Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

ADIDAS sau NIKE ?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Mi-am luat acum 3 saptamani Clima Cool 3 de la Adidas si sunt super buni pentru vara, nu iti transpira deloc piciorul in ei, sunt super comozi.
De la Nike vara mere un Air Zoom, dar sunt mai scumpi decat Clima Cool.

In timpu anului cand nu este asha cald mere Nike.

#20
Ducu_P

Ducu_P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.06.2004
air zoom sunt 5mil si nu-i recomand pt purtare zilnica vara,fiindca am avut vara trecuta si cam transpira piciorul si de aceea i-am dat.
Bai da voi nu purtati pantofi???sau papuci/sandale vara,sunteti fuduli stati in adidasi :cool: ?

#21
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
eu am luat din reprezentanta din Turcia niste ghete nike negre care au fost 90 de euro. asta in august anu trecut. la noi can au aparut, asta in mijlocul lui septembrie, au aparut la pretul de 6,5 milioane. am trecut prin iarna cu ei si nu au efectiv nimic.
si mie imi plac Adidas Clima Cool 3 si cred k am sa imi cumpar si eu o pereche. sunt misto

#22
Dunross

Dunross

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.06.2004
Puma : My Puma`s - arata super bine ;)  ;)

#23
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
:D

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Stie cineva cum recunosti o pereche originala de una fake? In reprezentantele adidas sunt laolalta perechi made in china, made in indonesia, made in singapore. Are adidas fabrici in toate tarile astea? La fel nike.

In targul din Vitan ai sanse sa gasesti vreo pereche originala sau toate sunt tzepe?

De baiatul ala Visan care aprovizioneaza juma de bucuresti dintr-un garaj ce stiti?

#25
CHM

CHM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2004
pai aia e ca nu mai e nimic facut in tzara lor de bastina, "all made in taiwan" :D

In targul din Vitan iei ceva original... o tzeapa originala de la unu' asha de negru ca trebe sa aprinzi lumina si-n miezu' zilei sa-l vezi :)

#26
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
de unde as putea cumpara o pereche de clima cool 3 ? la reprezentanta pe Magheru se gasesc ? ca nu vreau sa fac un drum degeaba :)....si cam la ce pret aveti idee ?

@don_daniello : adidas si nike au fabrici in acele tari pentru ca este mana de lucru f. ieftina. Daca i-ar produce in SUA ar costa dublu si deci si pretul din magazine ar fi dublu :)

#27
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
La MALL gasesti.

#28
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
ADIDAS !!  :oK:

#29
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
la reprezentanta nu stie nimeni daca are ? si cam la ce pret ?

#30
alin.p

alin.p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.06.2004
ADIDAS rulz! E old school, e pt. cunoscatori, au fost primii. Shi ca dovada pantofii sport sunt cunoscutzi ca shi adidashi. Asha daca spui: "Am adidashi puma,nike" e penibil, deci chiar au fost primii. Deci...no comment.
Nu nike.
Shi rivival-ul puma e penibil. Training-urile puma copiaza style-ul ADIDAS oldschool in toate felurile.
ADIDAS forever.................Impossible is nothing: www.adidas.com
Adi Dasler a shtiut ce face!
Respec' totushi shi ceilaltzi.

#31
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
alin.p ai maaare dreptate :oK:....ADIDAS is the best , multe companii nu au facut decat sa copieze stilul adidas.

totusi nu are nimeni un raspuns la intrebarea de mai sus ?  :confused:  :D

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

Originally posted by Sub-Zero
adidas si nike au fabrici in acele tari pentru ca este mana de lucru f. ieftina. Daca i-ar produce in SUA ar costa dublu si deci si pretul din magazine ar fi dublu :)

Stiam asta, eu intrebam daca au fabrici in TOATE acele tari, sau e posibil ca de exemplu in Singapore sa nu aibe, ci doar in China, si deci tot ce e made in Singapore sa fie fake. Stiu ca a fost o emisiune odata la televizor pe tema asta, dar am prins ultimele 30 de secunde si n-am priceput mai nimic.

Un link interesant: http://cbae.nmsu.edu...mics_adidas.htm

PS: Adidas e firma germana, sa produca ceva in SUA (cand nu produc nici in Germania) ar fi chiar culmea. Daca nici Nike, care sunt bastinasi ....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate