Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Meditatii

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

raphy

raphy

Member

• Grup: Members
Salut!
Am trecut in cls a 12-a si ma gandesc sa fac meditatii la matematica cu un profesor universitar. Pe mine ma intereseaza preferintele acestor profesori (in general), adica de cate ori m-ar chema la cursuri si cat ar trebui sa platesc.
Presupun ca voi aveti ceva experienta, cunostinte si imi puteti raspunde.
Multumesc anticipat.

Ivanna

Ivanna

Active Member

Pentru ce vrei sa faci pregatire cun un profesor universitar? Pentru bacalaureat, pentru admitere, olimpiada? Eu sunt de parere ca pt primele 2 cu siguranta nu se justifica. Ti-e frica de bacalaureat? Sa fim seriosi, nu poti invata singur pt bacalaureat? Admiterea la mate-info iar nu mi se pare nu stiu ce, trebe sa ai mana la rezolvat exercitii. Nu se dau probleme care necesita gandire de moment ci doar mult exercitiu si multa dexteritate. Daca chiar vrei sa faci medictatii, fa cu ceva prof de liceu, nu merita sa faci cu porfesor universitar. Pretul va fi mare, orarul va fi aiurea si te asigur ca n-o sa stea sa-ti predea analiza matematica, te duci la el si iti da teste. Absurd, nu merita.
Pentru olimpiada( si aici pt nationala) ma gandesc ca merita sa faci cu aia care pregatesc lotul national, daca ai acces la vreunul din ei, da pt bac/admitere mi se pare deplasat.

SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

Member

subscriu..
chiar nu merita daca e doar pt bac sau admitere. pune mana cumpara cateva culegeri si burta pe carte. iar daca vrei o anumita facultate in domeniu, vezi ca fiecare facultate are cartile/culegerile ei..le gasesti la secretariat.

Alex_Dum

Alex_Dum

Active Member

e bine sa faci meditatii (nu cu un profesor universitar, adica nu vad rostul) pana incepi sa misti (asta daca esti intr-o situatia mai proasta), pe urma muncesti singur

dani_ella

dani_ella

Junior Member

Ca veni vorba de meditatii la matematica... Si eu am trecut clasa a 12-a. Si sunt interesata daca e cineva pe aici student la o facultate de profil, care da si meditatii. Nu ma tenteaza metoda clasica de meditatii, ci doar sa pot apela din cand in cand daca n-am inteles ceva sau inainte vreunei teze/lucrari. Astept sugestii, propuneri... :peacefingers:

Dari@

Dari@

Hoașcă pur si simplu

• Grup: Senior Members

raphy, on Aug 7 2007, 14:26, said:

Salut!
Am trecut in cls a 12-a si ma gandesc sa fac meditatii la matematica cu un profesor universitar. Pe mine ma intereseaza preferintele acestor profesori (in general), adica de cate ori m-ar chema la cursuri si cat ar trebui sa platesc.

sa ne spui cand gasesti cat ti-a cerut si cu cati erai in grupa.

acum cativa ani fata unei prietene facea prega pt. filologie (facultate) cu o universitara. erau 4 in grupa si dadeau 1 milion pe sedinta fiecare din ele...  sigur, la pretul asta era oarecum garantata intrarea, chiar daca profa nu spunea asta explicit. dar niciodata nu poti fi sigur ca asa e.

Shelley

Shelley

Junior Member

si eu am trecut a 12-a,sunt la stiintele naturii si tre' sa recunosc ca sunt la pamant la mate...in fiecare an am avut alti pofi care ne-au dat peste cap...recunosc,nu ma pricep la mate,nici nu-mi place macar...dar tre' sa iau bacu' desi facultatea la care dau n-are nici o tangenta cu mate :| stie cineva vreun prof care sa predea bine pt cineva bata?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate