Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Dell 2407WFP-HC

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 01.11.2004

 cosmineus, on Nov 19 2007, 19:17, said:

Stai putin ca nu am inteles. Deci tu ai  Dell 2407WFP sau  Dell 2407WFP-HC ca eu am fara hc si nu am absolut nici o treaba. (in afara de buton)

Buna dimineatza  B) Cum se cheama topicul ?

#20
a-z

a-z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.12.2007
in Ianuarie vreau sa-mi cumpar un dell exact ca al tau (ma refer mai mult la modelul)  estetic cu un ecran de 20 sau 22 Dupa ce am citit   :lol: ma gandesc sa  ma razgandesc :lol: asupra modelului DELL sau nu  :lol:

#21
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006

 ingbib, on Sep 19 2007, 21:35, said:

Astazi am cumparat acest dell 2407 wfp-hc si sunt f multumit. Inainte am avut un CRT  Compaq P1100 care era bun insa mult prea mare.Culorile sunt f. frumoase. Il recomand.Am sa revin cu inf cu functioneaza in jocuri.

frumos monitorul, e fratele mai mare al Dell-ului meu de 22", n-am avut destui bani ca mi-l luam direct p-asta de 24" dar de ce sa mint sunt super multumit si cu asta de 22" cu toate ca are panel TN si nu S-PVA

 Arthos, on Oct 24 2007, 10:30, said:

@BOGraphics:

La setarile actuale

6500k + calibrare gamma
Brightness :39 Contrast : 50 , R:84 , G: 94 , B:96  (Daca pun mai mari orbesc  :deadtongue:)
Reduce DVI frequency on high-resolution display  bifat
Alternate DVI operational mode bifat

Trailingul nu este vizibil cel putin in cazul dupa 1 luna de folosire. Poate alti ochi vad altceva B)

@davides si altii ca tine  ^_^ :
Dell nu fabrica monitoare ci asambleaza. E o mica mare diferenta.
Iar in cazul modelelor noi(nu stiu la cele vechi) cum ar fi acesta panoul lcd este produs de SAMSUNG  :naughty:

Discutam aici despre un monitor aparut foarte recent pe piata care detine momentan revizia A00. Chiar nu ma asteptam sa fie perfect , modelul anterior 2407WFP a avut nevoie de 4 revizii pentru a scapa de toate problemele.

Din nou mi se pare irelevant ca cei care nu detin sau nu lucreaza cu acest monitor sa posteze pareri despre el  :nonobad: .
Iar comparatia intre un monitor fabricat in 2007 si unul fabricat acum mai multi ani mi se pare aberanta.

unde gasesc optiunea asta cu "reduce dvi..." ca eu nu o am la modelul de 22" , ce face mai exact ?

apropo, daca vreti mai multe detalii despre seria panelului, setari de culori avansate etc puteti intra in meniul service, dar aveti grija ce setati pe acolo, mie sincer mi-a fost putin frica sa schimb ceva pe acolo ca am inteles ca daca se strica nu e acoperit de garantie.. in fine se intra asa : cu monitorul stins , se tin apasate butonul menu si butonul + dupa care se deshide monitorul, se intra in meniu si la factory settings mai tb sa apara o optiune, succes

#22
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,412
  • Înscris: 01.11.2004

 dan81, on Dec 14 2007, 12:14, said:

frumos monitorul, e fratele mai mare al Dell-ului meu de 22", n-am avut destui bani ca mi-l luam direct p-asta de 24" dar de ce sa mint sunt super multumit si cu asta de 22" cu toate ca are panel TN si nu S-PVA

unde gasesc optiunea asta cu "reduce dvi..." ca eu nu o am la modelul de 22" , ce face mai exact ?

apropo, daca vreti mai multe detalii despre seria panelului, setari de culori avansate etc puteti intra in meniul service, dar aveti grija ce setati pe acolo, mie sincer mi-a fost putin frica sa schimb ceva pe acolo ca am inteles ca daca se strica nu e acoperit de garantie.. in fine se intra asa : cu monitorul stins , se tin apasate butonul menu si butonul + dupa care se deshide monitorul, se intra in meniu si la factory settings mai tb sa apara o optiune, succes


Acele 2 optiuni tin de softul placi grafice in cazul meu ATI

Monitorul de 22 presupun ca este Dell UltraSharp 2208WFP  http://accessories.u...mp;sku=320-6107

#23
CocoBryce

CocoBryce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.11.2007
Salutare!
Eu lucrez destul de des cu aplicatii grafice si webdesign, care dintre cel cu hc si fara mi l-ati recomanda? Mentionez ca nu sunt gamer.
Pana acum eram total contra wide-urilor, am lucrat pe unul de 22 si nu m-am putut acomoda, dar un 24 e pur si simplu prea mare pt a-i putea rezista.
Multam!

#24
tanita

tanita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.03.2006
Umblu si eu dupa un moitor de 22 sau 24 S-IPS, S-PVA si m-am rupt pe net cautind specificatiile.
Spuneti-mi si mie unde gasesc un site cu specificatiile panourilor ca nici pe site-urile producatorilor nu apar.

Multam

#25
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

 tanita, on Jan 15 2008, 21:01, said:

Umblu si eu dupa un moitor de 22 sau 24 S-IPS, S-PVA si m-am rupt pe net cautind specificatiile.
Spuneti-mi si mie unde gasesc un site cu specificatiile panourilor ca nici pe site-urile producatorilor nu apar.

Multam
Aici e un site care iti da posibilitatea de a compara monitoare. Sunt trecute si tipurile de panouri, gamutul, timpul de raspuns, unghiurile de vizibilitate etc.

#26
roland79

roland79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 13.02.2007
Si-a mai luat cineva HC-ul? tot la prima revizie e?
Alte opinii, pareri?
Ma bate si pe mine gindul sa achizitionez asa ceva.

#27
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

 roland79, on Feb 6 2008, 10:37, said:

Si-a mai luat cineva HC-ul? tot la prima revizie e?
Alte opinii, pareri?
Ma bate si pe mine gindul sa achizitionez asa ceva.
Eu am un 2407WFP-HC de vreo luna, revizia A00 si sunt foarte multumit de el. Am testat si niste monitoare cu panel TN inainte (un Samsung, un Benq si un LG), dar nu am fost foarte multumit. Culorile nu erau vii, iar unghiurile de vizibilitate nu m-au incantat. Daca ar fi fost sa iau un monitor de 22" cu un gamut asa de larg ca si Dell-ul, probabil ar fi fost Samsung 226CW dar era destul de scump pentru un TN, iar Dell-ul are rezolutie mai mare la o diagonala nu cu mult mai mare, drept urmare dot pitch / pixel pitch mai mic (0.270 fata de 0.282). Desi lipseste portul HDMI (are doar component), monitorul e certificat HDCP si suporta 1080p. Mai stie Picture In Picture si Picture By Picture, dar doar intre DVI/D-SUB si S-Video / Component si RCA.

#28
IceBSD

IceBSD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.08.2004

 roland79, on Feb 6 2008, 10:37, said:

Si-a mai luat cineva HC-ul? tot la prima revizie e?
Alte opinii, pareri?
Ma bate si pe mine gindul sa achizitionez asa ceva.

Dell nu intentioneaza sa mai scoata alte revizii la modelul 2407WFP-HC. Mai multe detalii legate de asta si despre problemele de ghosting gasesti pe forumurile Dell, aici. Daca vrei sa ramai pe Dell asteapta sa apara si in Romania modelul 2408WFP care tocmai a fost lansat in SUA (asta in cazul in care nu o sa aiba probleme).

Daca nu ai rabdare, mergi pe BenQ FP241W (daca il mai gasesti pe undeva) si nu vei regreta deloc, chiar daca e putin mai scump. Recent am facut aceasta alegere si investitia in acest monitor e una dintre cele mai bune pe care le-am facut vreodata. Mai multe detalii poti gasi in topicul Monitor 24" - Best Buy.

#29
tezter

tezter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.11.2007

 ingbib, on Sep 19 2007, 22:35, said:

Astazi am cumparat acest dell 2407 wfp-hc si sunt f multumit. Inainte am avut un CRT  Compaq P1100 care era bun insa mult prea mare.Culorile sunt f. frumoase. Il recomand.Am sa revin cu inf cu functioneaza in jocuri.

Salut! Ai putea sa mai pui niste fotografii, la cea mai mare rezolutie posibila si din toate unghiurile, sus, jos, dreapta, stinga, precum si cu diferite detalii (butoane, icons, etc.)? As vrea sa imi iau si eu un asemenea monitor, iar aceste imagini m-ar ajuta mult sa ma decid. Multumesc mult!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate