Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Povesti pescaresti de la NBC

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Ca tot am propus la Tehnici de filmare un asemenea thread si nu am altceva de lucru.
uite una.
Termin DVD-urile vine mireasa sta vreo 40minute si se uita pe sarite la discuri."super fain, vai va multumesc frumos....!"
dupa o saptamana suna telefonul :

ea- "Ce filmare e asta? Am aruncat banii pe fereastra ? sunteti o firma de doi bani, numai va bateti joc de clienti ?
eu - ??? Ce sa intamplat doamna ?
ea-  e nunta mea si nu ma vad pe filmare ! vad toti vecinii toate rudele dar eu MIREASA  nu ma vad !!!
pai cum asa ? sa stricat DVD-ul?
- nu DVD-ul merge dar eu nu ma vad filmata! VREAU BANII INAPOI !!!
doamna daca sunt probleme haideti sa vedem ca mai am casetele si rezolvam problema.
- nu ma intereseaza ca sunt convins ca si caseta e la fel, ati filmat numai pe invitati si pe mine nu !
dar doamna zicetimi concret unde nu va vedeti ? Acasa la dumneata te vezi ?
- DA
la primarie te vezi ?
- DA
la biserica te vezi ?
- Da
intrarea in sala, dansul mirilor te vezi ?
-Da
dupa dansul mirilor ai mai dansat ?
- putin
dar melodiile pe care le-ai dansat te vezi ?
-  pai pe alea da
si pe alealalte cum ai vrea sa te vezi daca nu ai dansat, nu teai lasat furata, nici macar de papuci sa nu platesti lada de bere, buchetul nu lai aruncat ca ai vrut sa-l duci acasa. Da la tort te vezi ?
- da acolo ma vad
si rezumatul i-ti place ?
- da e frumos dar...
Na atunci te rog sa vii cu DVD-urile si-ti dau banii inapoi !"

De atunci nu am mai auzit de "domna"

#2
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
Am avut un coleg caruia mirii nu mai vroiau sa ii dea cat s-au inteles. Dimineatza a scos caseta din camera si a spart-o in fata lor. Astia au ramas trazniti.

#3
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

View Postdanristei, on Sep 5 2007, 00:15, said:

Am avut un coleg caruia mirii nu mai vroiau sa ii dea cat s-au inteles. Dimineatza a scos caseta din camera si a spart-o in fata lor. Astia au ramas trazniti.
si care e faza fun aici?:)

#4
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006
Ca tot veni vorba de faze din NBC,  o surpriza placuta pe care mi-a facut-o fotograful la ultima nunta  :P Attached File  tate.jpg   848.23K   183 downloads

Attached Files

  • Attached File  tate.jpg   848.23K   149 downloads


#5
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcerreal, on Sep 5 2007, 00:36, said:

si care e faza fun aici?:)
Daca nu e fun pentru tine nu inseamna ca nu e pentru nimeni.

#6
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Nu trebuie neaparat sa fie fun ! Intradevar in titlu am scris haioase dar... pot fi si educative ceva de genul sa nu patiti ca mine.
Inca una de pe vremea VHS-ului.
Iarasi vine clienta vizionam impreuna pe sarite caseta totul e OK.
Vine socra mica dupa 2 zile:
- Dati-mi banii inapoi dar ACUUUM !
ce sa intamplat doamna ?
- Eu ma chinui, umblu pe la magazine in alte orase ca sa gasesc servetele care sa se potriveasca la culoare si ma trezesc ca la sala totul e alb negru !
Stati doamna insemna ca sa intimplat ceva cu banda. Lati asezat be vreo boxa sau videoul vostru e stricat.. Mai vede alb negru si altundeva sau numai la sala ?
-E alb negru peste tot ! Daca stiam nu ma incurcam cu firma ta de r...t
Doamna aduceti caseta ca mai am brutul si-l mai facem odata.
- Dati-mi brutul asa cum este ca ma duc la altcineva ca voua nu va mai dau bani
Doamna nu trebuie sa-mi dati alti bani. Daca e greseala mea eu o repar fara bani.
- Na lasati dati-mi numai caseta originala apoi vad eu la cine i-l lucrez dar vreau banii inapoi eventual va las banii pe caseta.
Doamna nu va dau caseta originala ca poate totusi video-ul dumitale e de vina si-mi stricati si asta apoi chiar nu mai avem cei face.
- CE!!! E video nou nout !! Cadou de nunta de la fratele plecat in America !!!! Sigur nu e stricat.
**** la faza asta mia picat fisa. Avea un VCR NTSC *****
Doamna stiti ca tv-ul american foloseste alte standarde pentru imagine si filmarea din europa nu se vede in america ?
- da stiu dar fratele mia trimis adaptor pentru priza asa ca ...
ALO Doamna ! priza este una standardul de televiziune este alta. Hai sa va art ceva.
Am un SOny SLV bistandard. i-i bag o caseta si alternez standardele. AN-color AN- color.
Doamna daca Videoul tau are asemenea buton i-l setezi pe PAl daca nu are atunci poti sa-l arunci.Dar ca sa fiti sigura mergeti la vreun priten cu video si verificati acolo caseta.

si iarasi de atunci nu am mai vazut persoana respectiva.

Morala: mi-am luat un PD150 NTSC just in case (de fapt a fost la un pret f bun  ;) acum de vanzare ca trec pe HD) si culmea a avut de lucru. Am avut doua nunti si un botez cu ceva relatives din SUA care au cerut material si pentru cei rupti de glie, bineinteles contracost suplimentar

#7
Planetvideo

Planetvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 21.09.2005
Trebuie sa fii tampit sa nu platesti serviciul video-foto atunci cand materialul finit nu este inca in mana ta. Au fost cateva cazuri,cand marlanul posesor de contract prestari servicii video-foto a vrut sa plateasca mai putin, iar prestatorul a respectat o chestiune de principiu si a distrus materialul finit in fata marletului.Insa cazurile astea sunt rare si au fost demult. Inclin sa cred ca anumiti forumisti care si-au povestit pataniile,inca presteaza cu camere vhs si filme foto pe care le predau dimineata, altfel nu inteleg, cand ala nu respecta intelegerea,pai atunci si operatorul video poate schimba datele problemei si sa ceara penalizari de 1 mil/zi inafara de banii stabiliti initial. In nici un caz nu negociezi sau te milogesti pt. banul tau, se suceste ala la bani,ai distrugi dvd-urile si pozele,te inpaci cu ideea ca ai facut munca patriotica o noapte,dar te poti privi in oglinda si nu o sa vezi un fraier fomist,parerea mea!

Referitor la ce a spus ancab ieri in "Tehnici de filmare"...in primul rand daca mi-am povestit unele patanii de la nunti pe forum nu insemna ca filmez cu VHS (pentru curiozitatea ta filmez cu un PD170), iar daca am facut-o am vrut sa trag un semnal de alarma pentru ca fenomenul se acutizeaza, iti spun eu poti sa ai mama contractului, degeaba, daca ii fluturi contractul in fata isi da seama ca ti-ai luat o masura de precautie si iti spune sa-l dai in judecata si acum sincer vorbind cat merita sa alergi prin tribunale, avocati si alte chestii? ...iar faptul ca imi cer banii dimineata este ca pretul platit de client este pentru filmare nu si pentru montaj, eu montajul il fac gratis ca daca tot ii pun omului nunta pe DVD, ca trebuie sa-si vada omul nunta pe ceva...

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nici asta nu e fun... da' merita povestita!
Am fost anu trecut la nunta unor prieteni foarte buni. In aceeasi zi, ai mei parinti au fost la o alta nunta la tara si au luat ei camera de filmat, eu am ramas cu aparatul foto. Toata lumea la nunta noastra avea aparate foto/telefoane, nu mai avea nimeni camera video (cam banuiti ce s-a intimplat...).
Mesterul filmacios facea si poze. Aparat destul de aratos, din cite am vazut eu...
La citeva zile, hai sa mergem sa ia copii aia dividiurile. Incepe mesterul sa se fofileze... ca nu mai gasim casetele. POFTIM ????
Cica au fost furate! Dintr-un magazin plin cu aparatura si casete/filme noi, aia fura 3 casete folosite! Au dat anunt la ziar, mama lor de legionari... alea alea.... Noi banuim ca au fost sterse din greseala. Iar pozele sint atit de jalnice... Intunecate, zgiriiate, cu pete, mici, nefocalizate, jaleeee...
Asa ca, saracii, au jumate de ora de la biserica (asta de unde o fi aparut) si niste poze de 2 lei. Adica 2 lei si ceva, atit a cerut mesterul pe ele.

Edited by queensoft, 05 September 2007 - 09:27.


#9
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005
"ar prestatorul a respectat o chestiune de principiu si a distrus materialul finit in fata marletulu..."
care e chestia aia de principiu? e o regula de onoare sa scoti caseta din camera sa o spargi cand ai un mire matol care nu stie ce vorbeste?
e foarte fun satzi distrugi caseta pe care ai dat tot tu bani....de ce nu a dat si cu camera de pamant sa-si demostreze superioritatea?
pleca omul linistit fara sa-si bata capul cu "marletul" eventual scotea banii dublu pe lucrare a doua zi cand se trezeau oamenii ca nu au caseta

#10
IL_ConTe

IL_ConTe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.08.2005
ia buchetu` neamule!!!

Attached Files



#11
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postcerreal, on Sep 5 2007, 14:17, said:

....de ce nu a dat si cu camera de pamant sa-si demostreze superioritatea?
Nu era camera lui. Era de la studio-ul unde lucra. Oricum asta e faza de acum 9-10 ani.

#12
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postdanristei, on Sep 5 2007, 16:42, said:

Nu era camera lui. Era de la studio-ul unde lucra. Oricum asta e faza de acum 9-10 ani.
anunt in ziarul local : filmez nunti, pe dvd, super pret, super calitate : 100 lei. scurt si la subiect! se prezinta un omulet care incepe nunta si trage tare... sa filmeze 1 ora, apoi se duce la nunti si spune ca el a filmat si pleaca acasa... vorbim saptamana viitoare sa primiti dvd-ul, miri nici nu au intrat inca la biserica de ex. toata lumea revoltata cum sa plecati, nunta abia incepe... cum e posibil ? aaaaa doriti sa mai stau, bine nici o problema, continuam, 3 mil ( rol ) pe ora ! cat doriti sa mai raman ???

ce ziceti ?????

PS. caz real !!!!

#13
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Si respectivul mai e intreg inca?  :o

#14
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postvaliro, on Sep 5 2007, 20:34, said:

Si respectivul mai e intreg inca?  :o
din pacate....da !

#15
alecsutzzu

alecsutzzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.05.2007
n-a fost vreun nas intr-o pasa proasta ca il racorea pe el de aia 3 mil pe ora...

#16
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006
Faza reala , mare ''profi'' din Iasi lucrator in tv care a prestat o nunta cu un md10000 si nu a deschis microfonul extern,care era cuplat.Bineinteles ca a tras nunta fara sonor. La editare,a bagat dupa ureche tot ce a gasit mp3 prin pc, iar pt. starea civila,s-a inregistrat in buda cu nevasta-sa cum zic da,asta ca sa fie putin ecou (noroc ca nu a tras un vecin apa intretimp  B) )

#17
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006

View Postancab, on Sep 5 2007, 23:17, said:

Faza reala , mare ''profi'' din Iasi lucrator in tv care a prestat o nunta cu un md10000 si nu a deschis microfonul extern,care era cuplat.Bineinteles ca a tras nunta fara sonor. La editare,a bagat dupa ureche tot ce a gasit mp3 prin pc, iar pt. starea civila,s-a inregistrat in buda cu nevasta-sa cum zic da,asta ca sa fie putin ecou (noroc ca nu a tras un vecin apa intretimp  B) )
:lol: cea mai tare de pana acum!

#18
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostCroconelu, on Sep 5 2007, 22:28, said:

anunt in ziarul local : filmez nunti, pe dvd, super pret, super calitate : 100 lei. scurt si la subiect! se prezinta un omulet care incepe nunta si trage tare... sa filmeze 1 ora, apoi se duce la nunti si spune ca el a filmat si pleaca acasa... vorbim saptamana viitoare sa primiti dvd-ul, miri nici nu au intrat inca la biserica de ex. toata lumea revoltata cum sa plecati, nunta abia incepe... cum e posibil ? aaaaa doriti sa mai stau, bine nici o problema, continuam, 3 mil ( rol ) pe ora ! cat doriti sa mai raman ???

ce ziceti ?????

PS. caz real !!!!


:naughty:  Sincer ? As la trebe mirilor !!! Credeti ca sau invatat minte ?! NU ! probabil tot de la chinezi vor cumpara camesi de unica folosinta  :lol:  
Avem si noi catvia din astia prin oras care transfera pe DVD de pe diferite suporturi. Am pierdut citiva clienti care ulterior au venit inapoi la mine plangand ca ala nu le mai da materialul original pana nu plateste integral operatia. Oferta era ceva de genul:
"transpuneri video pe DVD Pret incredibil 5RON/ora " apoi cand vii sa-ti iei DVD-urile vin suprprizele aaaaa 5 lei numai captura apoi randarea apoi scrieria pe DVD apoi blankul apoi carcasa ..... si uite asa se ajungea la vreu 35RON ora  :D (ps la mine nu ajungea la atat pe tot materialul de 3 ore)

Edited by glido, 06 September 2007 - 13:49.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate