Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ski jumping

- - - - -
  • Please log in to reply
548 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
a fost marele premiu de vara din partea Federatiei Internationale de Ski? Cand incepe editia 2007-2008 la sarituri cu schiurile pe EuroSport?

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostTalkabout, on Aug 17 2007, 13:16, said:

a fost marele premiu de vara din partea Federatiei Internationale de Ski? Cand incepe editia 2007-2008 la sarituri cu schiurile pe EuroSport?
Acum este, a inceput sambata trecuta si mai sunt vreo cateva etape. Malysz n-a castigat niumic, dar s-a clasat pe podium in fiecare etapa si deci conduce in clasamentul general.

Urmatoarea etapala Einsiedeln (Elvetia), sambata la 18:30, live pe Eurosport. Enjoy!

#3
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cupa Mondiala 2007/2008 la sarituri cu schiurile se va deschide pe 30 noiembrie cu proba pe echipe de la Kuusamo (HS 142). Iata calendarul complet:
http://www.fis-ski.c...cal-wc07081.pdf

#4
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
recent, la mare, dand intamplator pe euro sport am vazut o etapa din marele premiu de vara al FIS-SKI. cine stie calendarul complet si programul de difuzare pe Euro Sport a acestor etape? ca eu nu am gasit.
mersi

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
In lumea icarilor moderni cel mai titrat saritor este polonezul Adam Malysz, de 4 ori campion mondial. Doar finlandezul Matti Nykanen a mai avut atatea titluri, insa acum 20 de ani. Triplu campion mondial a fost Andreas Goldberger, iar Martin Scmitt, Janne Ahonen si Primoz Peterka dubli campioni mondiali.
Candidat serios la titlu in acest sezon este elvetianul Simon Ammann, ocupantul locului 3 in sezonul 2006/2007. Veteranii acestei competitii sunt Takanobu Okabe (37 de ani) si Noriaki Kasai (35 de ani).

#6
ionutionut

ionutionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2007
cred ca in aceasta iarna se vor duela pt. globul de cristal adam malysz, andreas kuettel si simon ammann. sper sa iasa invingator adam :D .

#7
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postionutionut, on Oct 13 2007, 14:42, said:

cred ca in aceasta iarna se vor duela pt. globul de cristal adam malysz, andreas kuettel si simon ammann. sper sa iasa invingator adam :D .
Lasa, ii ajung 4 titluri, a demonstrat ca e cel mai bun, acum sa mai lase locul si altora. Eu zic ca Ammann va castiga. Prea putine sanse pentru elvetianul Kuttel, avand in vedere ca singura sa performanta a fost locul 3 in sezonul 2005/2006.

#8
ionutionut

ionutionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2007
kuettel are mai mari sanse ca ammann, s-a vazut in marele premiu de vara a federatiei internationale. dar tot malysz va castiga.

#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mi-as dori sa prinda locurile 1-5 si Janne Ahonen (30 de ani), Jakub Janda (29 de ani), Roar Ljoekelsoey (31 de ani) sau Rok Benkovic (21 de ani).
Austriacul Andreas Kofler s-a clasat anul trecut pe pozitia 5 la overall, iar elvetianul Andreas Kuettel pe locul 6. Martin Schmitt de-abia pe locul 17 si Janda pe 18. Un sezon dezamagitor pentru Andreas Widhoelzl, locul 29. A fost intrecut pana si de veteranul Noriaki Kasai (locul 28). Takanobu Okabe s-a clasat de-abia pe locul 40, dupa ce in 2006 terminase pe 15.  :(

#10
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
cand incep etapele noii editii 2007-2008? vor fi pe eurosport transmise?

#11
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postduculeana, on Sep 8 2007, 09:44, said:

Cupa Mondiala 2007/2008 la sarituri cu schiurile se va deschide pe 30 noiembrie cu proba pe echipe de la Kuusamo (HS 142). Iata calendarul complet:
http://www.fis-ski.c...cal-wc07081.pdf


View PostTalkabout, on Nov 25 2007, 12:54, said:

cand incep etapele noii editii 2007-2008? vor fi pe eurosport transmise?
Vezi ca am spus mai sus, pe aceeasi pagina!  :rolleyes: Normal ca pe Eurosport, ca in ultimii 10 ani! Doar alta televiziune n-a mai transmis competitiile de ski in afara de Eurosport, nu?

#12
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
super editie de Cupa Mondiala
Morghy pe locul 1 cu 500 pct, dupa ce a castigat primele 5 etape..yuhhuuuu :D

Edited by alina85, 14 December 2007 - 20:56.


#13
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postalina85, on Dec 14 2007, 20:55, said:

super editie de Cupa Mondiala
Morghy pe locul 1 cu 500 pct, dupa ce a castigat primele 5 etape..yuhhuuuu :D
Intr-adevar, n-am mai vazut de mult asa ceva, de ani buni, ca un saritor sa castige 5 etape la rand de la debutul sezonului.  :thumbup:  Iata podiumul temporar:
1. Thomas Morgenstern 500p.  :first:
2. Gregor Schlierenzauer 299p.
3. Janne Ahonen 244p.
"Mustata zburatoare" Adam Malysz se afla de-abia pe locul 10, cu 138 de puncte, iar Matti Hautamaeki pe locul 12, cu 105 puncte. Oare mai au cei doi vreo sansa la podium?

#14
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
eu zic ca Malysz poate sa revina...are stofa de campion :)

cupa mondiala e la inceput, iar eu abia astept turneul celor 4 trambuline :D

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Intr-adevar Morgi e tanar si ar putea fi urmatorul campion mondial, dar parca n-are carisma lui Malysz. Sau poate am eu ceva cu saritorii germanofoni... :wallbash:

#16
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 20.09.2006
Intr-adevar, ma bucur si eu pentru Morgi, care a reusit asemenea performanta. dupa cum spunea si Sorin Hobana(comentatorul Euro Sport), care a avut o convorbire cu Morgi, care a fost la Bucuresti, Morgi este un om plin de personalitate, stie ce vrea de la viata, nu e fitos ca altii atunci cand castiga competitii, este la locul lui, foarte respectuos si civilizat.
M-as bucura sa mai castige si alte etape, desi mi-e greu de crezut, datorita lui Andreas Kuettel sau Kofler. Malyzs, campionlu antitra, dupa 5 etape, sta binisor, dar nu cred ca va evolua cu mult.
Azi sambata la 20:00 pe Euso Sport, urmariti calificarile de la Obersdorf.
10 dintre cei mai buni saritori, sunt automat precalificati, pot chiar si sa lipseasca de la calificari, gratie pozitiilor fruntase ocupate in ierarhia generala.
Sa speram ca tot Morgi va castiga!

#17
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostTalkabout, on Dec 29 2007, 10:28, said:

Intr-adevar, ma bucur si eu pentru Morgi, care a reusit asemenea performanta. dupa cum spunea si Sorin Hobana(comentatorul Euro Sport), care a avut o convorbire cu Morgi, care a fost la Bucuresti, Morgi este un om plin de personalitate, stie ce vrea de la viata, nu e fitos ca altii atunci cand castiga competitii, este la locul lui, foarte respectuos si civilizat.
M-as bucura sa mai castige si alte etape, desi mi-e greu de crezut, datorita lui Andreas Kuettel sau Kofler. Malyzs, campionlu antitra, dupa 5 etape, sta binisor, dar nu cred ca va evolua cu mult.
Azi sambata la 20:00 pe Euso Sport, urmariti calificarile de la Obersdorf.
10 dintre cei mai buni saritori, sunt automat precalificati, pot chiar si sa lipseasca de la calificari, gratie pozitiilor fruntase ocupate in ierarhia generala.
Sa speram ca tot Morgi va castiga!
Stiu. Pai si atunci, daca sunt precalificati de ce mai participa la calificari? Ce rost are? Doar ca sa depuna un efort suplimentar? :lol:

#18
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostTalkabout, on Dec 29 2007, 10:28, said:

Intr-adevar, ma bucur si eu pentru Morgi, care a reusit asemenea performanta. dupa cum spunea si Sorin Hobana(comentatorul Euro Sport), care a avut o convorbire cu Morgi, care a fost la Bucuresti, Morgi este un om plin de personalitate, stie ce vrea de la viata, nu e fitos ca altii atunci cand castiga competitii, este la locul lui, foarte respectuos si civilizat.
M-as bucura sa mai castige si alte etape, desi mi-e greu de crezut, datorita lui Andreas Kuettel sau Kofler. Malyzs, campionlu antitra, dupa 5 etape, sta binisor, dar nu cred ca va evolua cu mult.
Azi sambata la 20:00 pe Euso Sport, urmariti calificarile de la Obersdorf.
10 dintre cei mai buni saritori, sunt automat precalificati, pot chiar si sa lipseasca de la calificari, gratie pozitiilor fruntase ocupate in ierarhia generala.
Sa speram ca tot Morgi va castiga!
sunt în direct? parcă văzusem spotul și nu zicea că ar fi live...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate