Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Motorola L9

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
http://mobile-review...ola-l9-en.shtml
L-a achizitionat cineva? voiam niste pareri...

#2
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
ma gandeam sa il cumpar, dar in urma citirii review-urilor m-am razgandit. (vezi si gsmarena)
deasemenea are o valoare SAR foarte ridicata: 1.48 W/kg. link
sunt telefoane nokia cu SAR de 3 ori mai mic.

#3
Kamuflage

Kamuflage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.08.2007
Eu am Motorola L6, care-i cam tot la fel, in mare (e mai slabut decat l9) si nu-s deloc multumita. De cateva luni nu mai am semnal ca lumea. Il pierd de tot cand mi-e lumea mai draga, si-si revine singur, dupa un timp. Nu e de la operator - daca in apropiere se intampla sa fie un telefon tot pe orange, s-a intamplat sa aiba ala semnal maxim, iar al meu...nimic.  :angry2:  Si are mai putin de un an. In schimb, mai am un sony ericsson de 2-3 ani si n-am avut niciodata probleme. Deci mai bine orienteaza-te pe un sony sau nokia, astea sunt bune, in general. Pe acelasi sistem ca motorola sunt lg-urile - arata foarte bine, dar...

Edited by Kamuflage, 11 September 2007 - 16:51.


#4
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Kamuflage, l-as fi vrut ca second phone, ca acum am N70 si stiu ce inseamna calitatea Nokia. De la Motorola E398 incoace am prins un feeling pentru Moto si nu am avut nici unul bulit (E398, E770, V3, V3i, V3x, L6, L7, V550, V180).

#5
szabi4

szabi4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.06.2007
Eu acum doua saptamani am cumparat unul.
E cam scump pentru ceea ce ofera. Si design-ul cam manelist... Totusi are un aer de calitate.
Interfata e mult prea lenta pentru un sistem de operare proprietar, dar merge.
Ceea ce-mi place e ecranul, care e mic dar are o rezolutie buna, si e luminoasa. Am primit si un card microsd de 128mb, ceea ce e mult mai mult decat ce da nokia de obicei.
Aplicatiile Java se incarca foarte lent, si merg foarte lent.
Nu are un port pentru mufe jack audio. Mare minus...

Eu as recomanda nokia 6300, care e un pic mai scump sau nokia 3110 classic, care e muuuuult mai ieftin, si stie toate ce stie L9.

#6
cristian_d

cristian_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 23.09.2006

View Postszabi4, on Oct 13 2007, 13:40, said:

.............................................................................
Nu are un port pentru mufe jack audio. Mare minus...
Nu are nevoie de port separat pentru audio... castile se leaga tot pe mini usb! Oricum, la aceleasi functii L7 se descurca mai bine.

#7
musikstefan

musikstefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.07.2007
am io un l9 cam de vreo 4 zile sunt foarte multumit de el , l-am luat nou in cutie am dat un 6680 pe el , este subtire , ecranul este bun , nu e de 16m culori , are doar 256k dar isi fac treaba foarte bine , bateria pana acuma se prezinta foarte bine l-am incarcat in prima zi cand l-am luat si ink nu a inceput sa piuie ca vrea laincarcator si vorbesc cam 1-2 ore pe zii , mai fac o poza , mai ma joc ceva... calitatea pozelor este foart buna dar doar la lumina perfecta ( in comparatie cu alte telefoane cu 2mp fara autofocus ! )

pt cei ca mine care nu sporta nici cea mai mica zgarietura pe telefon le recomand o husa daca au l9 , se zgarie usor datorita fetei foarte lucioase.


acuma sa trecem la partea interesanta

multi spun ca motorola se misca incet sunt greoaie : da asa este sunt lente , dar din cauza unor timpi din soft care se pot reduce , la al meu l-am facut sa raspunda foarte repede la comenzi

volumul difuzoarelor/casti ... acesta se poate modifica facandu-l sa se auda foarte tare chiar prea tar daca esti in casa sau intr-un autobuz.

l9 dispune de o tehnologie de la motorola numita crystal Talk , ce face aceasta? pai atunci cnad esti intr-o cnversatie cu cineva iar tu sau persoana respectiva are foarte mult zgomot de fundal telefonu reduce automat zgomotul de fundat facand conversatia cat mai clara.

daca nu va place interfata tipica motorola puteti sa o schimbati oricand cu alta de pe net.

suporta 2gb fara probleme

scrii foarte bine un mesaj la el

calitatea semnalului este foarte buna

este un telefon rezistent si foarte bun calitativ , cine spun ca motorola sunt telefoane praf mnanca cacat , poate ca nu sun cele mai dotate in functi si briz brizuri , dar la calitatea materalelor din care sunt facute telefoanele si rezistenta sunt primi ( totusi sa nu uitam ca motorola a creat primul telefon mobil )

#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postmusikstefan, on Nov 24 2008, 15:18, said:

este un telefon rezistent si foarte bun calitativ , cine spun ca motorola sunt telefoane praf mnanca cacat , poate ca nu sun cele mai dotate in functi si briz brizuri , dar la calitatea materalelor din care sunt facute telefoanele si rezistenta sunt primi ( totusi sa nu uitam ca motorola a creat primul telefon mobil )

Asa e.
L9 e foarte bine lucrat, carcasa solida si finisaj de exceptie.
Motorola nu dezamageste la acest capitol niciodata.

View Postmusikstefan, on Nov 24 2008, 15:18, said:

cine spun ca motorola sunt telefoane praf mnanca cacat

Motorola fac telefoane in stilul lor, mai americanesc. Nu va plac , nu le cumparati ...

#9
Sp@ider

Sp@ider

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.04.2007
E bun telefonul din asta am si eu si sunt multumit de el .....doar ca nu e compatibil la internet prin vodafone ...scrie si la ei pe site ...si nici nu imi merge ...dar telefonul e ok

#10
Sp@ider

Sp@ider

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.04.2007
am rezolvat cu internetul merge si pe vodafone live! bafta

#11
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009

View Postmusikstefan, on Nov 24 2008, 15:18, said:

am io un l9 cam de vreo 4 zile sunt foarte multumit de el , l-am luat nou in cutie am dat un 6680 pe el , este subtire , ecranul este bun , nu e de 16m culori , are doar 256k dar isi fac treaba foarte bine , bateria pana acuma se prezinta foarte bine l-am incarcat in prima zi cand l-am luat si ink nu a inceput sa piuie ca vrea laincarcator si vorbesc cam 1-2 ore pe zii , mai fac o poza , mai ma joc ceva... calitatea pozelor este foart buna dar doar la lumina perfecta ( in comparatie cu alte telefoane cu 2mp fara autofocus ! )

pt cei ca mine care nu sporta nici cea mai mica zgarietura pe telefon le recomand o husa daca au l9 , se zgarie usor datorita fetei foarte lucioase.


acuma sa trecem la partea interesanta

multi spun ca motorola se misca incet sunt greoaie : da asa este sunt lente , dar din cauza unor timpi din soft care se pot reduce , la al meu l-am facut sa raspunda foarte repede la comenzi

volumul difuzoarelor/casti ... acesta se poate modifica facandu-l sa se auda foarte tare chiar prea tar daca esti in casa sau intr-un autobuz.

l9 dispune de o tehnologie de la motorola numita crystal Talk , ce face aceasta? pai atunci cnad esti intr-o cnversatie cu cineva iar tu sau persoana respectiva are foarte mult zgomot de fundal telefonu reduce automat zgomotul de fundat facand conversatia cat mai clara.

daca nu va place interfata tipica motorola puteti sa o schimbati oricand cu alta de pe net.

suporta 2gb fara probleme

scrii foarte bine un mesaj la el

calitatea semnalului este foarte buna

este un telefon rezistent si foarte bun calitativ , cine spun ca motorola sunt telefoane praf mnanca cacat , poate ca nu sun cele mai dotate in functi si briz brizuri , dar la calitatea materalelor din care sunt facute telefoanele si rezistenta sunt primi ( totusi sa nu uitam ca motorola a creat primul telefon mobil )


CUm ai facut lucrurile astea?

#12
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Salut, la al meu L9 nu vad video copiat de pe calc cind intru in meniu. Cind este conectat la calc nu si intru din computer in el, sunt acolo...
Any ideas?

#13
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Nimic... :(

#14
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Salut,

Stie cineva de ce arata "eroare" cind incerc sa dechid un fisier video pe telefon?

Multumesc!

#15
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postplmokn, on Mar 10 2009, 11:27, said:

Salut,

Stie cineva de ce arata "eroare" cind incerc sa dechid un fisier video pe telefon?

Multumesc!

Poate ca formatul video pe care incerci sa il accesezi nu e suportat de telefon.
Video-ul trebuie sa fie in format 3GP.

#16
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009

View PostantinVidia, on Mar 12 2009, 11:16, said:

Poate ca formatul video pe care incerci sa il accesezi nu e suportat de telefon.
Video-ul trebuie sa fie in format 3GP.
Pai era in 3GP... sau poate nu era bine facut...

Cum se transforma din avi in 3gp?

#17
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postplmokn, on Mar 12 2009, 15:41, said:

Cum se transforma din avi in 3gp?

Citeste aici .

#18
petterZ

petterZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.02.2008
Eu intentionez sa imi cumpar L9 deoarece am un L6 si sincer sa fiu, telefeonul e rezistent. A luat la trante, daca era altul acum era distrus si totusi L6 rezista. L9 e mai incarcat, are niste chestii in plus, e mai tare. Sa vedem daca problemele vechilor L-uri au fost inlaturate .

Si cei care aveti probleme cu recunoasterea telefonului de catre pc exista un program special de la motorola numit Motorola Phone Tools care stabileste conexiune intre pc si tel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate