Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Cu Matizu in Croatia

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Inca ceva, atentie la radare. Eu am luat unul cu 95 pe restrictie de 60. Toata lumea merge tare insa eu eram primul din coloana in momentul respectiv. Drumul bun, linie dreapta asa ca nici nu m-am gandit sa fiu atent la restrictii. I-am vazut pandind acolo si la intoarcere. In apropiere de Rijeka erau la iesirea de pe autostrada unde aveai limita de 90 deci cascati ochii si nu stati primii in coloana ca doare. Amenda a fost 300 kuna, tarif de turist adica la jumatate din cel pentru croati.

#20
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 Adydum, on Oct 4 2007, 01:28, said:

Sunt offtopic dar ca tot veni vorba... Ziua in loc de faza scurta folosesc proiectoarele (lumina de ceata de pe spate nu are legatura cu ele). Ce e rau in asta? Pe cine deranjez ca aprind proiectoarele in loc de faza scurta?

pe aia care vin din fata ii deranjezi
sau ai impresia ca esti singur pe drumuri si toti merg in directia ta

proiectoarele acelea au lumina concentrata si bat fix in ochii celui din fata, la fel ca stopul ce ceata

#21
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Sunt mai slabe ca intensitate si bat mai jos decat faza scurta. Tocmai de aceea le folosesc seara in locuri luminate, pe post de pozitii mai evidente.
Eu ma refer la cele reglate normal ( zona luminata uniform aproximativ 10-15m in fata masinii). Daca bat in fata celui din fata (adica in sus) nu te ajuta deloc pe timp de ceata pentru ca ele sunt facute sa lumineza, nu sa semnalizeze prezenta. Si ma enerveaza oricum cei carora le bat farurile in sus indiferent ca sunt proiectoare, faza lunga sau scurta.

#22
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004
Salut,

ma intereseaza un loc de cazare imediat dupa ce am trecut granita din Serbia in Croatia.
Daca stie careva vreun motel sau hotel mai decent (nu aberatii de 5 stele :-) ) il rog sa posteze aici.

Thx

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate