Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nasterea Maicii Domnului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
crocodile_dundee

crocodile_dundee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 06.06.2007

View PostMosotti, on Sep 26 2007, 10:33, said:

continui sa sustin, absolut on topic, ca fecioara respectiva nu s-a nascut prin rugaciuni, ci prin frichi-frichi, urmat de ejaculare, urmata de 9 luni de gestatie, adica absolut naturalo-animalic, cam cum se nasc toti copiii care nu-s crescuti in eprubeta

Indubitabil on topic și io.

Eohippus este un presupus strămoș al calului, un rozător mic și timid de talie foarte mică.Se presupune că acesta ar fi reprezentat de daman- un animal care trăiește în desișurile junglei.

Am o întrebare.

Dacă "evoluția" și "transformarea" calului din eohippus ți se pare o MINUNE. :D

#20
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
crocodilule, matale ai incurcat borcanele (cu muraturi). in afirmatia ta ai folosit un cuvant magic: presupus. si nu doar o singura data.
asa ca a pune intrebari despre minuni... presupune un raspuns in consecinta. ;)

#21
crocodile_dundee

crocodile_dundee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 06.06.2007

View PostCapitanuPICARD, on Oct 1 2007, 12:18, said:

crocodilule, matale ai incurcat borcanele (cu muraturi). in afirmatia ta ai folosit un cuvant magic: presupus. si nu doar o singura data.
asa ca a pune intrebari despre minuni... presupune un raspuns in consecinta. ;)

Păi "presupus", fiule, pt că e "presupus", d -aia, pt că Știința PRESUPUNE asta, nu EU.Știința le presupune și ia afirmă că ie "presupus".

Din partea mea ai numai certitudini, nu presupuneri : adică calul a "evoluat" din cal.Adică ieu cred că calul a fost tot cal, din cal a evoluat nu din alte saiănsficșănuri.

Șașa cum nașterea miraculoasă a lui Isus se "presupune" că a fost o minune, te-ntreb eu...evoluția calului din orice tip de eohippus sau alt rozător...este sau nu o minune ? :death:

Mulțumesc!

#22
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006
Va rog sa pastrati subiectul de discutie al thread-ului

@blinky heart, nu este prima data cand ti se atrage atentia ca faci offtopic. Thread-ul acesta este despre nasterea Maicii Domnului nu despre nasterea lui Isus.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate