Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Proiect Personal

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
Salut,

Dupa cum spune si titlul vreau sa fac un nou proiect ...

Si anume, un website in genul celor mult prea cunoscute: Google Adsense, TextAD, AdBrite and so on ...

Problema e ca fara voi ( utilizatorii internetului ) acest site nu va merge ... Stiti ca se plateste pentru fiecare click, la inceput normal nu se va da bani pana cand nu va exista cineva care sa cumpere ad-uri ...

Acum ... astept sa va aud ( vad ) opiniile ... Se merita atata munca ? Va fi folosit ?

Multumesc!  :first:

#2
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
Imi pare rau sa-ti stric entuziasmul dar puneti o intrebare simpla:

De ce ar folosi cineva "adsense-ul tau" in locul lui Google Adsense?


Acum depinde:Cat iti propui sa investesti in asta?

#3
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
pai fiecare e liber sa foloseasca ceea ce vrea ...

asa zicea lumea la inceput si de traficdublu.ro si acum vad ca foarta multa lume il foloseste, si in plus eu nu fac site romanesc ... il fac international, deci pot zice ca eu cred ca am mai multe sanse decat traficdublu.ro

cel putin asta e parerea mea!

#4
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
ok,e posibil sa ai dreptate..iar daca nu reusesti oricum o sa-ti faca placere sa lucrezi la proiect

dar cam cat te gandeai sa investesti in el :D?(ca fara bani nu ies bani)

#5
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

View Poststefy, on Sep 14 2007, 20:40, said:

ok,e posibil sa ai dreptate..iar daca nu reusesti oricum o sa-ti faca placere sa lucrezi la proiect

dar cam cat te gandeai sa investesti in el :D?(ca fara bani nu ies bani)
De ce zici ca fara bani nu iese nimica?
Poate isi face singur scriptul, de ce nu  :rolleyes:

#6
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
pai da ...

el se referea sa investesc bani in proiect, adica sa platesc pt click-urile pe ad-uri ...

asa ceva nu stiu daca se poate face deoarece m-ar costa enorm de mult si deocamdata nu dispun de fondurile necesare

doar daca m-ar sponsoriza cineva ... lol ... i am dreaming :)

la inceput pana cand va deveni site-ul extrem de cunoscut incat lumea sa cumpere ad-uri pe site ... din pacate nu voi putea platii ...

#7
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
nu ma refer la script-uri si crearea site-ului.Ma refer la promovarea lui.Nu e neaparat sa cumperi Pay per click-uri si altele scumpe.Dar daca ai avea ceva bani de investit ar fi f f bn.

Sunt unele lucruri care nu se pot cumpara.Pentru toate celelalte exista CASH

Nu e problema poti reusi si fara bani multi.Dar ti-ar fi de folos daca ai avea un buget(unul destul de mare :P)



CIP nu vei gasi sponsor dar partener pt asta ai putea gasi usor.Si va intelegeti :EL vine cu banii tu te ocupi de restul fiecare ia 50%din profit

#8
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

View Poststefy, on Sep 15 2007, 13:19, said:

nu ma refer la script-uri si crearea site-ului.Ma refer la promovarea lui.Nu e neaparat sa cumperi Pay per click-uri si altele scumpe.Dar daca ai avea ceva bani de investit ar fi f f bn.

Sunt unele lucruri care nu se pot cumpara.Pentru toate celelalte exista CASH

Nu e problema poti reusi si fara bani multi.Dar ti-ar fi de folos daca ai avea un buget(unul destul de mare :P)
CIP nu vei gasi sponsor dar partener pt asta ai putea gasi usor.Si va intelegeti :EL vine cu banii tu te ocupi de restul fiecare ia 50%din profit
Sincer, o solutie cu un partener mar interesa si pe mine...as face si eu un asemenea site. Dar m-am apucat acuma de un site de statistici. Acuma sper sa-l termin cat mai repede, si sper sa aiba succes, desi va fi foarte greu deoarece e greu sa concurezi cu gigantii Trafic si statistics, dar acuma ramane de vazut.
Poate gasesc si eu pe cineva care sa ma ajute :)

P.S. Daca ar fi dispus cineva sa-mi dea idei cu ce as putea oferi nou (fata de cei 2 giganti) i-as fi foarte recunoscator.

Edited by stocarul, 15 September 2007 - 12:43.


#9
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
este foarte greu sa gasesti un partener in asa ceva ... dar incercarea moarte nu are stii cum se zice :)

#10
joc

joc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 01.10.2006
Inainte sa incepi gandeste-te daca o sa poti sa faci un sistem viabil care sa opreasca trisarile si alte jmekerii de gen. Trebuie sa ai un soft super durabil si securizat si mai trebuie sa inspiri incredere celor care vor sa foloseasca serviciile tale. Printre altele: companie inregistrata legal, suport telefonic, servere dedicate, ssl cert si altele...

#11
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
stiu ceea ce implica un astfel de serviciu ... m-am documentat inainte foarte bine ...

#12
nic01ae

nic01ae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 21.09.2007

View Postcipcip, on Sep 14 2007, 22:22, said:

pai da ...

el se referea sa investesc bani in proiect, adica sa platesc pt click-urile pe ad-uri ...

asa ceva nu stiu daca se poate face deoarece m-ar costa enorm de mult si deocamdata nu dispun de fondurile necesare

doar daca m-ar sponsoriza cineva ... lol ... i am dreaming :)

la inceput pana cand va deveni site-ul extrem de cunoscut incat lumea sa cumpere ad-uri pe site ... din pacate nu voi putea platii ...

Poti folosi scriptul la inceput pentru banner exchange, cu o rata de 9:10 de ex., diferenta o pastrezi pentru platitori. In felul asta nu e nevoie sa platesti pe nimeni si toata lumea e fericita.

#13
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Esti vreun guru in marketing si seo online ?

Esti unu din cei mai de succes webmasteri ?

Ai de investit o suma cu multe 0 in $ ?

Cred ca nu

Atunci ai 0% sa reusesti ....

#14
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
in afara de suma de investit care nu e atat de mare ... la restu ma pricep ... am cateva zero-uri disponibile dar nu atat de mult cat ar trebui ;)

ma pricep in marketing si seo ... si nu pot zice ca sunt webmaster de succes ... de fapt nu pot spune despre nici un om din Romania ca e webmaster de succes ... romani sunt praf prin natie ...

#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

View Postcipcip, on Oct 1 2007, 10:45, said:

romani sunt praf prin natie ...

ne jignesti  :death:

#16
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postcipcip, on Sep 14 2007, 20:01, said:

Salut,

Dupa cum spune si titlul vreau sa fac un nou proiect ...

Si anume, un website in genul celor mult prea cunoscute: Google Adsense, TextAD, AdBrite and so on ...

Problema e ca fara voi ( utilizatorii internetului ) acest site nu va merge ... Stiti ca se plateste pentru fiecare click, la inceput normal nu se va da bani pana cand nu va exista cineva care sa cumpere ad-uri ...

Acum ... astept sa va aud ( vad ) opiniile ... Se merita atata munca ? Va fi folosit ?

Multumesc!  :first:

renunta inainte sa iesi in pierdere:)

#17
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
eu am vrut sa cer pareri sa stiu daca se merita ... sa vad daca il va folosi cineva ... dar vad ca unii oameni comenteaza doar ca sa se afle in treaba ... de aia urasc eu site-urile in limba romana si utilizatorii internetului din romania ... mai mult de 98% sunt praf ... mai e o exceptie de 2% care sunt mai luminati putin ...

#18
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
Cu atitudinea ta, vei ajunge departe! -_-

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate