Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nu cumparati multifunctionale Brother !

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
parfumBUN

parfumBUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.04.2006
Am fost nefricitul posesor al unei multifunctionale Brother. Deoarece am fost tot timpul nemultumit de ea, si pentru ca a murit inainte de a face 1000 de printuri, vreau sa avertizez si alti "amatori" sa evite aceste aparate.

Iata ce probleme am avut intr-o perioada de 2 ani:

1. Primesti mesaj ca nu ai toner, chiar daca tonerul este la 1/2
2. Tonerele sunt scumpe si fff mici. La un schimb de toner, dupa 20-30 de printuri am primit mesajul: schimba tonerul. Am crezut ca s-a stricat. La service am primit acelasi mesaj: schimba tonerul.
3 Cand nu ai toner , indiferent de culoare, nu poti sa olosesti nici macar scanerul.
4 Tocmai am schimbat toate tonerele si am primit eroare 41. La service m-au anuntat ca reparatia e mai scumpa decat aparatul.

Ca sa evit comentariile rautacioase: AM FOLOSIT NUMAI TONERE ORIGINALE, SIGILATE (care se gasesc foarte greu. eu am facut numai comenzi pe internet, caci la magazine nu am gasit)

Duca-se-n pustii cu aparatele lor !!!

#2
acatoiu

acatoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.01.2007
nu stiu ce sa zic. eu am hp. am mai auzit de cazuri cu brother, avea un prieten si o tinea ca pe o exponata pe birou ca nu functiona.

OT: mai intai zici sa incercam sa evitam cat mai mult aceste aparate, apoi incerci sa il vinzi!  :lol:

#3
ionp

ionp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.09.2006
eu am brother de 5 ani...e luata de afara si pana acum nuam avut nici o pb...din cate m-am documentat pe afara cat am fost plecat in unele tari brother-ul ii cam bate la fund pe hp si samsung ca cifre de vanzare si gama de produse...eu as merge pe bother...capul de imprimare numi s-a uscat niciodata...si am avut si perioade lungi cand am fost plecat si nu l-am folosit..vroaim sa imi iau acum pt firma un fax si am vazut ca si-au facut si un site in romania...vad ca au bagat ceva produse bunicele...pacat ca nu au si preturile pe site :( (www.brother.com.ro parca) am avut la firma o "eroare41" si mi-au scmibat aparar\tul acum merge bn...acum sa vedem si cat timp:)

Edited by ionp, 10 August 2007 - 20:13.


#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Mai baieti, trebuie sa si stiti sa umblati cu imprimantele, sa pricepetio cate ceva in functionarea lor, nu numai sa dai click pe Print.
Am avut si eu o multif. Brother MFC-210C.
Nici o problema cu ea. Ink-ul adevarat, ca nu tinea mult, dar treb. sa stii cum sa umpli cartusele, cum sa le resetezi, nu-ti apare nici un mesaj de eroare!
Scaner ok, Fax ok, nu stiu ce sa zic...

#5
parfumBUN

parfumBUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.04.2006

 edmund.chevul, on Aug 10 2007, 21:20, said:

Mai baieti, trebuie sa si stiti sa umblati cu imprimantele, sa pricepetio cate ceva in functionarea lor, nu numai sa dai click pe Print.


In sfarsit, am inteles ! Imprimatele Brother sunt doar pentru ingineri !

Eu consider ca trebuie DOAR sa ii schimb cartusele si sa dau click pe print. Caci altfel as fi putut folosi o masina de scris sau o tiparnita cu caractere din plumb.

Referitor la un post anterior... NU O VAND !!! O DAU BONUS !

#6
parfumBUN

parfumBUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.04.2006

 ionp, on Aug 10 2007, 21:11, said:

am avut la firma o "eroare41" si mi-au scmibat aparar\tul acum merge bn...acum sa vedem si cat timp:)

Tocmai am confirmarea . Error 41 = adio imprimanta !

#7
parfumBUN

parfumBUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.04.2006
astept oferte pentru toner !

#8
parfumBUN

parfumBUN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.04.2006
Poate, totusi, are cineva nevoie de tonere originale ! Am cumparat mai multe si acum nu mai am ce face cu ele. Mi-am cumparat o multifunctionala laser Xerox.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate