Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ginecomastia

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
Am 15 ani si pe la 14 mi-au aparut pietre la sani .. mama mi-a zis ca e normala faza .. ca o sa dispara.. da altora de la mine din clasa le-au trecut draciile astea si eu ma ingrijorez in privinta lor.Ma ajutati cu niste pareri? :( :|

Edited by ionutz78, 08 July 2009 - 15:25.
modificare topic title


#2
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
Pai te deranjeaza, te dor?

#3
Dihor

Dihor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 22.08.2007
Fiecare din noi este diferit asa ca daca alora de la tine din clasa le-a trecut , asta nu inseamna ca tre sa-ti treaca si tie.( nu zic ca nu o sa-ti treaca , ci doar sa mai astepti) calmeaza-te ;)

#4
mccc

mccc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 25.05.2007
O sa-ti treaca, nu te ingrijora. Daca vrei sa te simti mai bine, mergi la un doctor si el iti va spune probabil acelasi lucru.

#5
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
si la mine`n clasa se plangeau baietii de din astea. le`a trecut tuturor. :coolspeak:

#6
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
ma deranjeaza ca aspect,nu ma dor .. multumesc pentru raspunsuri

#7
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Ce-s alea "pietre la sini"? Suna ciudat. Nu imi aduc aminte sa fi avut vreodata.

#8
pwned

pwned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 19.06.2007
am avut si eu chestii de-alea dar nu mi-au iesit sani :)) credeam din titlu ca te referi la man-breasts cum vezi prin filme la barbati ...bweah :(

#9
olgutam

olgutam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 11.05.2007
Nu poate fi o ginecomastie? Zic si io...

#10
magheralex

magheralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.06.2007
Este vorba de o intarire a gurguielor care este normala in perioada varstei tale. E ceva normal care-ti va trece ! Stai linistit.

#11
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postmagheralex, on Sep 4 2007, 12:58, said:

Este vorba de o intarire a gurguielor care este normala in perioada varstei tale. E ceva normal care-ti va trece ! Stai linistit.
asta se numeste piatra la sani?
Daca da, inseamna ca am avut si eu. Purtam camasi apretate si ma zgariau pe sfarcuri... bleah!!! Numa gand ma gandesc cat de naspa e senzatia!!!! :(  :puke:
La un moment dat au disparut  (senzatiile)... eu credeam ca era de la apret...

#12
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006

View Postciureanuc, on Sep 4 2007, 12:05, said:

asta se numeste piatra la sani?
Daca da, inseamna ca am avut si eu. Purtam camasi apretate si ma zgariau pe sfarcuri... bleah!!! Numa gand ma gandesc cat de naspa e senzatia!!!! :(  :puke:
La un moment dat au disparut  (senzatiile)... eu credeam ca era de la apret...
la mine nu au disparut, au trecut cativa ani(cred) si inca mai simt la atingere, nu exista nicio durere, dar arata f urat, cand porti doar un tricou sau o bluza ies in evidenta si e nashpa

#13
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
mda..si eu am "sanii" putin iesiti in evidenta, si arata destul de urat. Tot asa, doctorita mi-a spus ca am avut pietre la 14 ani si din cauza aia. Totusi au trecut 6 ani, si e cam enervant :P

#14
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007

View PostwizzKid, on Sep 1 2007, 13:45, said:

Am 15 ani si pe la 14 mi-au aparut pietre la sani .. mama mi-a zis ca e normala faza .. ca o sa dispara.. da altora de la mine din clasa le-au trecut draciile astea si eu ma ingrijorez in privinta lor.Ma ajutati cu niste pareri? :( :|
Esti la pubertate,o sa-ti treaca mai devreme sau mai tarziu. stay calm  ;)

@ alin_ro: Du-te la sala sa-i remodelezi  :rolleyes:

Edited by KenYa, 20 May 2008 - 13:55.


#15
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
merg la sala de destula vreme, si alerg in fiecare seara cate 30 40 de minute :P . Probabil ca o mica problema este pe acolo...e totusi bine ca nu e foarte tare iesita in evitenta :)

#16
kuquer

kuquer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.10.2008
Sunt baiat , de 14 ani . De anul trecut pipainduma din intamplare am simtit la sanul stang ca am ceva rotund sub piele , apoi
s-a facut putin mai mare si o simt cand pun mana, am si la dreptul dar zici ca nici nu e.. ce ar putea fi ? ati mai patit una ca asta ?

#17
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Iti cresc sanii.
Big deal.
Nu-i nimic grav.
O sa-ti treaca.
Sau nu.

#18
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postkuquer, on Oct 15 2008, 15:32, said:

Sunt baiat , de 14 ani . De anul trecut pipainduma din intamplare am simtit la sanul stang ca am ceva rotund sub piele , apoi
s-a facut putin mai mare si o simt cand pun mana, am si la dreptul dar zici ca nici nu e..

  Nu te speria, pubertatea este cauza ginecomastiei tale. Ea este fiziologica in aceasta perioada a vietii si apare dupa 11 ani la 30% din baieti, la 14 ani la 65% si are regresie spontana intr-un an. In 20% din cazuri poate fi unilaterala .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate