Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Intro-uri si finaluri de nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
Zilele trecute mi s-a adus o caseta sa o trec pe dvd. Pentru "placerea" voastra pun linkurile aici si astept comentarii. Nu stiu cum se face ca astia au si clienti multi. Surprinzator cat de mult prost gust exista.
intro
final

#2
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Da. E trist. Nu e de ras. Dar...te intreb eu...tu vrei clienti de genul asta? Or avea ei clienti mai multi dar...
Probabil sunt de prin vreu norasel mai mic..unde nu au concurenta si..iau 3 mil pe nunta . La asemenea clienti...ma apuc de fac scobitori ceva...chibrite...numai nu filmari.
E trist oricum... :((

#3
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Surprinzator cat de carcotasi suntem. Si deloc surprinzator faptul ca sambata sub arcul de triumf putini isi mai aduc aminte de clientii care i-au platit sa-si faca treaba. Sunt ocupati in a arunca priviri spintecatoare colegilor de breasla. Doamne fereste sa ne punem cate o placuta pe spate cu nick-ul de pe SP ca nici un pluton de interventie nu ar mai putea face fata. Hai...spor la treaba.

#4
ancab

ancab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 04.12.2006
Frumos, profesional, proFUND. Un mare bravo pt. aceasta familie (am vazut ca lucreaza cu nevastasa).Daca nu ar exista ''profi'' de alde ei pe piata, cum ar mai face clientii diferenta intre bun gust si kitch?

#5
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postwassa, on Sep 2 2007, 23:56, said:

Probabil sunt de prin vreu norasel mai mic..unde nu au concurenta si..iau 3 mil pe nunta . La asemenea clienti...ma apuc de fac scobitori ceva...chibrite...numai nu filmari.
E trist oricum... :((
Nu sunt din oras mic. Sunt din Galati. Si respectivii nu iau 3 milioane. Le iau preturi de ordinul a 7-8 milioane

Edited by danristei, 03 September 2007 - 06:58.


#6
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View PostTractoristu, on Sep 3 2007, 00:19, said:

Sunt ocupati in a arunca priviri spintecatoare colegilor de breasla.
Nu e vorba de asa ceva. Chiar ma bucur cand vad pe cineva cu un VX sau cand vad cate o filmare buna. Dar cand mai vad pe cate unul cu cate o "scrumiera" cu care filmeaza sau cate o filmare de genul asteia mi se face rau. Am uitat sa va spun de unu care avea o sacosa din aia din panza facuta ca un fel de husa pusa peste un VHS.... Spor si voua.

#7
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007
TRIST?
  Nu nu e trist e OK. Ce vreti pentru 7-8 milioane? Pana in 15 milioane eu consider acest intro perfect acceptabil.
Intro-ul e gresit doar prin prezentarea datelor de contact ale cameramanului ( asta se poate face la sfarsit ) si prin lipsa unor date ale mirilor ( macar numele lor ).
  Pentru cel care spunea de VX ca e de preferat in fata unor scrumiere ii recomand sa o lase mai moale. Am vazut filmari executate cu vx fara sa fie executat balansul de alb in momentul in care se filma in alte conditii de iluminare. Unii posesori de vx cred ca daca si-au luat vx gata ei sunt cameramani perfecti, "cameramani de televiziune" !

#8
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postce10, on Sep 3 2007, 08:51, said:

TRIST?
  Nu nu e trist e OK. Ce vreti pentru 7-8 milioane? Pana in 15 milioane eu consider acest intro perfect acceptabil.
Intro-ul e gresit doar prin prezentarea datelor de contact ale cameramanului ( asta se poate face la sfarsit ) si prin lipsa unor date ale mirilor ( macar numele lor ).
  Pentru cel care spunea de VX ca e de preferat in fata unor scrumiere ii recomand sa o lase mai moale. Am vazut filmari executate cu vx fara sa fie executat balansul de alb in momentul in care se filma in alte conditii de iluminare. Unii posesori de vx cred ca daca si-au luat vx gata ei sunt cameramani perfecti, "cameramani de televiziune" !
Nu a spus nimeni ca daca ai VX gata stii sa si filmezi. E un pas spre bine un VX. In cea ce priveste pretul cam asta e prin Gl. Iar intro=ul ala e o bataie de joc, nu e deloc acceptabil pentru nici un pret. Revolta ta in ceea ce priveste posesorii de camere bune care nu stiu sa lucreze cu ele mi se pare justificata. Am vazut si eu destui. Repet. VX-ul e de preferat in fata unor "scrumiere" oricare ar fi gradul de pricepere al cameramanului.

Edited by danristei, 03 September 2007 - 08:13.


#9
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005

View Postdanristei, on Sep 2 2007, 21:55, said:

Zilele trecute mi s-a adus o caseta sa o trec pe dvd. Pentru "placerea" voastra pun linkurile aici si astept comentarii. Nu stiu cum se face ca astia au si clienti multi. Surprinzator cat de mult prost gust exista.
intro
final

E tare faza ca tanti Iorguta si cu nenea Vasile isi dau nr de tel de ACASA de la sediul super studioului ..... cum zicea? .... CENTRUL DE CREATIE ARTISTICA FOTO VIDEO  :lol:  :lol:  :lol:

#10
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Sa nu fim rautaciosi! Cam din ce an 1914 este filmarea?! Asa erau pe atunci...
Daca or fi fost multumiti clientii...
Asa am filmat si eu la niste prieteni si a zis sa bag efecte en gross !!! Cred ca a fost fericit Pinnacle ca am folosit toate efectele !!!

#11
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Postqueensoft, on Sep 3 2007, 11:17, said:

Sa nu fim rautaciosi! Cam din ce an 1914 este filmarea?! Asa erau pe atunci...
Daca or fi fost multumiti clientii...
Asa am filmat si eu la niste prieteni si a zis sa bag efecte en gross !!! Cred ca a fost fericit Pinnacle ca am folosit toate efectele !!!
Toamna 2005

#12
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Ce10 ..daca tu asa gandesti e clar...oamenii ca tine fac treburi de astea..care considera ca pt 7 8 mil e ok. Nu frate nu e ok. Ori faci ori nu faci..numai ca sa le iei banii...ca este o diferenta intre un bisnitar si un artist.
Si care au VX da... sunt care nu stiu sa il foloseasca sau la fel..nu se chinui pt ca ..nu au platit destul mirii...
Daca tot faci...fa cu gust..daca nu...
Fara suparare dar...sa ne dam silinta...in primul rand sa ne placa ce facem nu banii sunt prioritari..

#13
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006
Centrul de CREATIE ARTISTICA.
Asta chiar ii tare.
Mi-a fost destul de greu sa disting mirii. Apropo ai ceva mai nou de la ei.
Din 2005 pana in 2007 obligatoriu trebuiau sa miste ceva.
Avem si la noi in orasel muzicanti care le baga pe gat mirilor servicii foto-video profesionale cu aparate ,,profi,, si operatori ,,profi,, vezi sotia sau prietena sau fiica, muzicantului.
Apropo de clienti, am avut una cu fite de america care a dorit la intro Seres amestecat cu Bon Jovi si ceva de la Stela Enache. Si culmea, nu i-a placut!!!! Dupa ce i-am urmat toate ,,sugestiile,, nu i-a placut. Intrebarea urmatoare este:
Pana unde trebuie sa lasi de la tine???

#14
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006

View Postdanristei, on Sep 2 2007, 21:55, said:

Zilele trecute mi s-a adus o caseta sa o trec pe dvd. Pentru "placerea" voastra pun linkurile aici si astept comentarii. Nu stiu cum se face ca astia au si clienti multi. Surprinzator cat de mult prost gust exista.
intro
final

Mai intai am crezut ca mi s-a stricat monitorul. Filmarea ma duce cu gandul la TV-urile cu lampi sau la vremea cu 1 ora de emisiune/zi.
- daca au clienti multi - inseamna ca ori au preturi foarte mici fata de altii, ori cei care ofera calitate nu sunt cunoscuti.

#15
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

View Post_claudius, on Sep 3 2007, 23:55, said:

Apropo ai ceva mai nou de la ei.
Din 2005 pana in 2007 obligatoriu trebuiau sa miste ceva.
Mai am ceva dar nu de-al lor. E ceva mai lung. Are cam 12 minute. Am sa incerc sa postez ca e la fel de interesant daca nu chiar mai interesant :)

#16
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Nu stiu ce sa zic. Si cand lucram cu M40-ul faceam intro in powerpoint si redam cu un jeg de TV-out pe un 486DX parca era mai "artistic". Scurt la subiect si obligatoriu cu numele mirilor si fara reclama personala. pentru reclama e adresa si NR de tel pe carcasa. Mai cunosc pe cineva care [punea pe videoclipul de final din 30 in 30 de sec adresa si nr tel sa defileze pe ecran si tare mult mi-a luat pana lam convins ca nu e bine. Spuneti-mi a reusit careva sa citeasca cap coade textul de la final  (ala lung) fara sa dea stop cadru ?
Cat despte priviri ucigatoare, depinde sunt cameramani in oras cu care ne intelegem f bine dar sunt din aia cu care i-ti vine sa montezi o luneta pe VX si sa tragi dupa ei cu microfonul  :lol: (de obicei cei care isi atrag clientii cu texte de genul "Nu te duce la ala ca filmeaza nu stiu cum..." asta pentru ca alceva nu au ce sa arate. Singura lor reclama este antireclama la concurenta. Na pe astia nu iasi ajuta cu nici un fel de sfat. Ati putut vedea pe forum ca nu-mi pun lacat pe tastatura ca sa pastrez secrete. Imi place sa "ma laud" cu ce stiu.

#17
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007

View Postwassa, on Sep 3 2007, 23:26, said:

Ce10 ..daca tu asa gandesti e clar...oamenii ca tine fac treburi de astea..care considera ca pt 7 8 mil e ok. Nu frate nu e ok. Ori faci ori nu faci..numai ca sa le iei banii...ca este o diferenta intre un bisnitar si un artist.
Si care au VX da... sunt care nu stiu sa il foloseasca sau la fel..nu se chinui pt ca ..nu au platit destul mirii...
Daca tot faci...fa cu gust..daca nu...
Fara suparare dar...sa ne dam silinta...in primul rand sa ne placa ce facem nu banii sunt prioritari..

  Eu am terminat cu filmarile non-profit odata cu terminarea liceului. Pentru un pret de maxim 15 milioane eu atat le bag pe filmare un intro scurt cu imagini din timpul nuntii si numele mirilor ( eventual nume parinti si nasi ). Nu folosesc vx ci mult hulita md 10000. Nimeni nu imi poate spune cum sa-mi tarifez timpul pierdut. Sa fac cu gust, sa-mi dau silinta? Se rezolva! Cati bani vrei sa dai pe filmare? 5 milioane: imi dau silinta de 5  milioane. Vrei sa dai 10 ai silinta de 10 milioane si tot asa. Daca traiti din filmari de nunti ( orice alte filmari sunt excluse ) atunci imi veti da dreptate. Daca faceti nunti in completarea unui loc de munca atunci va cred ca munciti aiurea cate 2-3 zile sa le predati mirilor DVD-ul si apoi sa va treziti ca inca mai au comentarii tembele asupra filmarii.
Placerea este irelevanta, nu pentru asta filmez nunti ci pentru bani. Nu imi place ceea ce fac tocmai pentru ca am fost la prea multe nunti si deja stiu cum gandesc mirii in general. Ei se gandesc la un singur lucru: sa dea cati mai putini BANI pe orice. II doare undeva de cheltuielile tale cu transportul, timpul pierdut cu captura,randare si alte maruntisuri care in final se aduna in defavoarea ta.
  Sfatul meu: TAXATI la sange.

Am uitat sa va spun o treaba:
De curand a trebuit sa dublez un dvd de nunta de la o nunta de acum 3 saptamani. Cand am cerut 80 de lei ca sa le dublez nunta prima reactie a fostei mirese a fost sa intrebe : De ce e asa de scump? Cat costa un DVD "gol"?
  Curata placere!

Edited by ce10, 04 September 2007 - 11:16.


#18
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Da ce10. Exacte ce spuneam. Ei...din cauzta ta si a altor ca tine exista filmari de genul ala ..cum am vazut mai devreme..deci cum am spus.Tu esti BISNITAR.
Eu din filmari traiesc si am si datorii sa stii..dar merge bine si nu taxez omu la sange. Pentru ca iubesc ceea ce fac si daca te duci la 10 mii de nunti nu trebuie sa te saturi ci sa iti placa si mai mult si sa devii profesionist in ce faci.
Oricum.Nu o sa iti schimb ideile eu acuma. asa ca ..spor la tras banii de pe oameni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate