Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Diploma de BAC ramane la facultate?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
Am terminat facultatea acum 2 ani si a trebuit sa-mi iau diploma de licenta ceva mai devreme (nu am asteptat un an cum era normal).

Problema e ca nu mi-au dat atunci si diploma de bacalaureat care a ramas acolo. Este normal sa ramana la faculate, sau trebuie sa ma duc dupa ea?

#2
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
originalul sa fie la tine , lor lasa-le o copie legalizata.

#3
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
mi mi-au zis sa vin cu diploma originala sa ma iscriu, si sa legalizez doar certificatul de nastere...oricum nu o las acolo!

#4
bravesoul

bravesoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.06.2006
Scuza-ma ca te intreb, nu vreau sa par ofensiv, dar tu ai gandit inainte de a deschide acest thread si a pune aceasta intrebare? Pune-ti problema ca vrei sa te angajezi. Iti cer diploma de bacalaureat, iar diploma ta e retinuta de facultate fara drept de inapoiere. Ce faci? Le arati copia (asta daca ai pastrat o copie...). Cred ca iti puteai raspunde singur la intrebare. Facultatea are in cel mai rau caz dreptul sa opreasca o copie legalizata.

#5
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
O primesti inapoi dupa ce faci dovada ca nu ai datorii pe la camine/biblioteci :)

#6
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
Ce vorbiti voi copii!
Diploma de Bac se opreste in original la facultate. Si chiar si la master. Garantat.

#7
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002

 rolo, on Sep 14 2007, 15:36, said:

Ce vorbiti voi copii!
Diploma de Bac se opreste in original la facultate. Si chiar si la master. Garantat.

:) F corect ce spui, dar intrebarea era dupa terminarea lor...

#8
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 08.09.2006

 Luke, on Sep 14 2007, 15:48, said:

:) F corect ce spui, dar intrebarea era dupa terminarea lor...


Nu cred ca are cum sa ramana la facultate. Odata ce ai terminat faculatea le-ai platit o gramada de bani pentru mai nimic sa nu iti mai dea nici diploma inapoi e prea de tot. Eu zic sa te interesezi mai bine nu are cum sa nu ti`o inapoieze. Doar in Romania se intampla cele mai ciudate lucruri...

#9
redbloodedw

redbloodedw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.02.2007
Diploma de bac e actul tau "propriu si personal". Daca ti-ar opri-o la facultate e ca si cum ti-ar opri buletinul... Au dreptul sa o pastreze, si chiar sunt obligati, doar pe perioada in care tu inveti acolo. Dupa asta, daca ei nu vor sa ti-o inapoieze, tu poti chiar sa-i dai in judecata. Nu au voie sa-ti retina un act original. Daca vor vreo dovadas, le e suficienta o copie legalizata.

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 rolo, on Sep 14 2007, 15:36, said:

Ce vorbiti voi copii!
Diploma de Bac se opreste in original la facultate. Si chiar si la master. Garantat.
la masterat se opreste diploma de licenta sau copie legalizata
cu bac-ul nu mai au ce sa faca

#11
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Cum a spus cineva pe aici, diploma de bac este retinuta la facultate pana cand nu aduci dovada ca nu mai ai datorii la biblioteca, caminul unde ai fost cazat, etc.
tre sa mergi cu o hartie in o gramada de locuri sa obtii cate o stampila ca sa aduci dovada ca esti "curat" si apoi ti-o dau inapoi.Dar cum in majoritatea cazurilor , diploma de licenta isi spune cuvantul.....Daca stau sa ma gandesc, nici eu nu mi-am scos diploma de bac de la facultate, desi am terminat facultatea de 3 ani si :lol:

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce te-a impiedicat ?

#13
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 spare-me, on Sep 15 2007, 11:38, said:

ce te-a impiedicat ?
nu am avut nevoie de ea ca altfel o luam inapoi.O sa ma duc odata si o data sa o scot :rolleyes:

#14
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
pai dute dupa ea ce mai astepti:)

#15
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 spare-me, on Sep 14 2007, 22:34, said:

la masterat se opreste diploma de licenta sau copie legalizata
cu bac-ul nu mai au ce sa faca

da, ai dreptate, din viteza.
ideea e ca pe durata scolii diploma o opresc ei. dupa terminarea ei, respectiv daca renunti intre timp la scoala respectiva, diploma se inapoiaza dupa ce faci dovada ca nu ai datorii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate