Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

CARTUSE CANON MP160

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
niki24

niki24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.04.2006
De curand mi sa terminat cartusele de la Canon MP160(PG-40 Black si  CL-41 Color) si m-am dus la un centru de reincarcare unde acolo baiatul respectiv mia zis ca le reincarc pe propria raspundere ca e posibil sa nu mai mearga si chiar nu mai merge imi arata ca sunt goale dar ele defapt sunt pline ce sa intamplat de nu mai merge,va rog frumos spunetim niste sfaturi.

#2
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
citeste si u pe aici ca teama asta a fost discutata de 14.000 de ori....deci pt a dispare acele mesaje tre sa cumperi cartus nou (original)...u incarca ca nu are nik sau mai era cineva care zicea k a scapat de ele nu stiu cum si acu doar ii clipocesc ledurile... de cand o ai?
si eu sunt in dilema vreau un mp180 sau mp460, sunt ink indecis ast sa fiu sfatuit.
Se incarca usor cartusul?

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
tine apasat pe butonul de culoare sau de alb negru (alea de langa power cateva secunde...

#4
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
de incarcat se incarca usor, ca orice tus. Eu nu mi-am facut probleme ca nu-mi afiseaza cat mai are, l-am incarcat, l-am bagat la loc si printez in continuare chiar daca zice a nu mai are tus...

#5
niki24

niki24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.04.2006
Problema nu e mesajul pe care mi-l afiseaza si ca nu merge sa imprime si sa trag la xerox ca de scanat saneaza ce sa fie oare.

#6
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
Un pic de coerenta nu ar strica. Nu stiu cum de tie nu iti mai printeaza, mie imi zice ca nu recunoaste cartusul si gata. Desi s-ar putea sa fie o mica diferenta ca eu am MP180, dar nu cred.

#7
pierre34

pierre34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.09.2004
http://www.yoreparo....chos/94190.html.
Descarcati fisierul pdf , o sa va ajute sa resetati contorul de nivel al cartusului

Attached Files



#8
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007

 onlyone, on Aug 7 2007, 16:34, said:

tine apasat pe butonul de culoare sau de alb negru (alea de langa power cateva secunde...

Nu inteleg la ce ajuta asta. Ca daca tii apasat mai mult de 2-3 secunde copiaza la viteza mult mai mare, dar si calitatea e mai proasta...

Oricum, acum v-ati gasit si voi sa vorbiti de prostiile astea? Dupa ce mi-am reincarcat si eu cartusul original si cand am vazut ca tot gol imi indica multifunctionala, l-am aruncat si mi-am luat original  :clapping: Naspa...

Edited by catal0ntz, 12 August 2007 - 08:09.


#9
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
:lol:  scz....dar chiar e de  :lol:

#10
catal0ntz

catal0ntz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 13.04.2007

 koko_shocate, on Aug 12 2007, 10:16, said:

:lol:  scz....dar chiar e de  :lol:

Stiu frate, asa este :D
Asta e... Si chiar ma gandeam sa ma duc sa le fac scandal la magazin ca nu mi-au pus tus deloc. Stiam ca nu le incarca cat trebuie dar eram revoltat: "Hai frate, macar o picatura sa imi fi pus sa nu imi arate din prima ca e gol". Bine ca nu m-am dus. Mi-a fost lene.

#11
niki24

niki24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.04.2006
Deci in concluzie ce e de facut......cateva idei......cumpar alte cartuse sau exista posibilitatea sa le fac.

#12
niki24

niki24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.04.2006

 pierre34, on Aug 12 2007, 08:55, said:

http://www.yoreparo....chos/94190.html.
Descarcati fisierul pdf , o sa va ajute sa resetati contorul de nivel al cartusului
OK dar cum resetez contorul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate