Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Google e plin de rahaturi...

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
da.... ar trebui sa depunem ceva plangere sau ceva... ca doar rahaturi...... si eu tare sper ca google sa gaseasca ceva solutie pt asa ceva... :) e chiar enervant... nu doar invidie

#20
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
pt ca 2 sau 3 oameni... se simt eu m`ai bine..... si fac m`ai multi bani... dc sa induca in eroare si pe restu oamenilor? ... nu e corect

#21
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View Post_Zack_, on Sep 9 2007, 18:18, said:

eu fac acum un raport si sper sa ne strangem macar cateva zeci ca sa le atragem atentia ...
dar din pacate sunt sigur ca o sa fie mereu astfel de siteuri, poate in timp google o sa gaseasca solutii si pentru asta

aici e OK? http://www.google.com/quality_form
Asta e formularul: http://www.google.co...spamreport.html
Am facut si eu raportare mai demult dar nimeni nu a luat-o in seama.

#22
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
ce bine.. in sfarsit se ia in serios problema asta..... prea multa "mizeie" in motoarele de cautare.. oameni flamanzi care ar face ori ce pt vizite nemeritate....

#23
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004

View Postrazveee, on Sep 9 2007, 18:31, said:

ce bine.. in sfarsit se ia in serios problema asta..... prea multa "mizeie" in motoarele de cautare.. oameni flamanzi care ar face ori ce pt vizite nemeritate....

incearca sa dea a digg.com, sau alte site-uri de social bookmarking. Asta e..
vezi si www.directorfirme.ro tagurile, www.anunturirapide.ro,
toate site-urile sunt pe acest stil facute.

Edited by darkangelbv, 10 September 2007 - 15:25.
chiar nu au nevoie de mai multe link-uri


#24
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
Daca te uiti pe anunturirapide.ro, colac peste pupaza textul din header "Anunturi gratuite":
<h1 class="heading">Anunturi gratuite</h1>
Cat spam, cat abuz! Nu-mi vine sa cred!

Quote

WebActiv este o companie romaneasca, formata dintr-o echipa tanara si dinamica. Scopul nostru este sa ocupam un loc important pe piata serviciilor IT, in domeniul solutiilor software integrale, bazate pe arhitectura web.
   Lucram alaturi de parteneri cu experienta dovedita. Avem experienta multor proiecte reusite bazate pe valorile noastre: seriozitate, calitate si viteza in executie.
   Pentru aplicatiile dumneavoastra web (si nu numai), va punem la dispozitie o solutie completa - de la proiectare, planificare, realizare, pana la gazduirea pe unul dintre serverele noastre sau instalarea in reteaua dumneavoastra proprie.
Daca as fi fost in locul lor nu mi-as fi facut site de prezentare... Pfff...

#25
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
numa rahaturi

#26
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View Postrazveee, on Sep 10 2007, 00:12, said:

numa rahaturi
Da, dar rahaturile astea banuiesc ca le-au scos bani frumosi!
Iar webmasterii corecti se lupta 20-30 vizitatori pe zi!

#27
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
exact asa e :) ... si eu sunt unul dintre ei... nu imi era greu sa bag o multime de taguri.... dar nu are rost :| sa ma simt eu bine si restu oamenilor nu...

#28
kirov

kirov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.06.2006
google ignore taguri

google pune accent pe content si PR, poti sa ai toate tagurile dar nu te ajuta la nimic

#29
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007
lol.... cum ignore taguri? :) uitate si tu... sa vezi ca nu ignore

#30
kirov

kirov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 15.06.2006
apuca-te si citeste seo, toate motoarele incep sa ignore tagurile, in search ele nici 10% din procentaj nu inseamna...

#31
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006
http://www.google.ro...%...oogle&meta=
Deci aproape la orice cautare care o fac pe google imi apare site-ul asta. Abia astept sa fie sanctionat.

#32
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postlorin_miculescu, on Sep 10 2007, 00:07, said:

Daca te uiti pe anunturirapide.ro, colac peste pupaza textul din header "Anunturi gratuite":
<h1 class="heading">Anunturi gratuite</h1>
Cat spam, cat abuz! Nu-mi vine sa cred!
asta de ce e abuz...?

#33
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Nu inteleg de unde treaba asta cu taguri. Tagurile reprezinta altceva pentru mine, se pare ca nu este valabil si pentru cei care au postat pana acum.

Tot ce se poate e un raport la google si cam atat. Daca site-ul respectiv ( fie el hopa punct ro sau clubafaceri punct ro sau oricare altul de gen ) este in fata ta la cautari dupa cuvinte cheie pe care te axezi , nu ai ce sa ii faci. Lucreaza mai mult la contentul site-ului tau, la adunat de la baklinks si atat. Daca este un blog posteaza mai des ( si da..de ce nu , chiar sa folosesti mai multe cuvinte cheie atat timp cat ele se incadreaza perfect in contentul tau ) , daca este un site pe care nu poti sa il updatezi foarte des din diverse motive , atunci fi sigur ca ceea ce reprezinta cuvinte cheie pe pagina au o densitate potrivita si reprezinta cat de cat idea siteului tau.

Nu vreau sa fiu rautacios , dar mereu vor exista siteuri de genul celor numite mai sus si nu o sa avem noi ce sa facem. Un report la google poate uneori sa nu rezolve nimic. De aceea cred ca e mai bine ca fiecare webmaster sau SEO staff ( inca am probleme sa gasesc un cuvant sau grup de cuvinte cat de cat acceptabil sa descrie persoanele care lucreaza pentru optimizare :D ) sa isi vada mai intai de ale lui si apoi de ale vecinilor.

Fi sigur ca daca un user cauta dupa un anumit cuvant si o sa ajunga mai intai pe pagina celor de la hopa , se va sinchisi sa dea un back ca sa arunce un ochii si peste celelalte rezultate, implicit si peste site-ul tau.

Daca esti in pielea userului...ei bine e aceeasi treaba.

Bafta

#34
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View Postwallgames, on Sep 11 2007, 14:41, said:

asta de ce e abuz...?
Normal si logic un tag H1 are textul de dimensiuni destul de considerabile, dar punand in css dimensiune de 10px si punandu-l exact in header, primul text care se vede pe pagina, e clar spam, nu ?  :huh:

#35
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postlorin_miculescu, on Sep 11 2007, 17:04, said:

Normal si logic un tag H1 are textul de dimensiuni destul de considerabile, dar punand in css dimensiune de 10px si punandu-l exact in header, primul text care se vede pe pagina, e clar spam, nu ?  :huh:

Nu inteleg la ce te referi ? nu e permis sa folosesc css pe un h1 ? sau nu am voie sa pozitionez un h1 primul pe pagina ?

Poate am inteles gresit , imi poti arata exemplu ?

Merci

#36
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Cu H1 o sa ai ditamai textul pe pagina de aceea google ii da o mai mare relevanta stiind ca acel text reprezinta ceva important pentru pagina aia daca il ai atat de mare si este la inceputul paginii.
Insa tu din css il faci de 10px pe pagina si va fi un text normal insa google este pacalit crezand ca este vorba de un H1 real.

Deci nu este permis sa folosesti H1 decat daca asa va fi si pe pagina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate