Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Camera video HD

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
sorinucu

sorinucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.06.2009
Am deja o  camera foto Sony-S730 si o camera video SHARP, dar ma intereseaza o camera foto sau video care poate filma in format HD (ca sa pot pune clipuri pe YouTube si sa se vada in functia HD), la cel mai mic pret. Cine Imi poate recomanda un model?

#38
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

 sorinucu, on 16th June 2009, 16:07, said:

Am deja o  camera foto Sony-S730 si o camera video SHARP, dar ma intereseaza o camera foto sau video care poate filma in format HD (ca sa pot pune clipuri pe YouTube si sa se vada in functia HD), la cel mai mic pret. Cine Imi poate recomanda un model?

Cauta Flip hd

#39
sorinucu

sorinucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.06.2009
Am deja o  camera foto Sony-S730 si o camera video SHARP, dar ma intereseaza o camera foto sau video care poate filma in format HD (ca sa pot pune clipuri pe YouTube si sa se vada in functia HD), la cel mai mic pret. Cine Imi poate recomanda un model?

#40
gatuzo

gatuzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2007
sorinucu sa ne zici si noua daca ai aflat ceva intre timp, ca si eu as fi interesat :)

#41
anonimus001

anonimus001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 28.01.2007
"Ma bag si eu in seama"
dupa cum zice si titlul: Entry level = deci ieftina,  fe? Camera video HD
am ingrosat in acest fel titlul sa subliniez ca tin sa caut o camera in primul rand sa fie ieftina (pana in 10 mil) si sa fie (1080p de preferinta)
dar intervine si, ce nu apare in datele tehnice, si anume, cat de reale se vad culorile, cat de luminata e imaginea,
aici e nevoie de interventia celor carora le-au trecut mai multe modele pe mana,
cei ce au modele de acest gen sa posteze poze exemplu cu ce model il recomanda.
Ca eu nu pot decat sa o iau orbeste.

#42
valli2009

valli2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.06.2009
Sunt mai nou in privinta cunostintelor despre camerele video. As vrea si eu sa imi achizitionez o camera video hd, bugetul meu este tot pana in 10 mil. Am gasit cateva camere mai ieftine, una dintre ele care imi place ar fii  toshiba camileo h20 sau una dintre urmatoarele:

SANYO VPC-HD800 DIGITAL CAMERA,

Aiptek PocketDV AHDH5,

Toshiba Camileo P30,

Toshiba Camileo P10

Toshiba Camileo S10,

PRAKTICA DVC 5.1...

Care dintre ele isi merita banii? Nu vreau sa ma oftic dupa aceea ca am dat banii pe o prostie.

Edited by valli2009, 06 December 2009 - 14:37.


#43
madslevin

madslevin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2009

 VHS, on 9th August 2007, 02:01, said:

Canon HV20 e cel mai bun din lista.

Capteaza 1080x1920 cu un senzor 1/2 CMOS de 2.7 mil pixeli, asa  ca are aprox. acelasi nr. total de pixeli ca si intr-o camera HDV cu 1/3 3ccd doar ca sunt doua technologi diferite. Ca o diferenta foarte generala camerele cu 3ccd folosesc o prisma, filtre, si cate 1 senzor ccd ca sa capteze fiecare cate o lungime de unda (RGB), in timp ce CMOS, cum poate sti, ca in fotografie, ca sa genereza aceste 3 culori RGB in loc de 3ccd folosesc un singur senzor, in cazul asta unul de 1/2 de 2,7 mil pixeli, iar prisma din camerele cu 3ccd e inlocuita aici cu un "filtru" bayern pt fiecare culoare primara.
Nu e bine sa foloseti termenul de FULL HD, e o chestiune de marketing pt televizoare de plasma si lcd. Chiar daca camera capteaza 1080x1920 nu inseamna ca inregsitreaza "full hd" pe caseta. In realitate o s fi uimit ca HDV ca si norma nu are rezolutie fizica de HD, e doar un termen care se foloseste si sub care se vinde. E un subiect destul de complicat dar iti explic in alt saptiu daca vrei.

Are specificatii uimitoare pt o camera de gama asta. Poate ar trebui sa mai astepti pana cand in august Canon o sa scoata o alta versiune in AVCHD care e mai bun ca HDV si Apple suporta formatul asta care e o versiune AVC-Intra pt amatori bazat pe MPEG4.

Problemele cele mai marei o sa fie cand o sa reglezi latituniea maxima si editare in 24A.

Gabriel Bordas
[email protected]


canon hv20 capteaza doar 1440 x 1080...  asta e standardul pt mini dv , daca vrei full hd 1920 x 1080 trebuie sa iei una cu memorie flash sau hard disk .... ;)

#44
valli2009

valli2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.06.2009

 misu_imv75, on 9th January 2009, 05:17, said:

Ce parere aveti de Praktica DVC 5.1, am gasit sa fac schimb cu camera mea Panasonic NV-GS80 si ma intereseaza daca merita sa fac acest schimb...

si eu am pus ochi pe camera aia am citit cateva comentarii si spuneau ca este foarte buna insa am o mare nedumerire... merge sa ii pun trepied la praktica???

#45
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
Andjar, sorin79 si VHS unde sunteti, va rog reinviati topicul !
S-au modificat mult lucruri de atunci si svem nevoie de informatie ....pacat a inceput atat de bine topicul asta ....

Va rog reveniti cu noutati!

#46
freesco

freesco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.09.2002
salut tuturor,

legat de camere video FullHD iefine - de Panasonic HDC-SD10 ce spuneti? Inregistrare AVCHD pe card, zoom optic 16x, stabilizare optica.
detalii hdc-sd10
Vad ca e la un pret cat de cat ok ptr o camera de brand.

Edited by Mtz, 31 January 2010 - 01:49.
eliminare citat tampit


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate