Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Cum se smirgheluieste tavanul

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
fakker

fakker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2007
Salut!

Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat. Saptamana viitoare o sa incep sa imi varuiesc in apartament. Dau lavabila peste lavabila si am inteles ca inainte trebuie sa indepartez un strat superficial de pe perete (ala cu mizerie/praf/grasime) prin spalare si o usoara smirgheluire.

Cum shmirgheluirea o sa o fac manual ma intrebam daca nu cumva exista o alta abordare decat sa stau pe scaun si sa ii dau inainte cu smirghelu (nu de alta, dar tavanul e mare si pare greu asa). Exista vreo posibilitate sa smirgheluiesc stand pe podea?

Si aveti idee cam cat ar trebui diluat un grund de amorsare (de la Aplalux, asta o sa aplic dupa ce termin cu smirgheluirea) in conditiile acestea (lavabila existenta cred ca are vreo 4 ani). Pe el zice intre 200 si 400% dar e o marja cam mare ca sa ghicesc :D

Multumesc anticipat!

#2
iulia_t2000

iulia_t2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.04.2006

View Postfakker, on Sep 13 2007, 10:49, said:

Salut!

Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat. Saptamana viitoare o sa incep sa imi varuiesc in apartament. Dau lavabila peste lavabila si am inteles ca inainte trebuie sa indepartez un strat superficial de pe perete (ala cu mizerie/praf/grasime) prin spalare si o usoara smirgheluire.

Cum shmirgheluirea o sa o fac manual ma intrebam daca nu cumva exista o alta abordare decat sa stau pe scaun si sa ii dau inainte cu smirghelu (nu de alta, dar tavanul e mare si pare greu asa). Exista vreo posibilitate sa smirgheluiesc stand pe podea?

Si aveti idee cam cat ar trebui diluat un grund de amorsare (de la Aplalux, asta o sa aplic dupa ce termin cu smirgheluirea) in conditiile acestea (lavabila existenta cred ca are vreo 4 ani). Pe el zice intre 200 si 400% dar e o marja cam mare ca sa ghicesc :D

Multumesc anticipat!


Eu am luat luna trecuta de la bricostore o masina de smirgheluit cu vreo 400-500k si si-a facut deja toti banii.
Iti recomand si tie asa ceva. E chiar ieftina in comparatie cu restul materialelor. Termini mai repede si iese mai frumos  :) .
La a doua intrebare ii las pe cei mai priceputi sa iti raspunda.

Spor la zugravit!

#3
cr1stache

cr1stache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 05.11.2005
E destul daca speli cu un burete de vase(partea mai aspra) tavanul. Nu cred ca ai indemanarea zugravului astfel incat sa nu lasi urme in tavan.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate