Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

2008 Dacia Logan Pick-up

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Asa va arata noua Dacia  [ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas1_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Automobile Dacia va avea, de anul viitor, un nou model in gama. Cu numele 'Sandero', noua Dacia a fost prezentata ieri la Frankfurt de Renault sub sigla sa.  Aceasta va fi fabricata insa la Pitesti sub alt nume si cu sigla Dacia.

Francezii de la Renault le-au facut ieri seara romanilor o surpriza de proportii. Presedintele Renault, Carlos Ghosn, a dezvaluit ieri la Frankfurt urmatorul model din gama Dacia Logan.

[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas2_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Nou-venitul se numeste Sandero si este un hatchback de cinci usi. Masina, prezentata deocamdata cu sigla Renault, e  construita in Brazilia. Modelul va intra in fabricatie anul viitor si la Pitesti, urmand sa fie prezentat pe piata noastra sub sigla Dacia.

Ajunge la noi in 2008

[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas3_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Noua Dacia masoara 4,02 m, cu 20 cm mai putin decat Logan berlina, si are un portbagaj de 320 de litri, cu aproape 200 mai mic. Chiar daca n-a dezvaluit inca pretul, Ghosn a dat de inteles ca si acest model va fi comercializat la aproximativ 10.000 €.  

Din 2008, va intra pe piata si Dacia Logan Pick-up

[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas4_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Tot la Frankfurt, presedintele Renault a anuntat lansarea, de anul viitor, a versiunii utilitare Dacia Logan Pick-up, care va avea menirea de a umple golul din gama produs odata cu retragerea, pe 8 decembrie anul trecut, a vechiului Pick-up. Noua utilitara va fi produsa la uzina de la Mioveni si va prelua baza rulanta a modelului Logan MCV.

Masina va fi echipata cu motoare pe benzina sau diesel si va dispune de o bena a carei lungime de incarcare este de 1,80 m si a carei sarcina utila este de 800 kg. ?n plus, cabina beneficiaza de un spatiu de depozitare cu volumul de 300 de litri. Preturile nu sunt inca disponibile, dar acestea se vor apropia de varianta actuala a Logan VAN.

http://www.libertate...n...&sid=186843

Edited by romaximusro, 05 October 2007 - 14:48.


#2
shynoby

shynoby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.02.2007

Quote

Dacia Logan Pick-Up primele detalii şi fotografii


Dacia Logan Pick-Up se alătură familiei de modele Logan, familie care cuprinde deja o berlină, un break şi o versiune Van. Noul model este echipat cu motoare pe benzină sau diesel de origine Renault şi preia baza rulantă a modelului Logan MCV.

Produs la uzina de la Mioveni, Logan Pick-Up a fost conceput pentru a răspunde aşteptărilor unei categorii largi de utilizatori, de la micii antreprenori şi comercianţi până la clienţii aflaţi în căutarea unui vehicul pentru escapade în timpul liber. Logan Pick-Up dispune de toate atu-urile specifice gamei Logan. Noul model este echipat cu motoare pe benzină sau diesel de origine Renault şi preia baza rulantă a modelului Logan MCV.

Vehicul robust şi modern, Logan Pick-Up se remarcă şi prin latura sa practică, unul din atributele fundamentale ale familiei Logan. Astfel, Dacia Logan Pick-Up dispune de o benă a cărei lungime de încărcare este de 1,80 m şi a cărei sarcină utilă este de 800 kg. În plus, cabina beneficiază de un spaţiu de depozitare cu volumul de 300 de litri, situat în spatele scaunelor.

Dacia Logan Pick-Up va oferi un raport preţ/prestaţii imbatabil şi va fi disponibil pe piaţa din România începând din anul 2008.


Sursa: http://www.informati...ii-sid1611.html

Attached Files


Edited by shynoby, 11 September 2007 - 09:04.


#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Probabil pick-up-ul cu cabina dubla o sa apara in 2009, lol.

#4
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Logan pick up arata destul de bine, dupa parerea mea.

Cred ca multi comercianti vor prefera Pick up ul decat MCV-ul.

#5
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006
Cred ca deja baietii aia de caroseaza papuci s-au si apucat sa proiecteze noua cosmelie din fibra de sticla. :D

#6
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Eu sunt din Pitesti. O buna parte din Pitesti traieste din Dacia.

Autostrada centura Pitestiului este facuta de ASTALDI. Ei au foarte multe pick-upri vechi. Sunt super rezistente si puternice. Daca intri cu masina in PICK-up esti terminat. Mai ales daca e incarcat.

Edited by Basarab, 11 September 2007 - 10:07.


#7
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View PostBasarab, on Sep 11 2007, 10:05, said:

Sunt super rezistente si puternice. Daca intri cu masina in PICK-up esti terminat. Mai ales daca e incarcat.
Din pacate lucrul asta l a aflat si Laura Stoica. -_-
Culmea e ca soferul din pick up ala a scapat cu viata, iar pasagerii Clio-ului au murit instant cu airbag si 3 stele cu tot.

APoi intradevar multi oameni din Pitesti lucreaza la Dacia, dar si tovarasilor de la Renault nu le plang de mila. Am vazut mereu bilanturi pe la TV cum ca profitul lor a crescut ca fat frumos in poveste, si alaturi de facilitati cum ar fi returnarea TVA ului inapoi dupa 5 ani, mii de deduceri si avantaje../.. sa zica saru'mana!

Edited by $eb, 11 September 2007 - 10:16.


#8
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Masina are 2 tone, are fier la greu, suspensii cu lame ca la tren.... Bull-bar. Incarcata cu ciment e bomba.

Edited by Basarab, 11 September 2007 - 10:17.


#9
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostBasarab, on Sep 11 2007, 11:17, said:

Masina are 2 tone, are fier la greu, suspensii cu lame ca la tren.... Bull-bar. Incarcata cu ciment e bomba.

:lol: Basarab nu se dezminte, eram suparat ca trebuie sa ma barbieresc, si acum nu pot sa barbieresc ca ma pufneste risul.  
Mi-ar place un Hatch "Sandel", ma duc odata la Pitesti, i-au piese si gata, am rezolvat cu toate alea.
Sa vedem, mai este pina ajunge la poarta uzinei, poate nu va arata asa.

Edited by MAK, 11 September 2007 - 13:49.


#10
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostBasarab, on Sep 11 2007, 06:16, said:

Ajunge la noi in 2008

[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas3_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Noua Dacia masoara 4,02 m, cu 20 cm mai putin decat Logan berlina, si are un portbagaj de 320 de litri, cu aproape 200 mai mic. Chiar daca n-a dezvaluit inca pretul, Ghosn a dat de inteles ca si acest model va fi comercializat la aproximativ 10.000 €.

Din 2008, va intra pe piata si Dacia Logan Pick-up

[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/mas4_5513.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Tot la Frankfurt, presedintele Renault a anuntat lansarea, de anul viitor, a versiunii utilitare Dacia Logan Pick-up, care va avea menirea de a umple golul din gama produs odata cu retragerea, pe 8 decembrie anul trecut, a vechiului Pick-up. Noua utilitara va fi produsa la uzina de la Mioveni si va prelua baza rulanta a modelului Logan MCV.

Masina va fi echipata cu motoare pe benzina sau diesel si va dispune de o bena a carei lungime de incarcare este de 1,80 m si a carei sarcina utila este de 800 kg. ?n plus, cabina beneficiaza de un spatiu de depozitare cu volumul de 300 de litri. Preturile nu sunt inca disponibile, dar acestea se vor apropia de varianta actuala a Logan VAN.

http://www.libertate...n...&sid=186843


cred ca cel mai reusit pana acum la nivel de caroserie.

#11
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Pick-up-ul arata cool. Adica botul de la Logan da bine pe o camioneta. Dupa cum stiti nu sunt fan logan, dar pick-up-ul chiar imi place.

Sandel e o copie a lui Clio 3, nu m-a dat pe spate. :)

#12
TrapJaw

TrapJaw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 16.04.2007
Mi-a zis cineva de la Mioveni care lucreaza la prototipuri ca stai in noul Pick-up mai comod decat in orice masina pe care au scos-o Dacia vreodata, pacat ca are doar doua locuri.

#13
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ma declar inca o data interesat de un double cab. :D

#14
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Deci, concluzia generala e ca Sandel e o corceala de clio3 si Lgn.
Pickup in 4 usi ar fi o chestie tare faina...

#15
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
da ati vazut ca pick-upu' mai are si un loc de 300l in spatele la scaune? :D cred ca varianta in 5 locuri nu ar fi asa de super fiindca nu mai e ca papucu' al'  vechi adica un papuc+inca doua locuri ci ar fi mai mult un Logan break cu portbagaju taiat :mellow: io sper sa ma insel si sa arate mai bine de atat cat despre sandel....cred ca va fi apropae de matiz.acu' depinde de ce motoare ii pun si mai ales preturi ca daca o sa fie ca logan adica masina de 5k euro care ajunge la 11k nu o sa fie asa tentant <_<

#16
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005
PIck-up ul ăla chiar arată mișto.
Săndel e chiar odios!!
Combinația dintre o mașină urâtă - Renault Clio simbol - care nu mi-a plăcut și nu-mi va plăcea niciodată - și Logan... e dezastruoasă.

#17
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
vrem 4x4 pe pick-up, vrem sa-i pun bull-bar si reflectoare mari in spate :roflmao:

vrem sa umblam cu ele pe coclauri :)

foarte fain pick-upul ... chiar si sandrero e ok :)

#18
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
ar fi fain un pick-up monster truck :lol: ca la ce drumuri avem in tara am avea si unde umbla cu el...poate ar fi util si in ambuteiaje? :first:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate