Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

aviz electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cristivld

cristivld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.01.2007
deoarece cablurile de curent ale vecinului trec pe la mine prin curte in avizul pentru autorizatia de constructie imi este impus sa suport cheltuielile necesare devierii acestor cabluri. in afara de faptul ca traim in romania si mai mult ca sigur o sa platesc aceasta aberatie, ce solutii legale am de scapa de aceste cabluri?

#2
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postcristivld, on Aug 1 2007, 20:31, said:

deoarece cablurile de curent ale vecinului trec pe la mine prin curte in avizul pentru autorizatia de constructie imi este impus sa suport cheltuielile necesare devierii acestor cabluri. in afara de faptul ca traim in romania si mai mult ca sigur o sa platesc aceasta aberatie, ce solutii legale am de scapa de aceste cabluri?
singura solutie legala e sa deviezi cablurile pe cheltuiala ta :lol: .

Mai exista posibilitatea sa'i dai in judecata, da' baietii de la electrica sunt mai bengosi ca guvernu' romaniei. Dauneaza grav sanatatii.

#3
cristivld

cristivld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.01.2007
pai electrica are voie sa faca bransamente prin curtile oamenilor?

#4
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postcristivld, on Aug 1 2007, 21:20, said:

pai electrica are voie sa faca bransamente prin curtile oamenilor?
retelele alea sunt vechi, de pe vremea raposatului. Electrica are prioritate.

#5
mschumy

mschumy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.03.2007

View Postcristivld, on Aug 1 2007, 20:31, said:

deoarece cablurile de curent ale vecinului trec pe la mine prin curte in avizul pentru autorizatia de constructie imi este impus sa suport cheltuielile necesare devierii acestor cabluri. in afara de faptul ca traim in romania si mai mult ca sigur o sa platesc aceasta aberatie, ce solutii legale am de scapa de aceste cabluri?

Te pregatesti cu multa rabdare..cauti un avocat bun..dai in judecata electrica si ceri chirie pe spatiu pe care il ocupa cablurile..ai tu grija sa fie un pret imens..atunci singuri o sa si le mute..succes

#6
cristivld

cristivld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.01.2007
s-a rezolvat cu o "atentie" de 100lei la o echipa de interventie electrica, au mutat cablul pe un alt stalp.tot eu am platit vecinii sunt cam nesimtiti de felul lor.

#7
George C

George C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 16.10.2005
Salutare,

Cu cine trebuie sa iau legatura pentru bransamentul provizoriu la Electrica? - cel care se realizeaza pe durata constructiei. Daca stie cineva pt Iflov ar fi super. Cat dureaza si cat costa?

Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate