Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

HOT FUZZ! (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Cei din Marea Britanie de obicei nu se prea pricep la filme(sau apar foarte rar) de actiune, violenta,comedie, si un pic de horror, in acest film,
au reusit s-a combine aceste genuri intr-un block buster din Marea Britanie, numit: hot fuzz...
Actorii principali sunt (aprope toti din Shaun of The Dead ):  Simon Pegg si Nick Frost(fiind cei mai importanti)...
Povestea: un politist din Londra e trimis la un sat/orasel din provincia Marii Britanii numita Sandford, de niste polistii corupti, care au dorit cu foarte mult drag s-a scape de cel mai bun om al lor (Sergeant Nicholas Angel=Simon pegg); se duce in satul acela si il primeste ca partener pe Danny Butterman(Nick Frost),el este un mare fan al filmelor de actiune,si dorea ca el si angel s-a traiasca pe viu un razboi cu arme pe strada, si urmariri ca in filme, dar visul sau devine din ce in ce mai real,dupa ce niste "morti din cauze naturale" declanseaza intriga in acest film,restul povestirii e spoiler...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cJPMgrFc81M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] (spoiler din actiunea filmului)
trailerul:(doresc s-a mentionez ca filmul a aparut acum 3 luni la cinemaurile din Marea Britanie si Sua)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i7J_vYN5ZkY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dawin45, 06 August 2007 - 12:50.


#2
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
sincer, nu-i cine stie ce filmu... sunt cateva faze si atat...

#3
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
l-am vazut
e super

#4
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Nu mi-a placut deloc !!!

#5
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Parerile`s impartite ca nu oricine gusta umorul ala..
Eu personal am iubit filmul, am de gand sa ma uit iar zilele astea, just for laughs. Pegg si Frost sunt un duo minunat pe ecran.

Edited by mnezo, 07 August 2007 - 23:16.


#6
phanisse

phanisse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.07.2005
intr-adevar, nu oricine gusta umorul de genul asta dar si eu ma aflu printre persoanele care l-au iubit. eram cu cativa prieteni care s-au plictisit ingrozitor, in opozitie eu razand ingrozitor de mult. vazusem inainte si shaun of the dead si au cateva legaturi. oricum foarte dragut.

Edited by phanisse, 11 August 2007 - 11:48.


#7
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Super filmul,mi-a placut foarte mult.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
si eu l-am vazut acum 2 luni, nu m-a impresionat foarte mult, inceputul filmului este foarte plicticos

#9
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Cum am zis la inceputul anului...
Cred ca o sa fie cea mai buna comedie a anului...
Inca nu a fost data jos de pe tron...
9/10.

#10
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
e genial filmul - mai ales daca nu stii la ce te uiti, in sensul ca sa nu stii ca e o comedie, horror etc... Mi-a placut foarte mult, mai bun si ca Shaun of the Dead.
E adev insa ca nu toti gusta glumele britanice, their loss :)

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostEl_Cid, on Aug 13 2007, 18:15, said:

mai ales daca nu stii la ce te uiti, in sensul ca sa nu stii ca e o comedie, horror etc...
Impresia asta am avut-o si eu

#12
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Eu m-am uitat la o parodie...de la inceput pana la sfarsit.
Parodie a tuturor filmelor politiste...luate in general -> de unde si comedia...
Dar la horror?? Va speriat ceva din filmul asta? Sau fiindca ati vazut ceva sange, capete decapitate, gata, e horror? Hai sa fim seriosi...nu e horror.

Dupa mine, e una din cele mai bune parodii britanice facute vreodata...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate