Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Survivor

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
dupa ce am vazut 7 din cele 8 sezoane survivor am vazut ca mereu la finalul concursului se vorbeste despre principii, prietenie, integritate si sinceritate. isi au acestea loc intr-un joc ca survivor?  trebuie luat ceva personal sau sunt doar "afaceri"?

#2
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Pe mine m-a enervat la greu concursul ala, sau ce o fi fost. Cei mai buni erau dati afara intotdeauna. Plus ca ideea cu "datul afara" e o timpenie absoluta. Daca ajungi pe o insula pustie si sunt 8 supravietuitori cu totul, nu te apuci sa il trimiti "acasa" pe cite unul in fiecare saptamina. Face rau la spiritul de brigada, sau cum ii spune in zilele noastre. Si daca tot ii spune "Survivor", putea sa lase "tribul" sa supravietuiasca singur: sa isi prinda singur mincarea, sa frece bete pina le aprind, sa isi faca singri adapostul, sa pescuiasca o masa intreaga, nu doar 1 peste la 8 oameni... A, si inca ceva, daca tot e vorba despre supravietuire, sa ii trimita in Siberia, nu pe o insula tropicala. Parerea mea!

#3
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
nu toate sezoanele au fost la fel. in sezonul opt mi se pare ca nu le-a dat nimic, nici orez daca imi aduc bine aminte, nici cremene pt foc, doar cateva oale. si era normal ca cel mai puternic sa fie dat afara, pentru ca toti au venit acolo pentru bani si ca sa aibe vreo sansa de castig era nevoie sa-i elimine pe cei puternici. din ce am observat eu, cei care au castigat concursul nu au iesit foarte tare in evidenta, ca sa nu reprezinte o amenintare. cat despre adapost si mancare trebuiau sa si le faca singuri. n-ai vazut ca totul era construit de la zero si cati pesti prindeau atatia mancau? totul se rezuma la strategie, la cat de important erai pentru grup si aliante. mie mi-a placut foarte mult concursul asta.

#4
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
A inceput un nou sezon pe CBS: Survivor China, sezonul XV!  :coolspeak: Sa speram ca-l vom putea vedea de anul viitor pe AXN. Deocamdata AXN nu mai e ce era: nici Survivor, nici Amazing Race...  :(

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Survivor revine la AXN!  :clapping: Iata programul zilnic aici

#6
_Ciprian_

_Ciprian_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 06.09.2007
A inceput oficial si sezonul 17 :)

#7
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

 Cea Care, on Aug 8 2007, 11:39, said:

dupa ce am vazut 7 din cele 8 sezoane survivor am vazut ca mereu la finalul concursului se vorbeste despre principii, prietenie, integritate si sinceritate. isi au acestea loc intr-un joc ca survivor? trebuie luat ceva personal sau sunt doar "afaceri"?
toti cei de acolo sunt dispusi sa faca orice pentru 1 mil $, asa ca n-au rost discutiile despre principii

#8
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

 _Ciprian_, on Sep 27 2008, 01:46, said:

A inceput oficial si sezonul 17 :)

yep. si se vede grozav filmat HD. Deocamdata inceputul de 2 ore (premiera pana acum) este promitator.

Edited by aquila, 27 September 2008 - 11:16.


#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
A inceput sezonul 18, Survivor Tocantins  ;) Sa vedem cand si daca va aparea si in Romania.

#10
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 duculeana, on 30th May 2009, 23:30, said:

A inceput sezonul 18, Survivor Tocantins  ;) Sa vedem cand si daca va aparea si in Romania.
inca putin si bate recordu ... pe mine dupa al 3-lea sezon a inceput sa ma enerveze, aceleasi probe si concurentii nu mai aveau mult si se luau la bataie ... si uneori lasa impresia de regizat  -_-

#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Tocmai am vazut si ce l de al 19 sezon.A fost destul de interesant, desi a parut mai dur decat restu(nu prea au fost recompense legate de mancare, partea cu 10 zile de ploaie la rand) in materie de strategii a fost cel mai interesant.
Desi sunt convins ca e regizat ,raman fan al emisiunii.Daca mai exista fani spuneti si voi care a fost sezonul preferat si care este personajul preferat.
Mie mi a placut Survivor Guatemala.Au mai schimbat peisajul, nu a mai fost o insula exotica.
Pesonajele preferate  Rupert (Pear Island) si Terry (Exile Island)

#12
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
http://vplay.ro/c/bux4ubaw

Preferatii mei vor fi ever Boston Rob si Amber...adica... Mariano's family...

O familie de 2 milioane de dolari...

Attached Files


Edited by jas1, 21 March 2012 - 12:29.


#13
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Si eu sunt fan!

Sezoanele mele preferate au fost: china, palau si guatemala.
Imi place si borneo si cagyan foarte mult.

E interesant de facut o comparatie intre discutiile "rasiale" de pe alte topicuri si modul real in care concurentii interactioneaza in acest reality show.

#14
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Jeremy is the new winner!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate