Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

ski jumping

- - - - -
  • Please log in to reply
548 replies to this topic

#73
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View Postvalentino_xro, on Jan 4 2009, 13:33, said:

Eu cred ca Simon Amman va castiga si Turneul celor 4 Trambuline si Cupa Mondiala.Pare cel mai in forma si din ce am vazut in vreo 8 ani de cand ma uit la acest sport..conteaza mult increderea si inceputul bun de sezon..asa cum a fost cu Malysz..cu Martin Schmit..Ahonen.La ce ora e transmisa etapa de la Insbruck?
vezi pe www.eurosport.com
eu cred ca Loitzl va castiga.. la Innsbruck cine a castigat pana la urma? mai ramane etapa de la Bischofshofen, sa vedem acolo
oricum, ceva nu a fost in regula cu notele pentru stil ale lui Loitzl in etapa de la Garmisch.. 4 note de 20.0 si un 19.5. e clar ca a vorbit cu arbitrii.. de fapt s-a si vehiculat mult asta. pacat, ca lumea nu e corecta
oricum merg pe Loitzl pentru turneul celor 4 trambuline

#74
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

View PostTalkabout, on Jan 4 2009, 21:37, said:

vezi pe www.eurosport.com
eu cred ca Loitzl va castiga.. la Innsbruck cine a castigat pana la urma? mai ramane etapa de la Bischofshofen, sa vedem acolo
oricum, ceva nu a fost in regula cu notele pentru stil ale lui Loitzl in etapa de la Garmisch.. 4 note de 20.0 si un 19.5. e clar ca a vorbit cu arbitrii.. de fapt s-a si vehiculat mult asta. pacat, ca lumea nu e corecta
oricum merg pe Loitzl pentru turneul celor 4 trambuline


Loitzl a castigat in cele din urma la Innsbruck.

1 Wolfgang LOITZL   (AUT) 261.0
2 Gregor SCHLIERENZAUER  (AUT) 260.3
3 Martin SCHMITT  (GER) 257.7
4 Matti HAUTAMAEKI  (FIN) 253.2
5 Thomas MORGENSTERN  (AUT) 250.6

Marele favorit in acest moment este Loitzl deoarece are un avans de 15 puncte fata de Simon Amman

#75
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Loitzl obtine si 100 de puncte in clasamentul Cupei Mondiale, si e pe locul 3 cu 639p., in spatele lui Schlieri 690p. si Ammann 797p. Lupta stransa pentru marele glob de cristal intre cei 3.
Pe 4 e Morgenstern cu 359p., urmat de Martin Schmitt 340p. si Ville Larinto 312p. TOP 10-ul e incheiat de Matti Hautamaeki cu 242p.  
Adam Malysz de-abia pe 26 cu 71p.

#76
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
pacat de Amman la Innsbruck. Foarte bine Schmitt, imi pare bine ca e in forma acum. Dezamagitor Malysz, cand ma uit pe youtube la ce putea acu cativa ani, nu imi vine sa cred unde a ajuns acu.. dar asta e, varsta nu iarta.

#77
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View PostTalkabout, on Jan 4 2009, 21:37, said:

vezi pe www.eurosport.com
eu cred ca Loitzl va castiga.. la Innsbruck cine a castigat pana la urma? mai ramane etapa de la Bischofshofen, sa vedem acolo
oricum, ceva nu a fost in regula cu notele pentru stil ale lui Loitzl in etapa de la Garmisch.. 4 note de 20.0 si un 19.5. e clar ca a vorbit cu arbitrii.. de fapt s-a si vehiculat mult asta. pacat, ca lumea nu e corecta
oricum merg pe Loitzl pentru turneul celor 4 trambuline

Hai sa fim seriosi ,cum sa zici asa ceva ?? A vorbit Loitzl cu arbitrii.......de unde ai mai scos-o si pe asta??? Daca nu se intampla vre-o nenorocire e turneul lui.Doamne ajuta!! :P

#78
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View PostStryker_9, on Jan 5 2009, 16:53, said:

Hai sa fim seriosi ,cum sa zici asa ceva ?? A vorbit Loitzl cu arbitrii.......de unde ai mai scos-o si pe asta??? Daca nu se intampla vre-o nenorocire e turneul lui.Doamne ajuta!! :P
asa si e. e clar, s-a inteles cu arbitrii. era imposibil sa apara deodata 4 note de 20.0 in conditiile in care nu s-au mai vazut note de 20 de foarte multe vreme. regulamentul s-a innasprit, asa incat 20.0 nu prea mai poate obtine nimeni. hai ca intelegeam un 20 acolo, dar 4? plus ca mai uita-te odata la inregstrarea aia, nu a avut un stil excelent..

#79
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View PostTalkabout, on Jan 5 2009, 17:04, said:

asa si e. e clar, s-a inteles cu arbitrii. era imposibil sa apara deodata 4 note de 20.0 in conditiile in care nu s-au mai vazut note de 20 de foarte multe vreme. regulamentul s-a innasprit, asa incat 20.0 nu prea mai poate obtine nimeni. hai ca intelegeam un 20 acolo, dar 4? plus ca mai uita-te odata la inregstrarea aia, nu a avut un stil excelent..

In fine n-are rost sa ma contrazic cu tine ,se pare ca esti mult mai bine informat ca mine  ;) ,probabil ai fir direct cu Hofer sau Tepes.......si a si inceput etapa....

#80
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View PostStryker_9, on Jan 6 2009, 17:32, said:

In fine n-are rost sa ma contrazic cu tine ,se pare ca esti mult mai bine informat ca mine  ;) ,probabil ai fir direct cu Hofer sau Tepes.......si a si inceput etapa....
sunt pe fir, deci stiu din mai multe surse :)
si da, l-am vazut si la Innsbruck cum discuta cu Hofer si zambea. ma rog, vorbea prietneste, acu ce a discutat numa el stie

#81
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View PostTalkabout, on Jan 6 2009, 18:03, said:

sunt pe fir, deci stiu din mai multe surse :)
si da, l-am vazut si la Innsbruck cum discuta cu Hofer si zambea. ma rog, vorbea prietneste, acu ce a discutat numa el stie

De notele astea ce zici? ;)

#82
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View PostStryker_9, on Jan 6 2009, 18:20, said:

De notele astea ce zici? ;)
de care? de 20.0? pai am spus :)

#83
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View PostTalkabout, on Jan 6 2009, 18:24, said:

de care? de 20.0? pai am spus :)

Deci e abureala ,totul e un mare blat ,zici tu..? :P Acuma recunoaste si tu ca a fost o saritura perfecta!!

#84
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View PostStryker_9, on Jan 6 2009, 18:27, said:

Deci e abureala ,totul e un mare blat ,zici tu..? :P Acuma recunoaste si tu ca a fost o saritura perfecta!!
totusi, eu zic ca nu a fost o saritura de tocmai 4 de 20.0. dupa cum spunea si sorin hobana(si el stie ce vorbeste), e clar ca s-a inteles cu arbitrii. nu avea cum sa aiba asa un stil bun. numai sven hannawald a avut acum cativa ani, la Planica parca, 20 pe linie. de atunci regulamentele s-au innasprit, rar mai vezi si 19.5, si pentru aia trebuie sa ai un stil foarte bun. dar asta e.. nu toti sunt corecti
eu zic sa lasam discutiile astea si sa ne concentram efectiv asupra sportului, ca nu suntem in lumea fotbalului, aici e lumea icarilor moderni :)

#85
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Clasamentul Cupei Mondiale dupa turneul celor 4 trambuline arata astfel:
1. Simon Ammann 877p.
2. Gregor Schlierenzauer 740p.
3. Wolfgang Loitzl 739p.
4. Martin Schmitt 385p.
Cel mai bun inceput de sezon al lui Schmitt din ultimii ani, a avut clasari foarte bune si in turneu. Totusi, primii 3 se distanteaza considerabil de el, ramanand favoriti la castigarea marelui glob de cristal. Cred ca diferenta o va face etapele de zbor cu schiurile care tocmai urmeaza in calendarul Cupei Mondiale. Acolo se ating viteze si distante impresionante, notate ca atare.
Thomas Morgenstern e departe de forma care l-a consacrat sezonul trecut, de-abia pe locul 5 cu 374p. Poate isi va reveni. Adam Malysz-marea dezamagire a turneului si a inceputului de sezon, de-abia pe locul 27 cu 71 de puncte, o clasare mult mai joasa decat sezonul trecut.  :(

#86
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View Postduculeana, on Jan 7 2009, 13:10, said:

Clasamentul Cupei Mondiale dupa turneul celor 4 trambuline arata astfel:
1. Simon Ammann 877p.
2. Gregor Schlierenzauer 740p.
3. Wolfgang Loitzl 739p.
4. Martin Schmitt 385p.
Cel mai bun inceput de sezon al lui Schmitt din ultimii ani, a avut clasari foarte bune si in turneu. Totusi, primii 3 se distanteaza considerabil de el, ramanand favoriti la castigarea marelui glob de cristal. Cred ca diferenta o va face etapele de zbor cu schiurile care tocmai urmeaza in calendarul Cupei Mondiale. Acolo se ating viteze si distante impresionante, notate ca atare.
Thomas Morgenstern e departe de forma care l-a consacrat sezonul trecut, de-abia pe locul 5 cu 374p. Poate isi va reveni. Adam Malysz-marea dezamagire a turneului si a inceputului de sezon, de-abia pe locul 27 cu 71 de puncte, o clasare mult mai joasa decat sezonul trecut.  :(
Morgi si-a schimbat schiurile, de aia nu mai e asa in forma :)

#87
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
unde e sorin Hobana? nu stiu cine comenteaza acum calificarile de la Tauplitz, dar nu imi place

#88
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostTalkabout, on Jan 9 2009, 14:47, said:

unde e sorin Hobana? nu stiu cine comenteaza acum calificarile de la Tauplitz, dar nu imi place
De ce nu-ti place? A zis omul la sfarsit, Vlad Bucurescu, cel care comenteaza combinata nordica.

#89
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View Postduculeana, on Jan 9 2009, 16:28, said:

De ce nu-ti place? A zis omul la sfarsit, Vlad Bucurescu, cel care comenteaza combinata nordica.
pentru ca nu-mi place cum comenteaza, sariturile m-am obisnuit, de cand le urmaresc ('97-'98) sa fie comentate de sorin hobana. are el un stil si o voce numai bune pentru comentat asa ceva. cam superficial vlad asta, nu face senzatie, cand urmeaza saritori importanti, nu creeaza adrenalina pe care o creeaza sorin. o fi in concediu sorin?

#90
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Nu sunt foarte la curent...ca sa nu mai deschid alt topic:

Am aflat ca Wolfgan Loitzle a castigat Turneul celor 4 trambuline...am vazut cum a castigat Aman prima etapa, Wolfgang pe a 2-a si pe a 3-a, dar cine a castigat intr-a 4-a? Daca mai stie cineva tot podiumul! Si in turneu, cine a fost pe locul 2/3 ?

Si inca ceva: Azi pe la 17:30 cred a inceput o noua etapa, pe o trambulina medie (120m) din Polonia, dar nu am vazut decat prima mansa! Cine a castigat? Podiumul intreg il stiti cumva? :D Ca in prima mansa Amman a fost al 11-lea, doar 118m, sliry 127,5 si loitzle 129,5m!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate