Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

AJUTOR google Adsense :((

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Am cont la google ads
Am si eu nevoie de ajutor daca ma poate ajuta cineva ... pe siteu meu mi se afiseaza tot felu de reclame care nu au nici o legatura cu continutul siteului meu ... foarte rar se mai afiseaza cate o reclama care sa aibe legatura cu siteu meu .. ce pot face ... exista vreun script ceva ... ? ma`m uitat pe alt site cu continut asemanator siteului meu si are reclama de la google si pe siteu ala se afiseaza aproape 80 % reclame care au legatura cu continutul siteu ... la mine insa cred ca doar 10 % au legatura cu continutul siteului meu si din cauza asta nu da lumea click ... ma puteti ajuta . astept un raspuns . va multumesc ...

#2
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
1. daca reclamele sunt introduse recent mai asteapta cateva zile
2. adauga mai mult continut text

#3
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007
eu am observat ca de ex daca faci un link www.site.com/cars .. iti apar reclame cu masini ;)

#4
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
text am destul ... reclama o am cam de 7 zile ... de 2 zile caut disperat sa aflu ce se intampla dar nu gasesc un raspuns ...

#5
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Incearca si section targeting.

#6
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 18.03.2006
sau poate nu exista destule campanii pe tema axata de tine, si atunci iti afiseaza tot felul de reclame. Eu am avut cand imi baga cu fabricarea pieselor de utilaje mari si tot felu de tampenii.

#7
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
exista cu siguranta si sunt sute poate mii ... ca ma`m uitat pe siteuri asemanatoare si la ei afiseaza la mine insa nu .

#8
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Salut mai am o intrebare ... azi am dat din greseala vreo 2 click`uri pe reclama mea ... se intampla ceva ?

#9
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
daca ai ip fix si de pe acelasi ip accesezi contul addsense atunci mai bine scrie la google si zi-le ca ai dat niste clickuri aiurea in procesul de testare al paginilor.
Daca ai ip dinamic si nu ai intrat inca in contul adddsense, reconecteaza-te la net sa iti dea al ip si golesete cacheul browserelor (sesiunile autentificate si cookies) si igonora problema

Edited by onlyone, 07 August 2007 - 11:12.


#10
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Am scris azi un mail dar vad ca astia de la google inca nu mi`au raspuns stie cineva am vreo sansa sa primesc vreun raspuns ? am complectat pe site un formular dala de contact ... sau am scris degeaba ? :cursing:

#11
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Nu ti-au raspuns inca? Si au trecut mai bine de 10 ore.. (la ei fiind noapte)... ce chestie :)
Lasand gluma la o parte raspunsul vine in cateva zile sau si mai bine de atat... gandeste-te cu ce armata de situri se confrunta ei...

#12
totcedoresti

totcedoresti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2007
Salut.

Caut putin ajutor pentru configurarea contului de la adsense. Vad ca voi deja vorbiti de o functionare precara a programului, ei bine eu inca nici nu imi dau seama cum il implementez in paginile site'ului meu si mai ales, daca o sa apara exact acolo unde vreau eu sa apara. Daca pot sa pun adresa de email aici ([email protected]) in text e perfect, daca nu - il rog pe administrator sa stearga linia asta a post'ului meu si voi mai verifica eu din cand in cand daca am primit un reply.
Multumesc anticipat si toate cele bune!

#13
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006
am si eu o intrebare , tinind cont ca sunt nou in domeniu ,sa nu ma injurati
care e faza cu canalele la adsense?
poate sa fie cineva mai explicit va rog?
eu am ales ceva siteuri mai populare e ok oare?
merci

#14
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Canalele

Ai de ex 3 situri

Situ a b si c

Ca sa stii cand pui adsense pe fiecare de unde vin bani sa vezi ce site e mai profitabil

Faci canal
Chanel a pt situ a
Chanel b  pt situ b
Chanel c pt situ c

Got it ?

#15
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006

View Postw3bmaster, on Aug 30 2007, 05:00, said:

Canalele

Ai de ex 3 situri

Situ a b si c

Ca sa stii cand pui adsense pe fiecare de unde vin bani sa vezi ce site e mai profitabil

Faci canal
Chanel a pt situ a
Chanel b  pt situ b
Chanel c pt situ c

Got it ?
inca ceva ca sa inteleg mai bine
am trei siteuri ??? am doar un site al meu
dar am trecut la canale de exemplu prosport.ro sau etc
la canale trec siteul meu sau trec siteuri care cred eu ca sunt vizitate ?sau daca poti sa fi un pic mai explicit
scuze sunt super nou in breazla nu nu vreu sa dau gres
merci

#16
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Canalele sunt doar un mod pentru a monitoriza de unde vin banii...
de exemplu ai 4 reclame pe site, una in header, 2 pe margini si una in footer
daca pui fiecare reclama in canale separate poti sa monitorizezi pe care dintre reclame se dau mai multe click-uri, astfel poti sa optimizezi continutul de reclame de pe situl tau.

#17
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Am si eu o intrebare, defapt 2.

1) La adsense pentru cautare, se platesc si cautarile in interiorul site-ului?
2) Stiu ca daca sunt 2 unitati de anunturi pe site, pretul/click scade. Sa zicem ca am o unitate de anunturi in header si una in meniu (stanga), insa le afisez pe rand. O data doar pe cea din header, o data doar pe cea din meniu. In cazul asta e acelasi lucru, scade pretul/click, sau e normal, ca si cand ai afisa o singura unitate de anunturi?

Edited by nasorum, 13 September 2007 - 15:44.


#18
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Nimeni care sa stie?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate