Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Universitatea Bucuresti - Facultatea de Calculatoare si Tehnolgia Informatiei in cadrul CREDIS

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postkahn_2, on 30th June 2009, 00:52, said:

Doar ti-am dat link-ul !  ;)  E o facultate de "Calculatoare si tehnologia informatiei" in cadrul universitatii, care ofera diploma de inginer
Care universitate? UB are alt site.

#20
kahn_2

kahn_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.01.2007

View Postm3th0dman, on 30th June 2009, 18:59, said:

Care universitate? UB are alt site.

Chiar te intereseaza sau, ca moderator, trebuie neaparat sa te afli in treaba?
Poftim, iata site-ul universitatii: http://www.unibuc.ro...in_facultati_ro si da, te rog, un click pe Departamentul de Tehnologii.

#21
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
A făcut cineva această facultate la ID? E greu?

Pare interesant, poate fac încă o facultate!!!

#22
nuti_barbu

nuti_barbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.07.2008
In cadrul universitati exista facultatea geofizica.stie cineva sa-mi spuna ceva de ea.
La terminare ce job poti sa-ti gasesti......se castiga bani?

#23
kahn_2

kahn_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.01.2007
Nu mai are nimeni informatii despre aceasta facultate?

#24
mike_nba

mike_nba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.04.2007
si eu as fi interesat....dar nu prea gasesc informatii... in orice caz banuiesc ca nu se compara sa zicem cu Informatica manageriala de la romana americana,nu?

#25
Enoeth

Enoeth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 28.09.2005

View Postmike_nba, on 10th July 2009, 22:12, said:

si eu as fi interesat....dar nu prea gasesc informatii... in orice caz banuiesc ca nu se compara sa zicem cu Informatica manageriala de la romana americana,nu?

Sorry celor care mi-au trimis mesaje si nu le-am raspuns. Am incercat acum dar m-a blocat softpedia sa le raspund la toti. Damn anti-spam policy.

Am atasat pe linkul acesta:  http://uploading.com...uresti.rar.html  programa din anul I.  Am terminat anul II si poti destul de lejer sa ai si un job full time .. desi nu recomand chiar full time pentru ca am dat ce-i drept de 1 - 2 profesori  :wallbash: :ban: :argue: :curse: :huh:    care au zis ca nu-i intereseaza si daca nu dai pe la seminar, esti ca si picat. Asta e, eu zic ca a meritat si fata de poli unde mai toti sunt asa ... aici doar 1-2 sunt asa. Eh, nu-i student acela care n-are o restanta macar, nu ?

Nu le bagati pe secretarele in seama ca sunt cam pe dinafara ... si ne-au scos din sarite si pe noi in f multe privinte. Mai au de lucrat f mult per total cu administratia intregii facultati, dar eu consider ca ai multe de castigat. Si nu cred ca se axeaza mai mult pe programare, dat fiind cata electronica am facut in anul II de am ramas  :huh: ... in 7 sapt ni s-a pus sa invatam materia facuta la electronica si telecomunicatii la poli pe un an ...  Trecand peste, facem in anul II si baze de date (access doar, din pacate). Facem visual basic, inteligenta artificiala, CCNA 1 si 2 (doar);  dar cei din anul I au facut acum si cursuri Microsoft, ce noi nu am facut. ...

Mai intrebati-l si pe XXXXXXXXXXX, sau poate chiar pe XXXXXXXXXX, pe mess, ei trec acum anul II. Sunt foarte ocupat cu job-ul si alte proiecte de-ale mele ...  imi gasesc mai greu timp pentru unele, altele. :)

Edited by Monitoxus, 09 July 2010 - 20:47.
id-uri sterse la cererea autorului


#26
nighty9

nighty9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.12.2006

View PostEnoeth, on 2nd September 2007, 12:33, said:

Salutare.

Ca materie, se face 70 % din programa care este si la poli la calculatoare insa restul de 30 % consta in cursuri CISCO, Microsoft Academy si EDCL si nu va ganditi la CISCO la cursuri pe care le puteti face si in liceu pe 200-300 ron, ca alea sunt doar un pachet. Eu ma refer la toate pachetele CISCO care valoreaza cateva mii de euro impreuna si cu celelalte cursuri.

In facultate se fac doar IT Essentials 1 si 2, si CCNA. Restul se fac optional si individual de fiecare. Si se platesc.

View Postmike_nba, on 10th July 2009, 22:12, said:

si eu as fi interesat....dar nu prea gasesc informatii... in orice caz banuiesc ca nu se compara sa zicem cu Informatica manageriala de la romana americana,nu?

compari universitatea cu romano-americana? :))

#27
bluestar

bluestar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.06.2007
Salutare. Mai e cineva la facultatea asta de pe aici? As vrea sa-l intreb cate ceva.

#28
danymax

danymax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2010
Salut.Urmeaza sa ma inscriu la 2 facultati din cadrul universitatii :facultatea de chimie si la CREDIS.As vrea sa stiu daca trebuie sa depun la fiecare in parte dosarul si daca trebuie sa platesc taxa de inscriere tot in parte.Multumesc!:D

#29
mariod13

mariod13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 23.02.2011
Dosarele si taxele se platesc in parte.

#30
danymax

danymax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2010

View Postmariod13, on 13th July 2011, 22:33, said:

Dosarele si taxele se platesc in parte.
ms;)

#31
alexandru_s28

alexandru_s28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.11.2008
S-a mai inscris cineva azi? Ce numar aveti pe legitimatie?

#32
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Stie cineva daca exista locuri la stat la master? Si unde putem sa vedem si noi programa?

#33
iulian-71

iulian-71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.07.2010
Salut, am si eu cateva intrebari referitoare la facultatea despre care tu vorbesti.
As vrea sa ma inscriu si eu dar, din cate am vazut pe www.credis.ro ramura Calculatoare si Tehnologia Informatiei nu mai este. M-ai putea ajuta cu informatii suplimentare, daca stii cumva, mai are activitate ramura asta ?
Multumesc anticipat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate