Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Protectie soare/vizuala in interior

Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie
 TVA doar la valoarea adaugata sau...

Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...
 Spital stomatologic sector 4 grat...

Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat
 Angst Romania - Oficial in Insolv...

Pocket PC Handheld ajutor.

Intrerupere utilitati casa tempor...

Care credeti ca este probabilitat...

KARTING

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

mihai911

mihai911

Junior Member

• Grup: Members
Karting-ul in Romania....

pufonel

pufonel

Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

• Grup: Senior Members

mihai911, on Aug 9 2007, 20:04, said:

Karting-ul in Romania....
Ce-i cu el? :huh: Eu nu stiu decat ca e si copilul lui Tariceanu pe acolo :lol:

Dihor

Dihor

Junior Member

Kartingul in romania e foarte scump....  spre exemplu daca vrei sa faci niste cursuri pentru incepatori in bucuresti circuitul herastrau te costa cam 500 lei  iar pentru avansati 1500 lei... oricum kartingul a evoluat mult fata de acum cativa ani ... s-au mai facut circuite , e mai popular , dar nu este pentru orice buzunar mai ales daca vrei sa faci si performanta

davidboy

davidboy

Active Member

Mie imi place foarte mult kartingul. Totusi e foarte putin popular la noi si destul de scump. Fara o generatie de copii pasionati care practica kartingul, nu o sa avem niciodata un pilot in Formula 1.

Adydum

Adydum

Member

davidboy, on Sep 9 2007, 21:21, said:

Fara o generatie de copii pasionati care practica kartingul, nu o sa avem niciodata un pilot in Formula 1.
Baiatul meu e foarte pasionat si promite ca o sa puna suflet. Mai incolo ca acum nici 2 ani nu are :)

a21alex

a21alex

Senior Member

• Grup: Senior Members

Fara o generatie de copii pasionati care practica kartingul, nu o sa avem niciodata un pilot in Formula 1.

Nu asta e marea problema, cunosc un baiat de 12-13 ani, vecin cu mine, care castiga tot ce se poate castiga si cand spun asta ma gandesc la faptul ca are o indemanare aparte pentru asa ceva, stau drept dovada medaliile si cupele castigate. Dar kart-ul ce-l are nu-l poate ridica prea mult din pacate. Clubului din Hunedoara i s-a promis de nu stiu cand, de ani de zile, un kart bun, pe care nu l-au primit nici pana in ziua de azi. Masinutele sunt intretinute de parinti, cand pleaca la concursuri, cheltuiala deplasarii e suportata tot de parinti. Combustibil... la fel! Sportul asta ar muri daca n-ar exista suportul parintilor. Degeaba sunt antrenorii buni si inimosi ca daca nu sunt bani, nici performanta de nivel mare nu exista. Infuzia de bani de la centru lipseste cu desavarsire. De acolo ar trebui sa se miste lucrurile pentru a putea avea pretentii.....
Atasez un link cu un mic exemplu... Se poate vedea in ce stare e kartul pe langa celelalte inscrise in concurs!
http://video.google....133836722944762
http://video.google....171412781901242
Al 2-lea link este cu acelasi film la o calitate mai buna.

160310

160310

New Member

Ma pasioneaza acest sport de la varsta de 5 ani si nu am posibilitatea sa il practic pentru ca tata nu e Basescu sa imi dea 4000euro ca sa imi cumpar un kart plus ce mai trebuie. Tata a facut si el karting dar pe vremea cand facea el toata sustinerea venea din partea scoli nu a parintilor iar tara asta are multi copi talentati, dar cum sa se afirme cand nu au cum? Poate am eu 15 ani dar deja sunt foarte deranjat de tara asta, de burtosii care stau  si dorm in parlament X(. Cine mai are o astfel de problema il rog sa raspunda.

toteudinnou

toteudinnou

Active Member

Eu vreau sa o lansez pe fii-mea in acest sport. Dar avand doar 7 ani nu gasesc un kart pt ea. La Afi Cotroceni se deschide peste 10 zile si o pista pt copii. Sa vedem cum. Pista pt adulti este slabuta.

lungubogdan

lungubogdan

Member

salut. as vrea sa-l dau pe fiul meu sa practice acest sport. sunt curios daca stiti cam cat costa cursurile la un club de karting. ce alte costuri complementare ar mai fi? multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate