Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Probleme cu Subtitle Workshop

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007
lucrez de ceva timp cu acest program la unele treceri de la sub la srt nu se potriveste la film.titrarea este mai devreme.cum pot rezolva aceasta problema?exista un alt program maio bun?extensia srt imi trebuie pt. avisub.merci, astept solutii...ma ajuta cineva...help

Edited by _DelSte_, 10 June 2012 - 02:31.


#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ti s-a stricat tastatura? Mai ales punctul?
Deci transformi din SUB in SRT si nu se mai potriveste? Sa inteleg ca SUB original se potriveste.
Exista jdmemii de programe care fac doar conversie, use Gugle!

#3
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007
chiar nu ma ajuta nimeni?sa-mi spuna un alt program decat acesta...

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ai citit ce ti-am recomandat eu mai sus ?! Ai incercat ceva sau astepti mura-n gura?

#5
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007
nu prea ma descurc cu calculatorul sant cam incepator.... fii mai explicit, help!

#6
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postilie claudiu, on Sep 17 2007, 14:51, said:

nu prea ma descurc cu calculatorul sant cam incepator.... fii mai explicit, help!


View Postqueensoft, on Sep 10 2007, 15:36, said:

Ti s-a stricat tastatura? Mai ales punctul?
Citeste primul tau post si....

View Postqueensoft, on Sep 10 2007, 15:36, said:

Deci transformi din SUB in SRT si nu se mai potriveste? Sa inteleg ca SUB original se potriveste.
Fisierul original se potriveste, iar dupa conversie nu se mai potriveste?

View Postqueensoft, on Sep 10 2007, 15:36, said:

Exista jdmemii de programe care fac doar conversie, use Gugle!
http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8

#7
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007
versiunea in SUB se potriveste la film, iar cand o transform in SRT nu se mai potriveste la final.am gasit un alt program subc120 dar nu ma descurc cu el.adica pasi cum se face transformarea.help

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
subc120 este cumva SubC - Subtitle Converter 1.2.0.91 ??? Da....
Ce e atit de greu ?!
File > open
Broswe > incarci fisierul. Daca are acelasi nume ca fisierul video, citeste automat formatul si FPS (devin gri). Daca nu, completezi manual FPS. Afli FPS din orice player (properties, depinde de player) sau click dreapta pe film > properties > advanced > framerate
Dupa aia File > convert. Alegi formatul: MicroDVD este SUB, SubRip este SRT.
File > save output !!

#9
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postilie claudiu, on Sep 20 2007, 14:15, said:

versiunea in SUB se potriveste la film, iar cand o transform in SRT nu se mai potriveste la final.am gasit un alt program subc120 dar nu ma descurc cu el.adica pasi cum se face transformarea.help
Deschizi subtitrarea .srt cu subtitle workshop apoi apesi shit+ctrl+b si alegi subtitarea care spui ca este corecta.

#10
ionel1972

ionel1972

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2009
Subtitle workshop-Fisier-Incarca subtitrare.Alegi subtitrarea pe care vrei sa o sincronizezi.Selectezi prima linie din subtitrare care corespunde primului dialog din film si cand in film o auzi apesi CTRl+1.La fel faci cu ultima replica din film si  ultimul rand din subtitrare,numai ca apesi CTRL+2.Dupa asta inchizi Subtitle workshop.O sa te intrebe daca vrei sa salvezi modificarile.Dai yes si gata.

#11
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Nu reusesc sa mai fac vizibile in Subtitle Workshop unele dintre filmele pe care le am. Filmele se vad bine cu BS-player dar in momentul in care incerc sa le vad cu Subtitle Workshop ( pt. a putea corecta vreo subtitrare ) nu reusesc sa mai fac vizibila partea de video ( sunetul insă merge bine ). Pe caseta de la Info Film din Subtitle Workshop apare la rezolutie : 0x0.
Tot incercand să-l fac vizibil ( filmul ) am reusit sa obtin urmatorul mesaj de la program :
Eroarea ( EAccessViolation ) a rezultat din obiectul TfrmMain ( frmMain ):
”Access violation at address 7611633E in module ”comdlg32.dll”. Read of address 706E16C8”
Vă rugăm conactați-ne la [email protected] cu precizări despre ce efectua programul când a survenit eroarea.
Apăsați ”OK” pentru a continua, ”Renunță” pentru a închide programul.

               și le două butoane ”OK” și ”Renunță”

Mentionez ca la inceput filmul acesta era „bine-mersi” vizibil in mod corect cu Subtitle Workshop, m-am jucat cu el si subtitrarile aferente dar dupa cateva sesiuni de lucru a devenit invizibila imaginea - dupa cum spuneam mai sus.
Banui ca i-am facut eu „ceva” dar nu-mi dau seama ce. Are cineva dintre voi vreo idee ?

#12
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Despre ce versiune de SW vorbesti?
Ce soft ai instalat ultima data?
Versiunea 2.51 are probleme cu ultimul VobSub. Inceraca versiune 4 Beta, care nu are toate facilitatile lui 2.51 active, dar cu care poti sincroniza subtitrarea.
Eu folosesc 2.51 pentru corectii si 4 Beta doar pentru sincronizare.

#13
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Folosesc Subtitle Workshop 2.51.
Cred ca e o problema ce survine in urma sesiunii de lucru cu SW 2.51 fiindca am observat ca la fisierele video pe care nu le-am vizualizat inca niciodata cu SW 2.51 in momentul in care incerc pt. prima data vizualizarea lor cu SW 2.51 totul este OK si pot lucra si vizualiza fara probleme filmul in SW 2.51. Insa daca in urma sesiunii de lucru incerc ulterior o noua vizualizare a filmului cu SW 2.51 acesta nu mai poate fi vizualizat ( ci doar auzit - sunetul pare a fi citit corect de catre SW 2.51 ).
Am reusit sa fac vizibil iarasi filmul in SW 2.51 doar daca i-am schimbat denumirea ! Daca nu-i schimb denumirea SW 2.51 imi arata ca rezolutia filmului este 0x0 si astfel nu-mi arata filmul. Banui eu ca e ceva din setarile de salvare a subtitrarii pe care am lucrat in sesiunea anterioara dar nu stiu ce concret.

#14
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Setarile de salvare nu afecteaza afisarea filmului.
Eu deschid si redeschid de n ori un fil si nu mi s-a intamplat asa ceva.
Ai ceva soft, codecuri care afecteaza afisarea in SW. Schimba eventual modul de randare din DirectDraw in DirectShow sau invers in ffdshow. Dezinstaleaza toate pachetele de codecuri si SW, restarteaza sistemul, foloseste un Registry Cleaner pentru a elimina toate urmele lasate. Reinstaleaza SW. Testeaza daca mai apare fenomenul.
Daca este nevoie, instaleaza NUMAI XPCodecPack de AICI.
Descarca si SW4Beta si testeaza si cu el.
Daca tot ai probleme, sigur un alt soft instalat "produce" astfel de fenomene.

#15
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005
Sal.
Am si eu o problema cu SW. Am luat un film format BDRip 2,05 MB si cand il incarc in SW pentru a corecta subtitrarea, cand apas pe sageata ca s atreaca la urmatorul rand, mi se blocheaza si trebuie sa-l inchid fortat ca sa nu mai ruleze.
Sa fie oare de la codecuri?
Folosesc XVid si Divx

#16
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Știe cineva de ce atunci când încarc un clip mkv în Subtitle Workshop îmi dă eroare cu Don't Send?

#17
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
DA.
Ai un pachet de codec-uri instalat. Un pachet naspa!
Dezinstaleaza tot si pune numai ffdshow si ac3 filter.
Pentru redare folosete VLC sau Media Player Clasic Home Cinema. Sunt gratis.
Si in functie de modul in care este codat video, poate sa merga sau nu!
Pe vremea aia, nu s-a gandit autorul si la codec-urile video de azi.
Pentru sincronizare, incearca sa folosesti versiunea 4 BETA. Doar pentru sincronizare!

#18
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008

View Postviceroy56, on 27th January 2010, 19:08, said:

DA.
Ai un pachet de codec-uri instalat. Un pachet naspa!
Dezinstaleaza tot si pune numai ffdshow si ac3 filter.
Pentru redare folosete VLC sau Media Player Clasic Home Cinema. Sunt gratis.
Si in functie de modul in care este codat video, poate sa merga sau nu!
Pe vremea aia, nu s-a gandit autorul si la codec-urile video de azi.
Pentru sincronizare, incearca sa folosesti versiunea 4 BETA. Doar pentru sincronizare!
Pot fi instalate și versiunea 2.51 și 4 în paralel ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate