Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Parchet Bambus -montaj?-

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
sbianul

sbianul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.03.2005
Tocmai mi-am luat parchet de bambus si am o intrebare pentru cunoscatori. Este oare necesara lipirea lui pe pardoseala (fostana de brad de 4 cm de groasa) sau ajunge doar sa unesc placile intre ele cu adeziv.
Merci

#2
ciocris

ciocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.07.2007

View Postsbianul, on Aug 19 2007, 00:03, said:

Tocmai mi-am luat parchet de bambus si am o intrebare pentru cunoscatori. Este oare necesara lipirea lui pe pardoseala (fostana de brad de 4 cm de groasa) sau ajunge doar sa unesc placile intre ele cu adeziv.
Merci

Daca dusumeaua este suficient de plana se poate lipi cu un adeziv special care (fiind elastic) permite lemnului sa lucreze la variatii de umiditate  ale atmosferei. Adezivul se pune numai dedesupt si nu intre placile de parchet (cum se face la parchetul laminat). Este bine ca inainte de lipire dusumeaua sa fie raschetata si impregnata cu o solutie antimucegai si antiinsecte, dupa care  lipirea parchetului va fi mai buna. (Un adeziv foarte bun este CHIMIVER).

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
cand ma mai duceam cu tata la montat parchet, am nimerit odata cand a trebuit sa punem intr-un birou un astfel de parchet
treaba e ca era constructie noua , respectiv dusumeaua era noua si foarte plana, doar am lipit placile intre ele

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate