Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cum sa fac pixeli morti :D

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
am un monitor samsung TFT 913N, de 1 an si imaginea cel putin pt mine lasa de dorit,in sensul ca la filme benzile  negre nu au contrastul necesar. am fost la service si au zis "asa sunt la toate, mai putin astea noi", l-a testat si  a zis ca nu are nici o problema. Acum stiu ca daca sunt ceva pixeli morti il inlocuieste, intrebare e : CUM POT SA FAC PIXELI MORTI , SAU SA PROVOC UN DEFECT CEVA , PT  A PUTEA FI INLOCUIT? stiu ca sunt cam sadic dar ma enerveaza imaginea asta. :angry:

#2
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
dai cu ciocanu:))din cauza oamenilor ca tine incep aia sa refuze monitoare la garantii si sa faca tot felul de mofturi...stai in banca ta asta e daca monitoru ala se gasea atunci nu ai ce sa-i faci ce sunt aia de acolo sa iti faca tie upgrade pe moca ca asa vrea...

#3
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
apasa cu degetu pe ecran cat poti tu de tare :lol: daca nu merge incearca cu o surubelnita

#4
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007

 V0rteX, on Aug 10 2007, 15:23, said:

apasa cu degetu pe ecran cat poti tu de tare :lol: daca nu merge incearca cu o surubelnita
cu surubelinta nu fac.. mai eu chiar vb serios! ce pot sa fac???

#5
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
sa termini cu prostiile ;)

#6
adi_89

adi_89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2007
un tovaras cand si-a luat monitorul nu a mai avut rabdare sal lase sa ia temperatura camerei si i-au aparut 2 pixeli morti. ai putea sal bagi in frigider si dupa aia ...... :naughty:

#7
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
sa vezi ce rad eu de tine daca il strici si nu il mai primesc aia la garantie:)) :lol:

#8
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
vinde-l

#9
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
o sa incerca sa il bag in frigider...  :D dar cand iau vacanta acum totusi a nevoie  de el ca lucrez :D  , sper sa rezolv ceva.

#10
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Sansele de reusita sunt minime...nu esti singurul care se documenteaza de pe softpedia....daca intelegi ce vreau sa spun :nonobad:
Daca era vorba de o pereche de...papuci..poate vanzatoarea nu avea nici o tangenta cu netul...eu zic sa nu ti l strici ca ramai cu el  :lol:

#11
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Esti diabolic. De ce nu ai testat bine monitorul si nu te-ai documantat cu review-uri despre el inainte de a-l cumpara? Ceea ce te deranjeaza pe tine tine de limitarile modelului: You buy, you suffer!

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 andrey_dumytrescu, on Aug 10 2007, 15:18, said:

am un monitor samsung TFT 913N, de 1 an si imaginea cel putin pt mine lasa de dorit,in sensul ca la filme benzile  negre nu au contrastul necesar. am fost la service si au zis "asa sunt la toate, mai putin astea noi", l-a testat si  a zis ca nu are nici o problema. Acum stiu ca daca sunt ceva pixeli morti il inlocuieste, intrebare e : CUM POT SA FAC PIXELI MORTI , SAU SA PROVOC UN DEFECT CEVA , PT  A PUTEA FI INLOCUIT? stiu ca sunt cam sadic dar ma enerveaza imaginea asta. :angry:
incearca sa faci asa, ia o moneda de 50 de bani si razuieste mai jos, daca nici asa nu mor pixelii mult doriti poti incerca si cu un ciocan:

Razuieste aici:
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

#13
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 andrey_dumytrescu, on Aug 10 2007, 15:18, said:

am un monitor samsung TFT 913N, de 1 an si imaginea cel putin pt mine lasa de dorit,in sensul ca la filme benzile  negre nu au contrastul necesar. am fost la service si au zis "asa sunt la toate, mai putin astea noi", l-a testat si  a zis ca nu are nici o problema. Acum stiu ca daca sunt ceva pixeli morti il inlocuieste, intrebare e : CUM POT SA FAC PIXELI MORTI , SAU SA PROVOC UN DEFECT CEVA , PT  A PUTEA FI INLOCUIT? stiu ca sunt cam sadic dar ma enerveaza imaginea asta. :angry:
Ce prostii va trece prin cap  :death:

Dar ca sa fiu on topic totusi  :D sustin ideea cu bagatul in frigider, dar acolo unde ingheata stii tu  -_- dupa asta repede cu el in priza si la calculator, daca nu obtii rezultatele asteptate pune-l pe geam la soare la 30+ grade dupa ce se incalzeste bine bine, hop rapid cu el din nou in frigider  :lol: . Repeti procesul, pana obtii rezultatele dorite  :D .

Daca tot nu moare nimic, baga 220V pe intrarea VGA/DVI, asa sigur il dai gata  :rolleyes:

#14
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Uciderea pixelilor garantata se face cu un bold cu maciulia inrosita in foc. Se tine boldul cu patentul de partea ascitutita iar partea boanta incinsa se pune pe pixelul care se doreste omorat. Bafta la omorat pixelii..
Sau da luminozitatea mai mica la monitor.

#15
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 onlyone, on Aug 15 2007, 21:33, said:

Uciderea pixelilor garantata se face cu un bold cu maciulia inrosita in foc. Se tine boldul cu patentul de partea ascitutita iar partea boanta incinsa se pune pe pixelul care se doreste omorat. Bafta la omorat pixelii..
Sau da luminozitatea mai mica la monitor.
Da dar asa se topeste si ecranul ca nu e de sticla, cel putin la LCD-ul meu  -_- , dar e buna metoda asa macar nu o sa il schimbe la garantie si se lasa de prostii de genul asta  :D

Edited by Bobby_ro, 15 August 2007 - 20:36.


#16
tot_iooo

tot_iooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 18.04.2007
o chestie ...romaneasca
ai grija sa nu iti tremure patentul ca faci vreun genocid :lol:

#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
propun ca acest topic sa fie mutat pe aria fun,acolo isi are locul :P

#18
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

 gumball3000, on Aug 15 2007, 22:26, said:

propun ca acest topic sa fie mutat pe aria fun,acolo isi are locul :P
Nu-i rea ideea  :lol:
Oricum se pare ca experimentele lui andrey au reusit... nu vedeti ca nu mai da nici un semn? o fi ramas doar cu unitatea centrala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate