Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

sali de sport pentru copii sub 18 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

Rayden3000

Rayden3000

Member

• Grup: Members

View Postciutacu, on Aug 25 2007, 08:54, said:

Ai auzit de armonie ? Poate ca in prima perioada a antrenamentului nu sunt probleme, dar imagineaza-ti un copil de 12 ani cu brate de 35 cm, cu spatele nedezvoltat :deadtongue: si cu picioarele mai subtiri decat bratele :deadtongue:

Mai..asa nu-mi place firea ta.. tot forumu esti plin de aere.. pe bune..dar nu te gandesti ca picioarele se pot dezvolta fara a pune coloana sub presiune.. si chiar si spatele.. in fine.. hai ca`mi vad si eu de treaba..

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members

View PostRayden3000, on Aug 25 2007, 20:35, said:

Mai..asa nu-mi place firea ta.. tot forumu esti plin de aere.. pe bune..dar nu te gandesti ca picioarele se pot dezvolta fara a pune coloana sub presiune.. si chiar si spatele.. in fine.. hai ca`mi vad si eu de treaba..
Cum sa dezvolti picioarele fara presa ? Nu mai spun de genuflexiuni cu greutati in maini sau cu haltera in spate... Nu trebuie sa iti placa firea mea. Poate nici mie nu imi place firea ta, poate nici lui X nu ii place firea lui Y. Ce inseamna pentru tine aere nici nu te mai intreb...

jiklo

jiklo

New Member

View Postrobert thereau, on Aug 24 2007, 18:05, said:

pe motiv ca ai sub 18 ani.

auzi ma cand intri intr-o sala de forta nu trebuie sa te sperii ca "vai doamne aici is numa matahale si ce caut eu aici" la sala nu se pune accent pe cate kg ridici ci pe definire .. totul este despre definire si apoi despre masa , asa ca "step up son" si dute la o sala normal. ai sa fi surprins ce de treaba sunt matahalele :D

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Faptu ca esti malac te face mai de treaba, cred ca-i si ceva psihologic.  :lol:

eminem4ever

eminem4ever

Member

nu primesc minori pt ca probabil nu au antrenori care sa le explice acetora cum sa faca excercitiile CORECT.
Nu vor sa isi asume vreo responsabiltiate in caz ca tu iti rupi capul gatul picioarele spatele etc..

mircea17Oradea

mircea17Oradea

Junior Member

View Postciutacu, on Aug 25 2007, 19:41, said:

Cum sa dezvolti picioarele fara presa ? Nu mai spun de genuflexiuni cu greutati in maini sau cu haltera in spate... Nu trebuie sa iti placa firea mea. Poate nici mie nu imi place firea ta, poate nici lui X nu ii place firea lui Y. Ce inseamna pentru tine aere nici nu te mai intreb...
Sala sub 18 ani ... hmm eu is din Oradea nu prea am gasit sali de genul ala... chiar cand am fost acolo aratam .... mai ceva ca un copil de 10 ani in maini si peste tot oricum eu cel putin cred ca copii care au fost acolo la salile respective care au pus restrictie de varsta ... nu stiau sa intrebe pe alti cu xperienta ca daca fac cu atata oare ce patesc sau ma rog intrebari de genul respectiv

Off topic
ciutacu poti sa iti dezvolit picioarele fara presa facand la alte aparate nu doar la presa sau haltera la spate  de exemplu bicicleta alergatul pe banda, oricum intr-un fel recomand sa nu faceti prostia mea adica la inceput cand am mers la sala 2 luni am lucrat doar piept, biceps, toate grupurile inafara de picioare ca mi-am zis asa ca ma fac mare sus si pun greutate si eu cand merg muschi de la picioare lucreaza  si acuma cum arat in picioare nici nu vreau sa zic ... stiiti vorba aia 2 bete fipte undeva aparat de mers pe drum ... asa ca acuma trag sa recuperez oricum am judecat prost cand m-am gandit si noah acuma trag :(

Edited by mircea17Oradea, 23 September 2007 - 13:37.

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postmircea17Oradea, on Sep 23 2007, 14:34, said:

Sala sub 18 ani ... hmm eu is din Oradea nu prea am gasit sali de genul ala... chiar cand am fost acolo aratam .... mai ceva ca un copil de 10 ani in maini si peste tot oricum eu cel putin cred ca copii care au fost acolo la salile respective care au pus restrictie de varsta ... nu stiau sa intrebe pe alti cu xperienta ca daca fac cu atata oare ce patesc sau ma rog intrebari de genul respectiv

Off topic
ciutacu poti sa iti dezvolit picioarele fara presa facand la alte aparate nu doar la presa sau haltera la spate  de exemplu bicicleta alergatul pe banda, oricum intr-un fel recomand sa nu faceti prostia mea adica la inceput cand am mers la sala 2 luni am lucrat doar piept, biceps, toate grupurile inafara de picioare ca mi-am zis asa ca ma fac mare sus si pun greutate si eu cand merg muschi de la picioare lucreaza  si acuma cum arat in picioare nici nu vreau sa zic ... stiiti vorba aia 2 bete fipte undeva aparat de mers pe drum ... asa ca acuma trag sa recuperez oricum am judecat prost cand m-am gandit si noah acuma trag :(
Pustiule, muschii se fac cu cap. Cat iti dezvolti picioarele alergand pe banda, sau cu ajutorul bicicletei ? Ca sa ai muschi mari, trebuie sa ii supui la solicitari mari. Banda de alergat nu se compara cu o haltera de 200 kg, sau poate mai mult ;)

Valy1

Valy1

Senior Member

Mircea 2 luni in care nu ai facut picioare nu inseamna asa de mult..nici eu nu am lucrat picioarele din cauza unei accidentari ceva mai mult timp..si nu sau stricat prea multe  -_-
Apropo...mai pune si tu cateva virgule , puncte de suspensie..nu face propozitii de 3 randuri fara semne de punctuatie..citim si noi mai usor asa.

adi185

adi185

Member

View PostValy1, on Oct 8 2007, 19:35, said:

Mircea 2 luni in care nu ai facut picioare nu inseamna asa de mult..nici eu nu am lucrat picioarele din cauza unei accidentari ceva mai mult timp..si nu sau stricat prea multe  -_-
Apropo...mai pune si tu cateva virgule , puncte de suspensie..nu face propozitii de 3 randuri fara semne de punctuatie..citim si noi mai usor asa.
inseamna destul de mult in sensul ca ai iesit din rutina de antrenament si iti e f greu sa te reapuci iarasi sa tragi tare... mai ales ca picioarele sunt o grupa f f mare, nu neglija picioarele..deloc, eu am patit-o si am regreatat ca n-am facut picioare vre-o 3 ani.. de cand m-ama pucat de sala...bine..acu sunt inainte la multe grupe :D

adi185

adi185

Member

:peacefingers:

Edited by adi185, 08 October 2007 - 21:11.

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Aveai chicken legs  :lol:

Valy1

Valy1

Senior Member

Nu le neglijez si nu le-am neglijat niciodata...dar din cauza accidentarii nu am putut sa le lucrez..
Vad in sala multi cu 40 in "brand" si tot cam atat si in picioare  :deadtongue:

alexxx_hatzeg_94

alexxx_hatzeg_94

New Member

eu am 14 ani si de  azi merg la sala :D oare ii indicat la varsta mea??

ciutacu

ciutacu

Active Member

Da: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UJOqcSYOMnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

adi185

adi185

Member

View Postalexxx_hatzeg_94, on Mar 24 2008, 18:35, said:

eu am 14 ani si de  azi merg la sala :D oare ii indicat la varsta mea??
da dar ia macar eurovita pe toata perioada cand megi la sala, 2 pe zi e ok

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate