com pentru a vedea (cat de cat) traficul siteurilor.

#45
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
Nu va jucati cu situri de muzica ilegala sau warez, ca o sa va para rau.

Pentru ce alt site de download? si asa sunt mii si nu mai e ca acum 4 ani.

Mai baieti, adwords se foloseste doar daca ai ceva de vandut, nu pentru traffic, dai 300$ si scoti doar 50$ si acolo e smecherie mare, e concurenta, trebuie optimizat ad-ul, keywords si pana ajungi sa faci toate astea o sa iti pape destui bani.

Victor, la ce crezi ca te ajuta sa stii traficul unui site asa de mult daca tu nu stii exact ce vrei sa faci, daca vrei sa studiezi piata is o groaza de unelte, vezi seobook,  seodigger, etc...

Sa aflii traficul exact nu ai cum, in Alexa iti arata doar cat procent din userii din internet ditr-o zi acceseasa siteul ala, nu vizite, dar e bun la comparatie.

Pentru o estimare a traficului cauta pe google, dar au marje de erori mari, de ex trafficestimate.com

#46
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Fa situ adu trafficu si porma vin si baniii

Si repeta incaodata

"Banii nu cresc in copaci"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate