Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Povesti pescaresti de la NBC

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Mai am unul:
Fac oferta pentru studenti pentru curs festiv banchet de absolvire la preturi studentesti muuult sub cele de nunta (ca vin ei dupa aia si cu nunta  ;) )
O organizatoare ma refuza politicos ca nu au nevoi ca are ea camera si a vorbit deja cu colegii si filmeaza ea.
OK vine ziua cu pricina, am fost acolo ca si invitat pentru cineva . Ia ghiciti cu ce filma studenta noastra: ...
Ati auzit se SONY DVX 700 ? Da ati auzit ca este o avertizare pe aici pe undeva pe forum. Pocnitoare chinezeasca ....

Fata (organizatoarea) si-a anulat nunta la care majoritatea dintre invitati urmau sa fie colegii ei pentru ca acestia au anuntat-o ca nu mai vin, dupa ce ca au si platit filmarea, au ramas cu ochi'n soare.


ulterior am aflat ca aceeasi persoana lea pretins colegilor cate 50Roni chirie pe roba desi chiria e de 25RONi Buisnis is Buisnis

#20
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
Ce ziceti de unu care a filmat la o nunta prima data in viata lui (cu un vx) si ca sa fie el mai profi ca toti a trecut totate controalele pe manual inclusiv focalizarea. Surpriza dupa nunta, ma suna si ma intreaba cum clarifica si el un pic imaginea  ;)

#21
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Va spun eu fun......
Am fost "orbeste" la o nunta intr-un sat.Orbeste pentru ca altcineva a platit avansul pentru mirii plecati din tara...
Am ajuns la fata locului am parcat, am intrat in curtea mirelui. Pe strada, 2 cete de voinici turmentati isi dadeau "binete" reciproc.Apoi , fiindca asta nu era de ajuns, cu deosebita atentie ,au smuls scanduri din gardurile vecinilor si au trecut la lupta.Dupa cateva minute si-a facut aparitia artileria grea: furci...topoare....
Morala: nu ma mai duc in viata mea acolo.

#22
Planetvideo

Planetvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 21.09.2005

View Postflorinel, on Sep 6 2007, 15:08, said:

Va spun eu fun......
Am fost "orbeste" la o nunta intr-un sat.Orbeste pentru ca altcineva a platit avansul pentru mirii plecati din tara...
Am ajuns la fata locului am parcat, am intrat in curtea mirelui. Pe strada, 2 cete de voinici turmentati isi dadeau "binete" reciproc.Apoi , fiindca asta nu era de ajuns, cu deosebita atentie ,au smuls scanduri din gardurile vecinilor si au trecut la lupta.Dupa cateva minute si-a facut aparitia artileria grea: furci...topoare....
Morala: nu ma mai duc in viata mea acolo.

Am 2 nunti la activ numai sezonul asta in care s-a iesit cu bataie ca lumea...una in bucuresti si una in afara bucurestiului...nu intru in detalii ca nu are rost...bataia e bataie

#23
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006
Nunta intro zona miniera. Multa tuica si vin de casa.
Tentativa de furt de mireasa, ii vede nasu cu alaiul lui, astia prind mireasa de un capat astia de un altul, si trag frate de ea pana ii rup voalul si ceva din rochie (asta in timp ce mireasa urla de durere). OK trece asta.
Vine un turmentat peste o ora sa fure papucul miresei (papucul fiind cu snururi si snurulete), il fura dupa care mireasa e dusa la dispensar fiind taiata la picior. Daca mai gasasc materialul il pun. Chiar ii tare faza.
Cat de animal poti fii???

#24
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Anul trecut, in toamna, primesc avans pentru o nunta; ma prezint in sambata respectiva la adresa miresei unde-i gasesc pe membrii familiei tristi si-nlacrimati... Cu amar in suflet si voce isi cer scuze si-mi comunica faptul ca nunta nu va mai avea loc deoarece, in urma cu 24 de ore, mireasa a fugit cu cel ce trebuia sa fie... naș!  :)

#25
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

View Postnexland, on Sep 6 2007, 17:40, said:

Anul trecut, in toamna, primesc avans pentru o nunta; ma prezint in sambata respectiva la adresa miresei unde-i gasesc pe membrii familiei tristi si-nlacrimati... Cu amar in suflet si voce isi cer scuze si-mi comunica faptul ca nunta nu va mai avea loc deoarece, in urma cu 24 de ore, mireasa a fugit cu cel ce trebuia sa fie... naș!  :)
good one:)

si o mica patanie de a mea. din ciclul operatori de prima mana
imi aduce tipul materialul brut sa-i fac montaj ...privind fugar pe casete observ culoarea extraordinar de galbena a materialului...
il intreb ce culoare are rochia miresei si de de e asa de galbena filmarea..balans de alb gresit etc
raspuns : contre joure

#26
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Da. Amuzante pataniile voastre..dar...va amintiti prima nunta a vostra.? Prima din viata voastra. Cum a decurs?

#27
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006

View Postwassa, on Sep 6 2007, 23:45, said:

Da. Amuzante pataniile voastre..dar...va amintiti prima nunta a vostra.? Prima din viata voastra. Cum a decurs?
Eheheee, prima nunta am facut-o in 1995, cu un Panasonic M7,undeva la un camin cultural la tara.Nu aveam nici un acumulator original,camera o alimentam la o baterie de motocicleta Java ruseasca,pusa intr-o geanta pe care o caram pe umar,avea vreo 5 kg,iar lampa improvizata o alimentam la o caramida varta,de vreo 2,5kg pusa pe celalalt umar.Ieseau numai fire din mine,daca ma gainata o cioara muream electrocutat  :P . Greu tare,si trageam si 6 ore,dimineata eram rupt la propriu,insa se merita,se castigau bani buni,pe munca relativ usoara.A fost o perioada 1995-1998,cand s-a mancat cozonac,nu paine,din jobul asta.

#28
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postancab, on Sep 7 2007, 12:00, said:

Eheheee, prima nunta am facut-o in 1995, cu un Panasonic M7,undeva la un camin cultural la tara.Nu aveam nici un acumulator original,camera o alimentam la o baterie de motocicleta Java ruseasca,pusa intr-o geanta pe care o caram pe umar,avea vreo 5 kg,iar lampa improvizata o alimentam la o caramida varta,de vreo 2,5kg pusa pe celalalt umar.Ieseau numai fire din mine,daca ma gainata o cioara muream electrocutat  :P . Greu tare,si trageam si 6 ore,dimineata eram rupt la propriu,insa se merita,se castigau bani buni,pe munca relativ usoara.A fost o perioada 1995-1998,cand s-a mancat cozonac,nu paine,din jobul asta.

:)) Erai Robocop :P Se castiga bine? Cat se lua atunci ? Eu nu filmez din 95... doar de vreo 5 ani.Nu am prins vremurile alea.
Dar ma refeream la prima nunta... va t i interesat inainte de traditii sau va ti dus asa...la intamplare si ....

#29
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

View Postwassa, on Sep 7 2007, 13:58, said:

Dar ma refeream la prima nunta... va t i interesat inainte de traditii sau va ti dus asa...la intamplare si ....
Ehei,ce vremuri...Traditiile le stiam,ca am inceput cu fotografiile,aveam un Zenit ,iar filmele tot rusesti,cumparate de la rusi(asta se intampla prin 90,cand imi si cumparasem trusa foto ,tot ruseasca :rolleyes: ) si stateam numai prin baie la developat.Apoi,prin 92,mi-a facut cadou un prieten din Elvetia un Canon cu motoras,tragea filmul singur,blitul se declansa automat...se uita toata lumea in biserica la mine cand auzeau zgomotul produs de motoras in momentul declansarii....Ce mai ,imi dadea o importanta scula aia,ca toata lumea ma arata cu degetul.  :naughty: Cei care sunt mai mici de varsta n-au cum sa inteleaga fenomenul... :nonobad:
Prin 96 am prins un Panasonic (nu mai stiu ce model),era al unui prieten,il avea de la nashul parintilor,adus din Germania.Eu ma duceam la nunta si dimineata imparteam banul cu amicul.Era intr-un diplomat,original,si cand il scoteam din geanta si ma vedea lumea,brusc aveam aceleasi simptome ca atunci cand pozam in biserica  :thumbup: .toata afacerea a durat cam un an,pana s-a reintors nashu-su din Germania si s-a taiat macaroana.Sa tot fi avut vreo 15-20 de nunti.Aventuri au fost la greu,ar trebui sa scriu o carte.

#30
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Prima nunta ?

o sa radeti.... cu piciorul in ghips
cu trei zile inaite de nuta am fost sa zbor cu parapanta ( a nu stiu cata oara) si ...  :death:
Eram cu muzica si filmare. Nevasta trebuia sa stea la pupitru de DJ (bineinteles asistat de mine) iar eu urma sa ma plimb ci M40-ul. Asa am stat eu ca DJ iar nevasta a facut o filmare surprinzator de buna pentru prima incercare.
Totusi nu ne-am dus chiar pnv. Inainte de prima nuta cu bani am fost la 2 nunti la cunostinte ca invitati unde am luat camera si ne invarteam si noi pe acolo. Dupa nunta am cerut mirilor caseta si le-am comparat, am luat notite acolo filmezi biserica cobori de pe turla biserici si ajungi pe mire ... ale a alea + nenumarate casete vizionate de la prieteni. Filmat acasa in gradina pe strada. Deci nu neam dus chiar nepregatiti.

Mirii nici in ziua de azi nu stiu ca ei a fost primii nostrii clienti.  ;)

Edited by glido, 09 September 2007 - 08:35.


#31
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Am gasit ceva si nu ma pot abtine. Asa cum vedeti siteul asa arata si filmarile si pozele acestui privatizat devenit din vornic filmaci de nunti.
http://videoachim.tr...videoachim.html
By the way ce ap foto serios scrie data si ora pe poza > ca am vazut acolo la FOTO niste poze cu data si ora pe ele ....

Edited by glido, 09 September 2007 - 09:17.


#32
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
Din seria mentionata mai sus. Merita sa va uitati aici. Un super-efect

Edited by danristei, 09 September 2007 - 20:19.


#33
sibip

sibip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 31.10.2003
http://videoachim.tr...ort_popular.jpg
http://videoachim.tr...asile_elena.jpg
De exceptie :))
Oarecum oftopic dar legat de NBC: Am auzit ca exista un targ de nunti. Acolo vin si cameramanii care filmeaza nunti?

#34
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
Din ciclul "all-in-one" va prezint o "prospatura". :thumbup: S-ar putea sa para oarecum o facatura, dar am facut-o si eu pe shest, cu camera. Meseriasul se cam prinsese ca eram cu ochiul pe el.

Attached Files



#35
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

View Postflorinelu, on Sep 9 2007, 22:50, said:

Din ciclul "all-in-one" va prezint o "prospatura". :thumbup: S-ar putea sa para oarecum o facatura, dar am facut-o si eu pe shest, cu camera. Meseriasul se cam prinsese ca eram cu ochiul pe el.
La aceeasi nunta 2 cameramani care nu au nicio treaba unul cu altul?Adica tu si *all in one*? :rolleyes:
Care-i faza?

#36
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
O fi fost omu' invitat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate