Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Petitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
778 replies to this topic

#19
Iubita

Iubita

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.03.2005
Ete unde era neagramatul, te incurcui in pleonasmul meu. Asa-i vb.....o spui ca pe o poezie...Daca nu esti agresiv nu te musca nimeni, sau ti-e frica ca-ti simte sufletul si de aceea  te musca ? De ce nu ai dormi linistit,  ai maidanezi in dormitor !?

#20
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

View PostIubita, on Feb 7 2006, 11:59, said:

Ete unde era neagramatul, te incurcui in pleonasmul meu. Asa-i vb.....o spui ca pe o poezie...Daca nu esti agresiv nu te musca nimeni, sau ti-e frica ca-ti simte sufletul si de aceea  te musca ? De ce nu ai dormi linistit,  ai maidanezi in dormitor !?

cred ca mai bine te intorci la  Randi al tau si aberezi acolo :smoke:

P.S. mai e o vorba : daca  taceai .......  :naughty:

Edited by Elena2k, 07 February 2006 - 12:04.


#21
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Roaba iubirii, javre sunt la tot pasul. Eu am fost muscat de o panarama de caine de apartament. Am facut injectii in stomac. Apoi, cati au sarit sa ma muste etc, e alta probleme, da m-am smecherit, le dau cu bata in cap cum ii prind. Mi-e teama de copii.

#22
Iubita

Iubita

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.03.2005
Ti-am mai spus, iti simte sufletul de-aia te musca, pe mine de ce nu ma musca nici unul ?
Eleno, vezi ca daca-l superi prea tare s-ar putea sa iei si tu o bata in cap. In caz ca nu ai luat pana acum sa stii ca nu-i timpul pierdut, si cand o sa iei sa te gandesti la mine <_<

#23
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Nici pe mine nu m-au muscat, asta inseamna ca nu simt nimic, prostii :drac: E drept ca ma port frumos cu ei, totusi sunt pentru eutanasiere. N-ar fi trebuit sa simta asta ?
In schimb stiu un caz cu o fetita foarte prietenoasa cu cainii, pe care a muscat-o cainele blocului. E drept, nu rau.
Mai vreti si alte contraexemple ?

Edited by dragos_avram, 07 February 2006 - 12:42.


#24
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005

View Postbrebe85, on Feb 5 2006, 17:54, said:

esti vegetariana?

Da, mai precis lacto-ovo-vegetariana. De ce?

View PostAcidMan, on Feb 5 2006, 17:58, said:

madalinutza vrei sa ii salvezi?
incearca sa ii aduni pe toti la tine acasa si ce nu poti aduna ... la manusi.
e bine asa?

Normal ca nu e bine, era vorba despre o solutie de ordin general, nu despre a gasi floarea care sa faca  primavara ... I-as lua pe toti daca as avea cum sa-i strang si unde sa-i tin, dar intrucat nu am ... Nu sunt nici macar dintre cei care iau cainii de la hingheri si le dau drumul inapoi pe strada, sunt de acord ca nici cainilor nu le e prea bine in strada si ca ar fi preferabila o alta situatie ! Alte idei ?

View Postcorcoos, on Feb 7 2006, 06:51, said:

Pai data viitoare cand il va lasa nesupravegheat, poate il calca vre-o masina. Copii chiar mor in Buc. calcati de masini. Si nu te supara, dar esti sigur c-a fost muscat de-un caine vagabond?

Esti cinic corcoos dar in parte ai dreptate ... cainele asta cred ca era frate cu ala care l-a omorat pe japonez !

Edited by madalinutza, 07 February 2006 - 14:06.


#25
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
le faci un favor daca ii pui la somn sau daca iei acasa unu ...

#26
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005

View Postbrebe85, on Feb 5 2006, 01:09, said:

madalinutza.... ai vazut vreo data cum se omoara vaca? cu ce e mai presus un caine decat o vaca.

nu sunt iubitor de animale, insa imi plac. dar de ce trebuie sa imi fie teama cand vin noaptea tarziu acasa de 3 caini care s-au instalat langa blocul meu acum 4 saptamani.

fi sigura de faptul ca nu ai avea habar de sapunurile alea cu "untura" de caine. nu cred ca vor fi marcate.

hai sa te mai intreb un lucru. ziceai de caini ca ar putea fi dresati pentru a le folosi persoanelor cu handicap. te-ai gandit cat costa dresajul, daca ar fi fezabil? in plus unii cani sunt prosti de put. cu aia ce facem?


Nu, n-am vazut cum se omoara vaca si nici nu-mi doresc, dar pot sa-ti spun ca asta e unul din motivele pentru care nu mai mananc carne ( faptul ca se omoara ).  

Nu trebuie sa-ti fie teama de cainii de langa bloc si in mod normal nici n-ar fi cazul dar ...

Sunt sigura ca sapunurile alea seamana mai tare sau mai putin cu sapunurile "de rufe" de pe vremea raposatului, ale caror ingrediente le stia toata lumea, nu cred ca le-as putea confunda chiar daca nu sunt marcate si mai am si prostul obicei cand cumpar un produs sa ma uit pe ambalaj ce contine !
Da, normal ca dresajul costa dar sunt convinsa ca s-ar gasi si fondurile necesare daca ar fi mai multa lume care sa ma aprobe prin zona ... reflecta situatia generala, care din pacate se prezinta exact la fel ca aici ...

Dresajul este cu siguranta fezabil, nu cred ca exista caini "prosti", poate dresori sau stapani necorespunzatori ( asta e o parafraza dintr-o carte de specialitate ).

View PostIubita, on Feb 7 2006, 11:22, said:

@madalinutza, nu te mai chinui cu ei, esti prea superioara sa poti sa stai de vb. cu asemenea oameni, daca se pot numi asa.....cruzimea si rautatea de care dau dovada este fara margini. Asa cum spuneai, omul este mai presus de animale, iar daca ar fi invers, daca aceste animalute ar fi mai presus, cu siguranta ca nu ar eutanasia oamenii cu care ar avea incidente. Asta ar merita ei, acestia care nu arunca cu piatra, care nu au nici un pacat, si-si dau repede cu parea lor cruda, cu inima lor impietrita....ar merita sa fie judecati de acesti caini si omorati fara mila de ei. Dar asta poate la judecata de apoi......

Nu ma consider superioara, sunt doar convinsa ca impreuna suntem mai puternici ca in reclama aia la un operator de telefonie ... Nu cred ca raspunzand la rautatea unora cu rautate se rezolva ceva, asa cum nici omorarea tuturor cainilor nu va rezolva toate problemele pe care aceasta societate le are!
Dorinta mea ar fi macar, chiar daca cei care spun aici sa omoram cainii vagabonzi sunt incredintati ca asa trebuie sa fie, sa stea o secunda sa se uite la ei, sa constate daca le place ce vad ... ?

View Postjarrive, on Feb 7 2006, 11:31, said:

Iubita nu stiu cui, de-a lungul anilor omul a evoluat iar cainele a ramas prin fundurile evolutiei. maidanezii astia, specii de caini in stadiu de canis sapiens musca si halesc ce pot pe unde pot. acuma, ca sa nu-mi haleasca mie curu, prefer sa-l fac sapun si sa dorm linistit. lasa-ma dracu cu inima rea si om had   ca e semn de masochism.
agramata

Am noutati pentru tine : tu n-ai nici un merit in evolutia omului, asa cum n-ai nici in stagnarea evolutiva a cainilor.
Din ce ai scris tu se intelege ca vrei sa faci sapun din propria ta parte dorsala ... ?
Nu stiu cat stii tu despre masochism dar eu zic ca este o orientare sexuala care are de-a face ceva cu durerea proprie; ceea ce are de-a face animalele este zoofilie :)

View Postjarrive, on Feb 7 2006, 12:06, said:

Roaba iubirii, javre sunt la tot pasul. Eu am fost muscat de o panarama de caine de apartament. Am facut injectii in stomac. Apoi, cati au sarit sa ma muste etc, e alta probleme, da m-am smecherit, le dau cu bata in cap cum ii prind. Mi-e teama de copii.



Deci trebuie sa exterminam si cainii de apartament ? Cred ca ai ceva taine cu masochismul ... eu zic ca daca acel caine era vaccinat nu avea rost sa faci injectii in stomac, cu atat mai mult cu cat il si stiai ... trebuia in cel mai rau caz intrebat stapanul daca este turbat :D
"Mi-e teama de copii."   Da-le si lor cu bata in cap ! Ca asa face omu cand se teme ...

View Postshobi, on Feb 7 2006, 14:19, said:

le faci un favor daca ii pui la somn sau daca iei acasa unu ...

adica ?

#27
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Cata energie consumi sa raspunzi la toate afirmatiile. Oricum nu cred ca poti sa schimbi parerea cuiva de aici. Si eu iubesc animalele dar cred ca eutanasierea e singura solutie pentru plaga asta.

#28
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
o solutie ieftina ar fi ca cea din poza.... e 20.000 un glonte

Attached File  dead_dog_nessie.jpg   26.92K   68 downloads

#29
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005

View Postmadalinutza, on Feb 7 2006, 14:45, said:

Nu, n-am vazut cum se omoara vaca si nici nu-mi doresc, dar pot sa-ti spun ca asta e unul din motivele pentru care nu mai mananc carne ( faptul ca se omoara ).  

Nu trebuie sa-ti fie teama de cainii de langa bloc si in mod normal nici n-ar fi cazul dar ...

Sunt sigura ca sapunurile alea seamana mai tare sau mai putin cu sapunurile "de rufe" de pe vremea raposatului, ale caror ingrediente le stia toata lumea, nu cred ca le-as putea confunda chiar daca nu sunt marcate si mai am si prostul obicei cand cumpar un produs sa ma uit pe ambalaj ce contine !
Da, normal ca dresajul costa dar sunt convinsa ca s-ar gasi si fondurile necesare daca ar fi mai multa lume care sa ma aprobe prin zona ... reflecta situatia generala, care din pacate se prezinta exact la fel ca aici ...

Dresajul este cu siguranta fezabil, nu cred ca exista caini "prosti", poate dresori sau stapani necorespunzatori ( asta e o parafraza dintr-o carte de specialitate ).
Nu ma consider superioara, sunt doar convinsa ca impreuna suntem mai puternici ca in reclama aia la un operator de telefonie ... Nu cred ca raspunzand la rautatea unora cu rautate se rezolva ceva, asa cum nici omorarea tuturor cainilor nu va rezolva toate problemele pe care aceasta societate le are!
Dorinta mea ar fi macar, chiar daca cei care spun aici sa omoram cainii vagabonzi sunt incredintati ca asa trebuie sa fie, sa stea o secunda sa se uite la ei, sa constate daca le place ce vad ... ?
Am noutati pentru tine : tu n-ai nici un merit in evolutia omului, asa cum n-ai nici in stagnarea evolutiva a cainilor.
Din ce ai scris tu se intelege ca vrei sa faci sapun din propria ta parte dorsala ... ?
Nu stiu cat stii tu despre masochism dar eu zic ca este o orientare sexuala care are de-a face ceva cu durerea proprie; ceea ce are de-a face animalele este zoofilie :)
Deci trebuie sa exterminam si cainii de apartament ? Cred ca ai ceva taine cu masochismul ... eu zic ca daca acel caine era vaccinat nu avea rost sa faci injectii in stomac, cu atat mai mult cu cat il si stiai ... trebuia in cel mai rau caz intrebat stapanul daca este turbat :D
"Mi-e teama de copii."   Da-le si lor cu bata in cap ! Ca asa face omu cand se teme ...
adica ?
cred ca exprimarea ta e greu procesata de creier. wtf? nu e suficient de romaneste?
reformulez: mi-e greu sa-mi imaginez cata suferinta poate crea o muscatura unui copil.
bulinutza, tot as omora pana la ultma javra nenorocita de pe fata pamantului.
ps. pana am gasit stapana, ca il stiam din vedere, am bagat ceva injectii.

#30
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
Concluzie - in aria "pet world" de pe softpedia nu va ma exista un subiect - cainii vagabonzi din capitala :P

#31
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
mama ce i-as bate pe protestatarii astia amarati. n-au maidanez in casa, n-au facut ceva pentru maidanezi, nu fac ceva pentru maidanezi, da urla in gura mare sa-i salvam si sa dam bani sa traiasca bine merci ca sunt si ele animale. va doresc o muscatura de la maidanezi. mai vorbim dupa.

#32
papa_mulo

papa_mulo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.12.2005

View PostAcidMan, on Feb 7 2006, 16:53, said:

o solutie ieftina ar fi ca cea din poza.... e 20.000 un glonte

Attachment attachment


In tarile foste sovietice se practica si in ziua de azi asa ceva...pai costa bani nene sa eutanasiezi toata tarla de caini din Bucuresti!

#33
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005

View Postpapa_mulo, on Feb 7 2006, 17:06, said:

In tarile foste sovietice se practica si in ziua de azi asa ceva...pai costa bani nene sa eutanasiezi toata tarla de caini din Bucuresti!
nu eutanasiere ma, crima, intelegi, ucidere, distrugere.....  :w00t:

#34
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
Poate nu sunt destule masini de tocat :P

Edited by prafuit, 07 February 2006 - 17:25.


#35
adizaha

adizaha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 17.06.2005
eu m-am trezit cu urina in fata usii si kkt de caine pentru ca vecinu de la unu ii punea unui caine de mancare la usa!!!!!!!!!!!!!!! de ce nu il ia in casa?

SOLUTIA: adunarea lor, eutanasierea in 3 zile. Daca a fost revendicat si lasat pe strada iar: amenda penala celui care l-a luat si eutanasierea cainelui.

#36
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu pot sa inteleg cum dracu pot sa spuna unele rapandule ca maidanezii te musca pentru ca iti simt sufletul si alte asemenea timpenii. cum pot acesti/e indivizi/de care scot asemenea timpenii pe gaura cu dinti si limba, sa se descurce zi de zi cu intelectul lor extrem de limitat? cum dracu respira si se hranesc? si mai ales, de ce?

sa ne imaginam pentru un moment ca sintem un catel maidanez din bucuresti, sectorul 6, strada cu prosti care ii dau de mincare. sa ne inchipuim (adica maidanezu hranit de dobitoci) ca frecam laba de un os aruncat de un pensionar care refuza sa moara si ne holbam plictisiti, cu limba scoasa si dintii rinjiti. sa ne mai inchipuim ca prin fata noastra trec:

- din partea stinga, un individ imens, mai mult solid decit gras, chel, cu citeva zeci de cicatrici pe mecla, si cu un tatuaj pe ceafa ce zice "fuck the maidanez", eliberat cu o saptamina in urma dupa 7 ani petrecuti in inchisoare pentru vioalarea unei iubitoare de animale, a pechinezului ei si chiar a perushului vecinei care fugise pe geam si se nimerise in locul nepotrivit la timpul nepotrivit;

- din partea dreapta, o tirfa voluptoasa, imbracata intr-o blana de catzei polari, cocotata pe niste tocuri ridicole, ce-si stabileste in gura mare la telefonul scump cit 7 adaposturi antiatomice pentru  catei, urmatoarea intilnire cu andreas, italianu cu perushu imens

- din fata, traversind pe culoarea rosie a semaforului, un copilash de vreo 5 ani, blondutz, simpatic, iubitor de animale, fan droopy, lasat nesuptravegheat de ma-sa care bate cimpii prin boscheti.

dupa ce ne-am imaginat aceasta situatie, nu greu de intilnit in ziua de azi in romania, sa incercam sa raspunem ce am face noi (adica catzelul), avind in vedere ca sintem prevazuti de la natura, dzeu si cristos din ceruri cu puterea magica a simtirii sufletului:

a) il muscam pe cheliosul violator, pentru ca are un suflet hain si nu s-a gindit la durerea pe care i-a provocat-o pechinezului, dar mai ales perushului violat (iubitoarei de animale i-a placut violul, insa legea este lege)

B) o muscam pe tirfa de italieni care evident are un suflet rau din moment ce se plimba cu o gramada de animale moarte in spinare

c) sarim si il impingem pe copilul de 5 ani care traverseaza pe rosu, salvindu-l de tirul condus nebuneste  de un turc pilit, avind in vedere ca l-am simtit ca e baiat bun si ii place de droopy

???














































raspunsul pentru verificare:

II MUSCAM PE TOTI, PENTRU CA SINTEM DOAR UN ANIMAL PROST CARE DA DIN COADA SI NU SIMTIM NICI UN SUFLET

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate