Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

editorii DMOZ din romania

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
in urma cu 1 saptamana m-am gandit sa-mi pierd si eu timpul din nou cu o alta incercare de a inscrie un site, de data aceasta unul pe care nu l-am mai trimis si care nu avea niciun motiv sa fie respins, ce mi se pare ciudat? categoria respectiva nu avea niciun editor, insa conform statisticilor trafic.ro cineva de la dmoz a vizitat site-ul meu... fac ceva pe dmoz... pentu listarea pe o pagina cu PR 4 am ajuns la concluzia ca nici macar nu merita efortul...
Apropo, am ip-ul editorului, si doar ce am cautat pe google sa vad ce rezultate returneaza si observ ca acel ip pare sa fie detinut chiar de administratorul unui site concurent, poate aveti impresia ca spun balarii, dar daca este nevoie as putea sa si dovedesc acest lucru, in orice caz, m-am lecuit, nu-mi mai pierd timpul cu un site care  se bazeaza doar pe interesele altora

DMOZ sucks  :puke:
http://www.dmozsucks.org/

Edited by gumball3000, 04 December 2007 - 21:39.


#38
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am mai inscris si eu cateva site-uri...
Sa vedem acum cat dureaza  :rolleyes:

#39
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Un site deja a fost acceptat.... :D
Sa vedem celelalte...mai sunt 3  :P
Se pare ca se misca bine DMOZ-ul...

#40
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Inca astept cu Stiri-Auto.ro si Masini-Avariate.ro , motive de neacceptare nu cred ca sunt pentru ca din moment ce alte site-uri ale mele sunt aprobate si sunt facute pe acelasi principiu...curate si la obiect....
Sper sa-mi spuna un editor daca mai astept sau nu.
Multumesc!

#41
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

 sovidiu, on Dec 3 2007, 23:59, said:

Update-urile sint facute in aceeasi zi in care faci cerere. Daca faci azi cerere si peste cel mult 2 zile observi ca descrierea sau titlul site-ului nu a fost modificata, inseamna ca ti s-a refuzat cererea.

tare asta :lol:

#42
sovidiu

sovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.01.2007
Aha. Tare ca piatra, iute ca săgeata. Ne auzim pe blog.dmoz.ro.

#43
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

 sovidiu, on Jan 7 2008, 01:15, said:

Aha. Tare ca piatra, iute ca săgeata. Ne auzim pe blog.dmoz.ro.

daca sunteti oameni seriosi, de ce nu l-ai pasat intern la zona de engleza
trebuie sa dau eu acum cu busuiocul pe zona care trebuie, sa introduc toate datele din nou?

trebuie sa salvezi www.smth.com, nu url-ul final, sa-i lasi omului libertate sa faca upgrade, etc
si va mai scutiti si voi de treaba cu update-ul care e necesar acum; ori voi va tineti busy gen rotld
ca sa va justificati existenta? :lol:

ca sa nu mai zic ca am aplicat ca editor si m-a rejectat, gen: prea multi editori pe zona asta
in loc sa zica: aici nu mai e loc, dar avem pe A,B si C, te intereseaza? iar dau cu busiocu pana
gasesc usa deschisa?


IMHO, aveti un sistem de kko...

#44
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Sfaturi pentru site-urile in engleza nu dai?
Am un blog pe care l-am bagat acum cateva luni dar nimeni nu se ocupa...

#45
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006
am si eu firma de web design si am pus siteul la categoria de web design pe romania...nici pana acum nu a fost aprobat...cine se ocupa de categoriile astea? tot romani?

#46
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
CLAR

#47
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
am peste 20-30 de cereri de listari facute pentru clienti, nu le-a bagat nimeni in seama , listari facute ca la carte.

Noi sa fim sanatosi!

#48
pitox

pitox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.08.2006
Buna ziua,

  Am creat un site de anunturi gratuite cam de 2 luni si am incercat sa il inscriu in DMOZ dar nu a fost acceptat.
  Il rog pe editorul Dmoz care a raspuns pe acest forum sa il verifice si sa imi dea si mie cateva motive pentru care nu a fost acceptat.

  Site-ul este : anunturi.tvtop.ro

Va multumesc si astept raspuns.

Edited by darkangelbv, 18 January 2008 - 11:23.


#49
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Pentru a adauga un anunt, trebuie sa te <a href="member_login.php"><b> Loghezi </b></a>, sau sa creezi <a href="register.php"><b>Cont Utilizator</a></b>
asta am gasit pe site-ul tau, nici nu ma mira ca nu a fost acceptat

motivul pt care site-ul tau nu a fost acceptat cred ca este acela ca folosesti un script si un layout pe care il intalnesti pe zeci de site-uri, eu unul m-am saturat sincer sa fiu sa dau peste zeci de site-uri de anunturi care folosesc php classifieds, apropo e posibil sa ma insel, dar parca stiam ca nu ai voie sa scoti copyright-ul de la php classifieds

Din cate am observat in Dmoz nu mai sunt acceptate site-urile care par a fi clone(vezi site-urile cu jocuri in flash).
Am incercat si eu pana acum sa-mi inscriu 3 site-uri, dar am ajuns la concluzia ca dmoz e mai mult o pierdere de timp...

Edited by gumball3000, 18 January 2008 - 14:10.


#50
trask

trask

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.01.2008
"Sfaturi pentru site-urile in engleza nu dai?"
citeste ghidul ODP si aplica sfaturile care s-au dat pt site-urile in romana. Noi deocamdata vorbim numai de World/Romana.

"am si eu firma de web design si am pus siteul la categoria de web design pe romania...nici pana acum nu a fost aprobat...cine se ocupa de categoriile astea? tot romani?"
da, tot romanii se ocupa de categoriile astea. In caz ca intentionai sa insinuezi ceva cu intrebarea "tot romani?" aminteste-ti ca si tu esti roman si ca editorii ODP romani sunt foarte foarte putini.
Din intamplare, chiar eu ma ocup indeosebi de categoriile acelea si va pot spune numai ca:
1. sunt foarte multe site-uri in nerevizuit (sute)
2. zi de zi se adauga site-uri noi - e o zona aglomerata
3. cea mai veche inscriere: 13/Aug/2007. Zilele astea speram sa reducem numarul site-urilor, sa ajungem pana la cele din luna octombrie.
4. este mare nevoie de editori noi.
5. nu se accepta cele care nu prezinta incredere (fara informatii clare de contact - o adresa de email sau un nr de telefon aruncat aiurea nu este suficient)

Pentru mai multe informatii despre partea romaneasca din DMOZ, folositi blogul editorilor: blog.dmoz.ro .

#51
constant

constant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.01.2008
@r3ddr

Quote

de ce nu l-ai pasat intern la zona de engleza
trebuie sa dau eu acum cu busuiocul pe zona care trebuie, sa introduc toate datele din nou?
Cred ca putem si noi sa asteptam un pic de ajutor de la voi, nu? :rolleyes:

Quote

ca sa nu mai zic ca am aplicat ca editor si m-a rejectat, gen: prea multi editori pe zona asta
in loc sa zica: aici nu mai e loc, dar avem pe A,B si C, te intereseaza? iar dau cu busiocu pana
gasesc usa deschisa?
Incearca pe W/R /Regional eventual... cauta o categorie mica...  :idea:
@ lord_ice

Quote

am peste 20-30 de cereri de listari facute pentru clienti, nu le-a bagat nimeni in seama , listari facute ca la carte.
Exprimare vaga... Da exemple! Daca nu sunt conforme cu o anumita carte ( Ghidul ODP)...   :sadwalk:

#52
Dezmem

Dezmem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2008
Vad ca lucrurile merg spre bine, referitor la DMOZ, editorii ca niciodata au dat niste raspunsuri pertinente.
Am o intrebare referitoare la site-ul www.dezmembrari.ro, pe care l-am inscris acum aproape 2 ani in DMOZ si pentru care nu am primit nici un raspuns.  :mellow: Cu toate ca site-ul este bine structurat, contine informatii clare si este extrem de folositor pentru toti detinatorii de autoturisme, care mai devreme sau mai tarziu au nevoie de o piesa din dezmembrari. Este primul site in domeniu inca din 1999 si reuneste firme autorizate de dezmembrari la nivel national.
Poate cine are un raspuns pentru mine referitor la inscrierea in DMOZ.

Cu stima
Nicolae Ganea
Administrator
www.dezmembrari.ro

#53
dman18051983

dman18051983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.09.2004
Salut,

am inscris www.premier-job.ro pe DMOZ de acum 2 luni ... si nici acum nu a fost inregistrat.

sovidiu: crezi ca se poate face ceva?

multumesc

#54
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Avand in vedere ca site-ul tau este relativ nou, banuiesc ca site-ul tau nu a fost acceptat deoarece nu aveai destul continut pe el la momentul inscrierii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate