Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Garanti Bank

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#91
sp3dia007

sp3dia007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 12.09.2009
Țeapă!!! Pe fata la Garanti BVVA în campania 10 % înapoi la salar dacă vii cu veniturile la ei. După ce au alocat bonusul, l-au anulat. Nu oferă explicații deoarece nu le au. A mai pățit careva? Ați sesizat ANPC?

Attached Files



#92
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil au detectat o mutarea banilor neconforma, și te-au considerat neeligibil apoi la bonus. Citește cu atenție regulamentul promoției. Au probabil un aliniat cu care sunt acoperiți la această anulare a bonusului....

Edited by wertyck, 22 January 2023 - 14:42.


#93
sp3dia007

sp3dia007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 12.09.2009
Nu au nimic scris în regulament. Eu am îndeplinit condițiile. Ei l-au acordat. Iar apoi s-au supărat pe viata și l-au retras. Sunt niște condiții simple pa care le am îndeplinit ca altfel nu îl alocat fe la început. I am sunat și I am întrebat de sănătate, au spun ca revin și... nimic

Attached Files



#94
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020
Garanti Bank e faimos in Turcia pentru tactici bait and switch, iti trimit un mesaj ca iti dau credit, faci cont la ei, dupa aia iti dau vreun motiv pentru care nu-ti mai da credit, iar acum esti client inregistrat la ei cu toate datele, si sper ei ca o sa-ii folosesti pentru altele gen tranzactii bancare

#95
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postsp3dia007, on 22 ianuarie 2023 - 14:54, said:

Nu au nimic scris în regulament. Eu am îndeplinit condițiile. Ei l-au acordat. Iar apoi s-au supărat pe viata și l-au retras. Sunt niște condiții simple pa care le am îndeplinit ca altfel nu îl alocat fe la început. I am sunat și I am întrebat de sănătate, au spun ca revin și... nimic

Scrie le că îți răspund. Eu sunt de când au apărut clientul lor și pot să zic că au fost ok, dobânzi bune la USD de multi ani. Vezi că îți aloca ofițer bancar propriu daca îl ceri. Mail și whats app. După aia multe rezolvi direct pe wp

Edited by Sinmbad, 12 February 2023 - 22:52.


#96
1ilie1

1ilie1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2022
Mai are cineva probleme la platile online cu cardul de debit? De la ora 23:00 nu am mai putut achita online nimic, desi am fonduri in contul curent.

#97
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Mare teapa ce cred ca-mi iau si eu cu bonusul ala de bun venit.

E deja a doua luna cand iau salariu la ei si bonus ciuciu. Prima data, ca dom'ne dureaza pana la maxim 1 luna...s-a dus si luna.

In rest, sunt praf la capitolul applicatie si pagia de internet banking.

#98
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Dacă am depozit la termen la ei mai plătesc comision de administrare cont ??
(La CEC nu se mai plătește daca ai Depozit la Termen la ei de minim 100k)

Cum este la GarantiBV ??

#99
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View PostMihai_3, on 24 mai 2023 - 20:41, said:

Dacă am depozit la termen la ei mai plătesc comision de administrare cont ??
(La CEC nu se mai plătește daca ai Depozit la Termen la ei de minim 100k)

Cum este la GarantiBV ??
Mai bine ca la CEC, devii client VIP de la 80k in sus și negociezi cu ei diverse, inclusiv comisioane zero.

La sfârșit de iunie se fac negocierile VIP la ei. Pt 12 luni.

#100
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Nu știu ce înseamnă acest VIP eu vreau ceva simplu fara încurcături.
Depozit pe 3-6 luni însă nu vreau sa plătesc comisioane din moment ce paractic le dau bani in folosința.
Are logica nu ?
Cel puțin așa este la CEC.

se poate asta la G ?
Dacă știe cineva să mă îndrume spre un document link sau ceva unde este scris clar.

Cum negociezi ???

Edited by Mihai_3, 25 May 2023 - 06:35.


#101
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Pentru termene scurte de 3 luni nu cunosc regulile, or fi altele. Și între căsătorie și aventura de o noapte sunt diferente.

#102
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005

View PostMihai_3, on 25 mai 2023 - 06:34, said:

Nu știu ce înseamnă acest VIP eu vreau ceva simplu fara încurcături.
Depozit pe 3-6 luni însă nu vreau sa plătesc comisioane din moment ce paractic le dau bani in folosința.
Are logica nu ?
Cel puțin așa este la CEC.

se poate asta la G ?
Dacă știe cineva să mă îndrume spre un document link sau ceva unde este scris clar.

Cum negociezi ???

Și la CEC ai portița de costuri lunare zero,fără rulaj impus sau pachet activat,  adică aplicația mobilă de banking și  conturi gratuite, dacă comanzi cardul multicurrency.
Comisioane plătești la CEC pentru că nu cunoști această portiță.

Edited by wertyck, 25 May 2023 - 18:40.


#103
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

Mihai_3 said:


Cum negociezi ???

Prin ofițerul tau bancar

View Postwertyck, on 25 mai 2023 - 18:39, said:



Și la CEC ai portița de costuri lunare zero,fără rulaj impus sau pachet activat,  adică aplicația mobilă de banking și  conturi gratuite, dacă comanzi cardul multicurrency.
Comisioane plătești la CEC pentru că nu cunoști această portiță.

Probabil are motivele sale daca nu mai vrea la CEC sau are 100k la CEC și îi mai tb încă o bancă pt alta 100k. S au mai văzut cazuri.

#104
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 07.01.2014
Wertyck pare ca duce o campanie de promovare a cec-ului pe orice thread.

#105
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
Pare, dar răspunsul era pentru cineva care se plângea de comisioane, și mi se părea normal sa ii spun care e varianta gratuită de a nu le mai plăti.

Mea culpa, @Mihai_3 ignora recomandarea mea care îți aduce gratuitatea respectiva și plătește comision in continuare la CEC.

#106
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Postdaddypuff, on 25 mai 2023 - 23:44, said:

Wertyck pare ca duce o campanie de promovare a cec-ului pe orice thread.

Asta cam așa este, probabil  așa se procedează acolo pentru promovare.

Devine toxic însă CEC-ul asta daca e laudat prea mult offtopic și s ar putea promovarea asta agresiva sa dea rezultate inverse, lăsând impresia că nu și mai pot găsi clienți prin însăși calitatea produselor oferite, acolo, pe topicul dedicat.


@Mihai_3, hai să ți zic cum e mai simplu.

Intri pe conso.ro, alegi 8 bănci a căror dobânda și conditii îți convin, vezi că le ai detaliate la fiecare, compui un scurt mail cu întrebări clare, scurte și specifice referitor la comisioane, scutiri, limita pt negociere, zero la scadență, alte costuri de transfer interbancar etc, trimiți către toate băncile același mail (le pui in BC) și îți vor răspunde exact in scurt timp, apoi trebuie doar sa alegi.

Păstrezi mailul ca oferta scrisă din partea lor, mulți vor incerca sa o întoarcă, mai ales băncile mari, după ce te ai mutat cu banii la ei nu mai respecta negocierea.

#107
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
15 lei pe luna comisioane + retragerile de la bancomat propriu comisionate cu 2%

#108
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
In data scadenței au zero comision. Pt depozite sunt buni la USD, ca IB zilnic probabil au comisioane.

Edited by Razvan319, 30 May 2023 - 21:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate