Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ski jumping

- - - - -
  • Please log in to reply
548 replies to this topic

#55
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 Talkabout, on Dec 19 2008, 15:38, said:

unde e Sorin Hobana? de ce nu mai comenteaza azi etapa de calificari de la Engelberg? sper ca se va intoarce, e un foarte bun comentator
Cum adica unde e? Pai el a comentat si etapa asta, faci confuzii!  :huh:

#56
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 duculeana, on Dec 19 2008, 16:57, said:

Cum adica unde e? Pai el a comentat si etapa asta, faci confuzii!  :huh:
scuze, nu e vorba de confuzii. pur si simplu primele 10 minute au fost comentate de altcineva, probabil pana o fi ajuns Sorin la post

#57
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Clasament inaintea Turneului celor 4 trambuline:
1. Simon Ammann 585p.
2. Gregor Schlierenzauer 510p.
3. Wolfgang Loitzl 359p.
4. Ville Larinto 271p.
5. Thomas Morgenstern 250p.
Ce parere vaeti, are sanse Ammann sa castige globul de cristal la general, sau va fi ajuns din urma de Morgi si Schlieri? Dar Loitzl, va ramane pe 3 sau va cobori mult in clasament? Martin Schmitt cu un inceput bun de sezon e pe locul 6, oare va mai cobori in clasament? Adam Malysz e de-abia pe 28, cu 51 de puncte. Isi va reveni pana la finalul Cupei Mondiale, sa prinda macar TOP 10?
Cine va castiga Turneul Celor 4 Trambuline, de la cumpana dintre ani?

#58
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 duculeana, on Dec 27 2008, 22:36, said:

Clasament inaintea Turneului celor 4 trambuline:
1. Simon Ammann 585p.
2. Gregor Schlierenzauer 510p.
3. Wolfgang Loitzl 359p.
4. Ville Larinto 271p.
5. Thomas Morgenstern 250p.
Ce parere vaeti, are sanse Ammann sa castige globul de cristal la general, sau va fi ajuns din urma de Morgi si Schlieri? Dar Loitzl, va ramane pe 3 sau va cobori mult in clasament? Martin Schmitt cu un inceput bun de sezon e pe locul 6, oare va mai cobori in clasament? Adam Malysz e de-abia pe 28, cu 51 de puncte. Isi va reveni pana la finalul Cupei Mondiale, sa prinda macar TOP 10?
Cine va castiga Turneul Celor 4 Trambuline, de la cumpana dintre ani?
hehe, cred ca Amman va castiga turneul. asa presimt eu. Schmitt intr-adevar, are un debut de sezon bun, sper sa isi revina la forma de mai demult. Malysz imi pare rau pentru el, nu mai reuseste nimic deosebit. Cred ca la finalul turneului vom avea:
1. Amman
2. Schlierenzauer
3. Loitzl
Sorin Hobana a spus la inceputul calificarilor de astazi, ca adresa pentru corespondenta (intrebari, sugestii, etc) este [email protected]. Am incercat sa-i scriu cateva intrebari, dar se pare ca adresa nu exista.. oricum mailul nu se poate trimite. Speram sa repete adresa de mail, sa o aiba toti fanii pentru a-i scrie diverse opinii, sugestii, intrebari
Chiar acu LIVE pe Eurosport sunt calificarile de la Oberstdorf. Sper ca Amman sa fie primul :)

#59
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
a reusit cineva sa trimita mail la [email protected] ? cica asta e adresa de corespondenta.. da nu merge sa trimit

#60
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Am mers pe mana lui Loitzl pentru castigarea concursului de la Obersdtorf. Imi place cum a mers in ultima perioada...

#61
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
in 10 minute incepe competitia propriu-zisa (Oberstdorf).
merg pe mana lu` Amman :) oricum va fi o competitie stransa intre Amman si Schliri.
ramane valabila chestia cu corespondenta.. Sorin Hobana a anuntat ca adresa pe care ii putem scrie, [email protected], insa mesaje nu merg trimise la aceasta adresa

#62
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 Talkabout, on Dec 29 2008, 17:06, said:

in 10 minute incepe competitia propriu-zisa (Oberstdorf).
merg pe mana lu` Amman :) oricum va fi o competitie stransa intre Amman si Schliri.
ramane valabila chestia cu corespondenta.. Sorin Hobana a anuntat ca adresa pe care ii putem scrie, [email protected], insa mesaje nu merg trimise la aceasta adresa
Probabil ca Amman va castiga azi ,dar sper sa nu castige si turneul celor 4 trambuline.Morgi se pare ca nu e in ceea mai buna forma,pacat....

#63
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
intr-adevar, Morgi a terminat al 11-lea, ma asteptam la mai mult de la el. Surprinzator evolutia rusului Vassiliev, care credeam ca va fi primul, insa a terminat al 3-lea. Amman e primul, si e in cea mai buna forma, dar e o competitie stransa intre el si Loitzl (Schliri vad ca incepe sa coboare..). parerea mea e ca Amman va lua Subaru :)


p.s. adresa unde puteti scrie sugestii, opinii, intrebari lui Sorin Hobana e [email protected]

#64
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Amman a luat odata cu aceasta victorie si 100 de puncte in clasamentul general al Cupei Mondiale, chiar daca clasamentul Turneului 4 Hills se face adunand lungimea exacta a sariturilor fiecarui sportiv din cele 4 etape. Vassilyev a luat 60 de puncte, ca urmare a locului 3 de astazi.

#65
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 duculeana, on Dec 29 2008, 23:11, said:

Amman a luat odata cu aceasta victorie si 100 de puncte in clasamentul general al Cupei Mondiale, chiar daca clasamentul Turneului 4 Hills se face adunand lungimea exacta a sariturilor fiecarui sportiv din cele 4 etape. Vassilyev a luat 60 de puncte, ca urmare a locului 3 de astazi.

Tu parca esti la radio si relatezi ce s-a intamplat,te crezi la europa libera..? :P .Anyway fac un pariu virtual cu voi ca Harry Potter asta elvetian nu va castiga turneul si masina aferenta.Sper ca Gregor sau Loitzl sa-i scoata nebuniile de vrajitor din cap. :D ,cine stie poate va avea si Morgi o trasarire de orgoliu macar in etapele din Austria...

#66
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
intre timp eu as vrea sa ma apuc de acest sport. am auzit, si m-am informat, ca in zona Brasovului  se construiesc trambuline pentru sprijinirea tinerilor care vor sa devina icari moderni. exista un parteneriat intre firma austriaca OMV si Federatia Romana de Schi si Biatlon, la semnarea caruia a participat si Morgi, la Bucuresti

#67
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 Talkabout, on Dec 30 2008, 00:08, said:

intre timp eu as vrea sa ma apuc de acest sport. am auzit, si m-am informat, ca in zona Brasovului  se construiesc trambuline pentru sprijinirea tinerilor care vor sa devina icari moderni. exista un parteneriat intre firma austriaca OMV si Federatia Romana de Schi si Biatlon, la semnarea caruia a participat si Morgi, la Bucuresti
Ma gandesc ca se incepe de la o varsta frageda,ca majoritatea sporturilor de performanta....te incadrezi?

#68
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 Stryker_9, on Dec 30 2008, 00:50, said:

Ma gandesc ca se incepe de la o varsta frageda,ca majoritatea sporturilor de performanta....te incadrezi?
nu prea.. am 22 de ani. si cand ma gandesc ca Schliri abia implineste 19, nu stiu ce sa zic. dar vointa am, putere am, tanar sunt, nu stiu de ce nu as putea :)

#69
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 Talkabout, on Dec 30 2008, 13:23, said:

nu prea.. am 22 de ani. si cand ma gandesc ca Schliri abia implineste 19, nu stiu ce sa zic. dar vointa am, putere am, tanar sunt, nu stiu de ce nu as putea :)
  
Nu vreau sa te demoralizez,dar sa fim seriosi nu poti sa te apuci de un sport de performanta la 22 de ani.Si mai ales sariturile ,la care ai nevoie de calitati fizice exceptionale si mii de ore de antrenament.. ;)

#70
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
trebuie sa recunosc ca Amman e intr-o forma de zile mari, dar m-am bucurat f mult cand a castigat Loizl ultima intrecere....hi hi hi, lasa sa mai castige si altii, care sigur muncesc si ei pe branci...mi-a placut ca mereu baietii din echipa austriaca se bucura de succesul fiecaruia dintre ei... Amman e individualist :D

i-am simpatizat mereu pe austrieci, si prin urmare imi doresc sa revina Gregor sau sa castige Loizl turneul celor patru trambuline :)


si eu vreau sa ma apuc de sarituri cu schiurile....dar asta ar fi insemnat sa ma fi nascut in Austria, si sa fi crescut cu schiurile in picioare

#71
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 Stryker_9, on Dec 31 2008, 14:50, said:

Nu vreau sa te demoralizez,dar sa fim seriosi nu poti sa te apuci de un sport de performanta la 22 de ani.Si mai ales sariturile ,la care ai nevoie de calitati fizice exceptionale si mii de ore de antrenament.. ;)
conditie fizica am, si in ciuda anilor, cred ca as reusi.. timp sa ma apuc am, totul e daca e posibil, si se poate inscrie la varsta asta

#72
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Eu cred ca Simon Amman va castiga si Turneul celor 4 Trambuline si Cupa Mondiala.Pare cel mai in forma si din ce am vazut in vreo 8 ani de cand ma uit la acest sport..conteaza mult increderea si inceputul bun de sezon..asa cum a fost cu Malysz..cu Martin Schmit..Ahonen.La ce ora e transmisa etapa de la Insbruck?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate