Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Vreau imprimanta sau o multifunctionala

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
Salutare,


Ca multi useri de aici am si eu ceva nelamuriri atunci cand vreau sa optez pentru ceva... In primul rand eu vreau o imprimanta/multifunctinala. Am auzit pareri pro si contra... deci aparatele all-in-one merita?
Vreau pareri pe rapoarte calitate/pret si cartusele sa se poata reincarca... Din cate am citit pe aici mi-as achizitiona un Canon...cine stie meserie sa sara cu modele va rog....



MS fain...

#2
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
nu ma ajuta nimeni??? :console:

#3
addelina2007

addelina2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.08.2007
ca sa te hotarasti asupra unui produs trebuie sa stii mai intai la ce iti trebuie, adica care sunt nevoile tale. In ziua de astazi multifunctionalele au scajut la pret si au ajuns imprimantele.  Consideri ca doar functia de printare nu este  de ajuns, adica crezi ca ai mai avea nevoie si de un scan sau de o copie, atunci mergi pe functionale, daca nu ai nevoie, mergi pe imprimanta. ERu iti recomand HP-ul,   mie mi se pare mult mai bun fata de un canon. Dar oricum ar fi...cred ca te pot ajuta in ambele cazuri :)

#4
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eu am vandut un hp1510 cu 3,5 mil (tot cu cat l-am luat acum un an si jumatate) + cartusul color nou de 11 ml si mi-am luat o multifunctionala canon mp160 cu 210 ron+ 7 ron cablu usb. De restul banilor mi-am platit rca-ul la masina.
Canon isi merita banii, insa sa stii ca hp sunt considerate (pe buna dreptate) cele mai bune imprimante. Sa nu dea dreq sa-ti iei lexmark decat daca esti masochist. HP nu prea au design, insa au tehnica si calitate. Poze scot f bine, daca pui si hartie hp premium. Canon scaneaza mai repede si mai bine (parerea mea). Acum- spune-ne ce nevoi ai ca sa-ti spunem spre ce sa te indrumam. a, sa ne spui si ce bani ai la dispozitie (daca e intre 2 si 3 mil- e ok). Sub 2 mil- un hp simplu isi va face treaba f bine.

#5
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
deci ai facut o afacere buna, ai vandut un hp ai luat un canon plus rca-ul:)
Pai e ok sa aiba si scanner si copiator...nu stiu ce sa zic ma tot uit pe net sa vad pareri...majoritatea sunt pro CANON...dar la diferite modele vad o problema altii spun ca sunt rezolvabile, etc.
CE ma sfatuiti sa iau intre MP180/MP460? Cred ca 460 este mai buna, dar are o chestie la printare alb/negru: rezolutie de 600x600, in timp ce mp180 are 4800x1200 (park)

#6
addelina2007

addelina2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.08.2007
http://www.shopping....s#defaultAnchor

Si asta s-ar putea sa te multumeasca. Design-ul e unul ok, dar un Hp nu te va lasa la greu, oricat de ieftin ar fi....

#7
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
Hp este o firma buna, au cartusurile alea mici :mellow: io vreau canon!!!

#8
addelina2007

addelina2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.08.2007

 koko_shocate, on Aug 7 2007, 10:33, said:

Hp este o firma buna, au cartusurile alea mici :mellow: io vreau canon!!!
crezi ca nr de ml conteaza? te inseli, conteaza cate pagini printeaza un cartus cu acei ml....

#9
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
Chestia e ca la MP460 (care cred ca e mai buna) are in plus (fata de MP180): niste functii la copiator (Fit-to-Page, AE-Auto Exposure, Multiple Copy: 1-99, Image Repeat, Auto Magnification, Borderless), are LCD color 4.7 cm si IrDA 1.2 (Jpeg)-(ce face infrarosu asta nu stiu), citeste mai multe tipuri de carduri si are mai multe dimensiuni de hartie. Si are in minus: functiile la scanner (Flatbed CIS, color) si la rezolutia prinatre alb-negru (are 600 cu 600 fata de MP180 care are 4800 cu 1200). O concluzie?

#10
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
pe mine nu mai ma ajuta nimeni/??

#11
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Pai tot ceri ajutior, dar vad ca numai a ta o tii... :coolspeak:
Toata lumea zice sa iei in considerare HP, dar tu tot Canon...

Acum nu stiu ce ajutor vrei...???

#12
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Daca tot vrei multifunctionala... ia un HP 3050, 3020, 3055...fax/scan/copy/laserprint. Te costa in jur de 12 milionane si ai o scula. Multifunctionale color, ca sa fie si cerneala, sa si tina mult, sa fie si in pretul X...nu o sa prea gasesti.

#13
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ba sa stii ca HP au cartuse destul de mari- supporta si de 11 ml.
Daca vrei o imprimanta ieftina si buna, mergi cu incredere pe un canon mp160. De restul banilor (pana la un hp mai bun) iti faci incarcari la cartuse (sau iti iei tus- cam 10 ron flaconul de 100mlx4 culori) si-ti mai poti lua si un set de hartie foto HP de 100 bc. Sau ce vrei tu in limita a 300 ron (cat e un hp mai bun).

#14
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
ok...dar eu tot intreb de mp180 sau/si mp460...daca nu primesc niciun rasp inseamna k nu avem nicun cunoscator de ele...

#15
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
mp180 la 245 ron sau mp460 la 286 ron. As opta pt a doua- ca design. Depinde cati bani vrei sa dai.

#16
koko_shocate

koko_shocate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 07.08.2007
eu imi bag ceva in el de design...ma intereseaza asa cam ce stie sa fak e ok?

#17
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
depinde daca te intereseaza sa folosesti functiile de auto-fit si bla bla. Daca esti user normal, un MP180 ti-ar fi bun, chiar si MP160 ar merge.

#18
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,866
  • Înscris: 27.06.2006

 koko_shocate, on Aug 7 2007, 19:41, said:

ok...dar eu tot intreb de mp180 sau/si mp460...daca nu primesc niciun rasp inseamna k nu avem nicun cunoscator de ele...

Koko,

MP-urile poate creaza niste probleme la refill cartuse....daca consumabilele pentru tine nu conteaza, alege 460.

Compartii intre imprimante/multifunctinale gasesti pe net, asta insemna sa cauti si sa alegi...

Nu insemna ca "nu avem niciun cunoscator".
Inseamna ca, desi tot intrebi...nu ai  zis..."multumesc in advance" pentru info about mp180 mp460.

Din partea mea este prea tarziu...daca altii vor sa te ajute...treaba lor...dar esti nesimtit "nu avem niciun cunoscator"...cu ce drept vorbesti tu la plural?

G.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate