Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

2008 Dacia Logan Pick-up

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Cica PICK-up se face. Cred ca intr-o luna il vad la UZINA!!!

#20
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
arata bine pickupul ala
serios!

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
arata binisor. http://www.daciaclub...p;id=1627413923 . asteptam cu interes varianta doublecab. am inteles ca Dacia va oferi si ea suprastructura.. sa vedem cum va arata cu suprastructura dacia. cica va fi prezentat la siab, si pretul va fi in zona 7000 de euro (sau cel putin asa zicea vardie pe realitatea) insa va fi lansat abia la anu

Edited by romaximusro, 04 October 2007 - 17:18.


#22
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 romaximusro, on Oct 4 2007, 18:12, said:

arata binisor. http://www.daciaclub...p;id=1627413923 . asteptam cu interes varianta doublecab. am inteles ca Dacia va oferi si ea suprastructura.. sa vedem cum va arata cu suprastructura dacia. cica va fi prezentat la siab, si pretul va fi in zona 7000 de euro (sau cel putin asa zicea vardie pe realitatea) insa va fi lansat abia la anu

pick-up-ul pe baza feliciei avea o suprastructura perfect integrata in linia caroseriei, fara briz-brizuri manelistice cum avea dacia carosata in firme satesti...

Edited by H725, 04 October 2007 - 19:24.


#23
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 romaximusro, on Oct 4 2007, 18:12, said:

arata binisor. http://www.daciaclub...p;id=1627413923 . asteptam cu interes varianta doublecab. am inteles ca Dacia va oferi si ea suprastructura.. sa vedem cum va arata cu suprastructura dacia. cica va fi prezentat la siab, si pretul va fi in zona 7000 de euro (sau cel putin asa zicea vardie pe realitatea) insa va fi lansat abia la anu

Daca va fi in stilul portbagajului suplimentar oficial de pe Van, mai bine fara. :D

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai ce treaba are ala cu suprastructura? oricum portbagajul ala e facut sa suporte greutate, nu e facut ca sa castige concursuri de miss

#25
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
odata cu lansarea pick up-ului vor scadea vanzarile la van.

imi pare destul de mica spatiu de incarcare sau este doar o senzatie?

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cred ca vor scadea. vor avea cam aceleasi vanzari. sunt 2 piete diferite. pick-up-ul (zic eu) are piata lui iar vanul piata lui.

#27
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Mie imi place cum arata, mai ales ca ai si ceva portbagaj si in spatele scaunelor, ferit de mina hotilor.
http://www.dacia.ro/...rnal/siab2007/#

#28
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
pai daca breckul a luat din vanzarile sedanului sigur un pick up carosat va fii preferat uniu van.
poate pretul le va departaja mai mult.

arata foarte bine pick upul.

#29
ice01astra

ice01astra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.06.2007
Este prima masina care iasa de la Mioveni de cand avantul cu Logan despre care pot sa spun ca arata bine si vine sa ocupe un segment de piata, unde daca pretul va fi intre 6-8000EU va face ravagii, ingropand din plecare Logan MCV varianta fara geamuri, ptr ca acel model s-a dovedit unul destul de inutil datorita capacitatii destul de mici de incarcare, mai ales pe verticala ... multi romanii plangad raposatul papuc. Ptr cineva care are nevoie de o masina de gabarit mic si buna de munca, cu un motor diesel destul de ok (acel 1,5dCI cu 85CP sunt super ok) eventual si carosata cu fibra, acest pickup se va dovedi irezistibil ... parerea mea.

De acum ramane sa vedem la ce preturi va veni acest model, si cat de fiabile se dovedesc in timp.

#30
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Nu-mi place ,bena este mica ...era mai bun fostul papuc pentru ca volumul de marfa transportat putea fi mai mare...

Attached Files



#31
ice01astra

ice01astra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.06.2007

 dragospas, on Oct 7 2007, 18:22, said:

Nu-mi place ,bena este mica ...era mai bun fostul papuc pentru ca volumul de marfa transportat putea fi mai mare...

Diferenta nu este foarte mare, si ce au sacrificat fata de fostul papuc este doar acel loc din spatele scaunelor, care se socoteste a fi unul foarte util. Parerea mea este ca odata ce este carosata, spatiul de incarcare este destul de acceptabil. Cel mai inutil mie unul mi s-a parut MCV-ul ala fara geamuri, in care chiar nu incapea mare scofala, dovada este ca nici nu a cunoscut o vanzare atat de mare cum se astepta Dacia, fiind doar un surogat pana reuseau sa puna cap la cap pickup-ul.

P.S. Nu, nu sunt un fan al Logan-ului, ba chiar dinpotriva, asta ca sa eliminam eventuale ganduri ;)

#32
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 dragospas, on Oct 7 2007, 20:22, said:

Nu-mi place ,bena este mica ...era mai bun fostul papuc pentru ca volumul de marfa transportat putea fi mai mare...

intra cu 10% mai putina marfa decat in Dacia papuc normala dar,nu este chiar atat de mica. Io am stat si l-am analizat pt ca,ma interseaza.
Logan pick-up sarcina utila de 800kg
dacia 1310 pick-up o sarcina de 850 kg.
Logan  lungime bena 1807cm
dacia pick up 2000cm

La logan pick up se mai adauga spatiul din spatele scaunelor de 300l. Intersant l este faptul ca daca foloseti masina cu bena descoperita mai ai loc de depozitare acolo inauntru (de ex sacose sau kestii care pot fi ferite de intemperiile vremii)

Din poze se vede bena foarta mica dar in realitate mi s-a parut mai mare si mai adanca .

#33
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ce mi se pare interesant e ca au eliminat posibilitatea folosirii Loganului ca dric prin scurtarea benei. Eventual, o merge pt sicrie mici. :lol:

1304 reloaded ftw!!!111

#34
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Nu stiu cat de mare sau cat de mica e bena Loganului fata de bena vechiului papuc, dar asta din urma, vechiul papuc adica, prezinta un inconvenient major: NU SE MAI PRODUCE.

#35
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 AlexIP, on Oct 12 2007, 04:45, said:

Ce mi se pare interesant e ca au eliminat posibilitatea folosirii Loganului ca dric prin scurtarea benei. Eventual, o merge pt sicrie mici. :lol:

aici ai dreptate. Masina care aduna cadravre de pe sosele in bz este o dacie pick-up ...daca se gandesc sa-si ia Logan pentru a cara mortiii pe cei de 1.90- 2 m trebuie sa-i striveasca putin cu clapeta benei :D

#36
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 valeriu.b, on Oct 12 2007, 08:23, said:

Nu stiu cat de mare sau cat de mica e bena Loganului fata de bena vechiului papuc, dar asta din urma, vechiul papuc adica, prezinta un inconvenient major: NU SE MAI PRODUCE.

No shit, Sherlock. Bine ca ne-ai zis tu, sa nu ramanem prosti. :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate