Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Help: despre filmele cu extensia MKV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
167 replies to this topic

#55
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
1) E clar ca pe acel procesor nu vei putea vedea HD.
2) In cazul in care sunt mai multe filtre instalate pentru acelasi tip de codec, un player il va folosi pe acela care un SET_MERIT mai mare. Acest numar se poate modifica cu programe gen Redlight Filter Manager.
Pentru a forta playerul sa foloseasca un anumit filtru tr sa intri in options>external filters>add filter

#56
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Deci, asadar si prin urmare....pot sa fac ceva sa vizionez filmul? cu ffshadow nu duce pc, cu coreavc nu se potriveste sunetul cu imaginea si sa ard fisierul pe un DVD-R ca sa-i dau play in dvd-player iarasi nu merge...
alta posibilitate este?

#57
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
strict pentru vizualizare, la media player classic, folosind tasta + si -  de la tastatura numerica (cea din dreapta) poti mari sau micsora delay-ul de la audio, adica poti sincroniza manual audio si video.

#58
reludd

reludd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 22.11.2003
parerea mea este ca ar trebui sa vina cineva mai luminat si sa explice, daca se poate intr-un ghid, ce poti face si cu ce poti prelucra aceste mkv-uri.
adica:

pentru avi eu stiu asa: ca sa le vad pe dvd player standalone, le caut subtitrari, le fac srt si sub, eventual cu acelasi nume ca si filmul, si le pun in foldere. daca vreau, prelucrez acel avi cu avisub si imi introduce subtitrarea in film, si se vede mult mai bine.

se poate face la fel si cu fisiere mkv?
daca da, cum?

multumesc anticipat.
nu am vrut sa incep un nou topic, desi cred ca subiectul ar fi meritat. dar o puteti face voi.

#59
shlick

shlick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.08.2007
bai fratilor...am si io o mare rugaminte....am un videoclip in format .mkv ... si vreau sa`l fac mp4 sa`l vad pe tel...jtiti cumva vreun progr??si eventual de unde sa`l iau...daca nu il caut...da` sa jtiu cu ce progr po` sa`l transform...thx :D

da` un progr de facut din .mkv mp4??? asta ma intereseaza....  :worthy:

kiar nu jtie nimeni vreun progr sa fac dintr`un filmulet cu extensia .mkv .... sa`l fac mp4 sau 3gp ...??????help me plss :worthy:

Edited by Mtz, 22 October 2007 - 07:22.


#60
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Am bag in googl mkv to mp4 ji kiar mi'a dat primu' link aici

#61
shlick

shlick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.08.2007
am incercat bai frate cu ala...da` nush d c nu mere....imi face un fisier de 0 kb....si sa nu mai zic ca cere nush ce codec pack pt mkv....si daca il bag pala...mi se vede mai najpa filmu`... :(

#62
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cel mai bine ar fi sa separi streamurile video si audio cu MKVExtractGui. Vei avea un fisier video si unul audio (probabil AC3).
Fa conversie din AC3 in AAC cu BeHappy sau NeroAacEnc GUI. Apoi le poti multiplexa cu Yamb de exemplu.
Toate programele sunt mici si free si te scapa de reconversia video care presupune pierdere de calitate si timp irosit aiurea.

enjoy,
Mtz

#63
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Mtz, am instalat MKVExtactGUI, nu merge.Nu imi imparte fisierele mkv. , in audio si video.Gresesc ceva si nu stiu unde...

#64
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Mda, am gasit.Trebuia instalat si mkvtoolnix.
Faza tare e ca am un filmulet, a carui extensie audio nu e AC3 ci DTS.Astea pot fi convertite in AAC?

#65
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Acum mi-am prins urechile cu BeHappy.Nu vad de unde sa salvez in AAC.Sigur mai trebuie sa instalez ceva...

#66
guliciuk

guliciuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.09.2007
pentru conversie din mkv in mp4 se poate utiliza programul SUPER. Programul este freeware si e de gasit la linkul acesta.
pana acum e cel mai bun program de conversie in formate utilizabile pe telefoane( si nu numai) din cate am incercat.

Edited by guliciuk, 26 September 2007 - 19:46.


#67
danez

danez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.05.2004
Interesant acest software.Poate isi da si MTZ o parere.La conversie apar ceva pierderi de calitate sau aceasta ramane aceiasi?

#68
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu folosesc SUPER pentru ca vine cu chestii pe care eu nu mi le doresc. Aceste "chestii" sunt legate de partea video nicidecum virusi sau troieni. Din cate am inteles este foarte bun programul, mai ales pentru incepatori.

enjoy,
Mtz

#69
Angelictrust

Angelictrust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2007
Am shi eu o mare problema  :huh:  
mi-am downloadat niste filme in format mkv si nu le pot vedea
am luat windows player classic + ffdshow
am un procesor intel 2.66ghz dual core
cand deschid filmul cu wpc imi apare imaginea fragmentata sunetul e bun dar la putin timp dupa ce incepe imi apare o eroare a visual C++ Runtime Library-ului  :huh:
Cica "Assertion failed!"
Zice ca s-a intamplat ceva la libavcodec.
da-ti-va shi voi cu parerea :D

mersi mult.

#70
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca sa folosesti cel mai recent ffdshow de aici. Vezi ca apare cate o varianta aproape zilnic.

enjoy,
Mtz

#71
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Domnilor am si eu o rugaminte la voi. Am downloadat un film 1080p si pe sistemul meu nu il pot rula. Cu VLC merge execrabil, Zoom player il playeaza bine dar se intrerupe des iar cu media player merge foarte incet. Am incercat tot felul de codecuri dar nu am reusit. Sa fie sistemul prea slab pentru a rula filme la rezolutie foarte mare?

Sistemul meu:

Intel pentium D 3.2
1gb DDR RAm
Video. Gforce 6600GT(asta sa fie problema?)

Edited by Alexutz_C, 21 October 2007 - 16:25.


#72
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
incearca KMplayer

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate