Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

doc in java

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
stiti o aplicatie care sa transforme din fisier doc in fisier java. am nevoie de asa ceva pe la facultate   :D

#2
n3xt

n3xt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.10.2006

View PostSterus, on Aug 4 2007, 21:15, said:

stiti o aplicatie care sa transforme din fisier doc in fisier java. am nevoie de asa ceva pe la facultate   :D
ce este un  fisier doc?
ce este un  fisier java?
hint:ambele sunt fisiere text.
Raspunde-ti la intrebarile astea si ai aflat raspunsul pe jumatate.
<=>esti prost nu vei gasi programul.
Sa-mi spui daca ai reusit, daca nu reusesti roaga-l pe prof sa-ti dea programul (e foarte scump).

#3
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
am un nokia 6288 si nu citeste fisiere doc si vreau ca sa le transform in fisiere jar ca sa le pot citi pe tel, mai am nevoie la facultate in loc de fituica
cum fac? sa schimb extensia? sau lace te referi ca sunt prost!

#4
n3xt

n3xt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.10.2006
tu vrei sa transformi din doc in java?
sau din doc in jar?:))
jar este un tip de arhiva cu este zip rar ace . Nu poti sa transformi din doc in jar.
Daca iti trebe pentru fituici cauta-ti un programel pentru telefon sa-ti citeasca doc.
Daca nu exista cumpara-ti un cablu de date, conectezi telu la pc, scrii fituica si salvezi ca mesaj.
Daca nici asa nu merge, si ai nevoie neaparat de o astfel de aplicatie imi spui si iti dau eu un mes pe privat.

#5
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
imi trebuie un program ca mai sunt ecuatii, grafice si nu cred ca merg ca mesaj

#6
n3xt

n3xt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.10.2006

View PostSterus, on Aug 4 2007, 22:17, said:

imi trebuie un program ca mai sunt ecuatii, grafice si nu cred ca merg ca mesaj
idee de program pentru programatori:
Realizati un program care contine o fereastra (parinte) apoi TextAreas,blablabla ce mai e necesar. In acea fereastra se pot introduce texte si imagini (gif,jpeg,png), daca se poate introduce si un editor de ecuatii e excelent. Textele si imaginile sa poata fi aranjate dupa plac (drag and drop ar fi o solutie pentru imagini, textele mulandu-se dupa acestea). Scopul aplicatiei:
Aplicatia trebuie sa genereze o aplicatie java (mai exact un fisier jar) compatibila cu un telefon mobil(cazul de aici 6288). Aplicatia generata va fi practic o singura foaie(fereastra) cu una-doua scrollbar-uri care va contine textul si imaginile aranjate in aplicatia care a generat aceasta aplicatie.

Acuma schimba subiectul in Aplicatie Java Tare (numai idee din pacate) post: numarul acestui post.
Discuti cu cei care raspund, daca raspunde vreounu. Poate ai noroc si face cineva aplicatia asta (o faceam eu dar nu prea le am cu jme), II ceri aplicatia, daca e in java il rogi sa-ti explice cum sa o rulezi pe pc si apoi vei fi capabil sa-ti faci propriile aplicatii-fituici pentru telefonul mobil.
Bafta.
ps:ce studiezi?

#7
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Da' nu e mai simplu sa salvezi fisierul doc ca html? ca html iti deschide

#8
n3xt

n3xt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 16.10.2006

View PostRCG, on Aug 4 2007, 22:56, said:

Da' nu e mai simplu sa salvezi fisierul doc ca html? ca html iti deschide
Dar multe telefoane nu deschid html-ul pe care il genereaza Office-ul sau ce folosesti. Si in plus cele care deschid astfel de html au un browser cat de cat , deci sunt cat de cat si cum spuneam mai sus gasesti un programel pentru vizualizat doc-uri pentru ele.

#9
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
nu stie nimeni un asemenea program?

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
fisierele doc sunt fisiere de word, este oare chiar asa greu sa copiezi continutul din word intr-un fisier txt din notepad?

#11
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007

View Postgumball3000, on Aug 7 2007, 22:15, said:

fisierele doc sunt fisiere de word, este oare chiar asa greu sa copiezi continutul din word intr-un fisier txt din notepad?
pai omul a zis ca vrea si cu grafice ...se cam duc alea daca il faci txt

#12
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
dupa parerea mea, cred ca trebuie softul cu care se creeza fisierele jar si apoi introdus continutul fisierului doc in soft

#13
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007

View PostSterus, on Aug 8 2007, 18:56, said:

dupa parerea mea, cred ca trebuie softul cu care se creeza fisierele jar si apoi introdus continutul fisierului doc in soft
jar e doar o arhivare...tie iti trebuie ceva sa iti interpreteze cum trebuie atat scrisul cat si graficele

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostScytheZ, on Aug 8 2007, 04:45, said:

pai omul a zis ca vrea si cu grafice ...se cam duc alea daca il faci txt
pai face asa cum am scris eu mai sus si salveaza graficele separat in folder-ul cu poze....

#15
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
era un roman care a facut o aplicatie care sa citeasca fisiere doc ... avea in acea aplicatie un text ...chiar am avut acea aplicatie ... si situ k mai exista o sa caut peste cateva zile ;)

#16
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
@baghy: deschide doar fisierele create de el pe telefon;
@n3xt: cum sa nu deschida? si plus de asta exista aplicatii care transforma doc in html. Dar e cam greu de crezut ca un telefon nu deschide html.

#17
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 07.08.2007
http://zesium.com/in...t...=view&id=31

asta e programelul ..merge foarte bine cu doc ..cu xls-uri nush dc nu merge ...da nah ...vezi tu


programul il gasesti aici pe forum ..la topicul de k800 ..bafta

#18
Sterus

Sterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2007
pe site-ul http://zesium.com sunt doua aplicatii utile telefonului: mobilPDF si mobilDOC, dar din pacate numai unul merge downloadat si cred ca e demo

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate