Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Vergeturi

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Mai are cineva ? Mie mi-o aparut 2 intr-o singura zi ii posibil asa ceva ? Eu stiam ca astea apar cand slabesti sau te ingrasi brusc. Am facut exercitii in ziua aia cum fac de obicei, nu m-am fortat mai tare. Doar nu am slabit asa de tare ca le-am facut pe stomacu gol  :lol:

De la ce apar astea cand mergi la sala ? In ziua cand mi-o aparut am facut cu o greutate mai mica repetari foarte lente, sa fie din cauza asta ? Ca simteam o durere diferita de aia de oboseala (am facut piept, triceps si abdomen)

Mai am si pe biceps da alea is de mult si ii posibil sa fii fost de la slabit alea. Stiu ca nu se prea poate scapa de ele, le poti masca oleaca cu creme.

Alea 2 sunt noi, cealalta ii mai veche. Astea noi arata ca niste zgarieturi da sigur nu m-am zgariat, plus ca o trecut 2 zile de atunci si zgarieturile se vindecau.

[ http://img338.imageshack.us/img338/9532/img0012aw8.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by keeekeeess, 31 July 2007 - 12:50.


#2
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 keeekeeess, on Jul 31 2007, 13:49, said:

Mai are cineva ? Mie mi-o aparut 2 intr-o singura zi ii posibil asa ceva ? Eu stiam ca astea apar cand slabesti sau te ingrasi brusc. Am facut exercitii in ziua aia cum fac de obicei, nu m-am fortat mai tare. Doar nu am slabit asa de tare ca le-am facut pe stomacu gol  :lol:

De la ce apar astea cand mergi la sala ? In ziua cand mi-o aparut am facut cu o greutate mai mica repetari foarte lente, sa fie din cauza asta ? Ca simteam o durere diferita de aia de oboseala (am facut piept, triceps si abdomen)

Mai am si pe biceps da alea is de mult si ii posibil sa fii fost de la slabit alea. Stiu ca nu se prea poate scapa de ele, le poti masca oleaca cu creme.

Alea 2 sunt noi, cealalta ii mai veche. Astea noi arata ca niste zgarieturi da sigur nu m-am zgariat, plus ca o trecut 2 zile de atunci si zgarieturile se vindecau.

[ http://img338.imageshack.us/img338/9532/img0012aw8.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
daca mergi la sala si cresti... o sa trebuiasca sa te obisnuiesti cu ele n-ai ce le face:)

#3
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Și mie mi-au apărut. Foarte ciudat, dar mi-au apărut în partea din spate de la subraț.

#4
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Adica ii normal sa-ti apara si ii un lucru pe care nu-l poti evita ?

#5
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007
mie mi-au aparut pe muschii femurali. daca tot cresc, ce sa ii faci  :rolleyes:
P.S. ale tale nu arata chiar a vergeturi  :huh:

Edited by alexvl, 31 July 2007 - 20:43.


#6
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Ba da asta sunt. Seamana cu niste zgarieturi da nu-s. Nu mai pun poza cu biceps is plin de ele .. atat ca astea nu mai is rosi si nu prea se observa.

#7
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 keeekeeess, on Jul 31 2007, 22:01, said:

Ba da asta sunt. Seamana cu niste zgarieturi da nu-s. Nu mai pun poza cu biceps is plin de ele .. atat ca astea nu mai is rosi si nu prea se observa.
daca pun o poza cu ale mele de pe coapse si dupa fese te sperii ! si poate imi iau si ban, asa ca mai bine nu pun !

Edited by alexvl, 31 July 2007 - 21:18.


#8
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu nu fac forta si am la subrat si pe fese. :huh:

#9
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Tu poate esti la pubertate  :lol:

#10
alexvl

alexvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.06.2007

 v3lsatis, on Jul 31 2007, 22:23, said:

eu nu fac forta si am la subrat si pe fese. :huh:
atentie ba boule! no offence, avatarul ! dar poate te ingrasi brusc, sau poate slabesti. nu trebuie neaparat sa te antrenezi ca sa faci vergeturi. de fapt, vergeturile apar mai des la oamenii care nu au treaba cu sportul, decat la cei care se antreneaza   ;)

#11
tweety09

tweety09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.01.2007
deci.. vergeturile nu prea le poti evita.. incearca creme.. sa ti se mai intinda pielea... o data ce ti`au aparut n`ai ce face..

#12
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Azi am facut spate si mai mult ma dureau umerii cand trageam. Cred ca umerii mi-s cei mai putin dezolvatati si de aia mi-au aparut astea. Mai mult ma fortam la umeri decat la spate. Oricum nu am tras ca nebunu, am tras cat sa pot face 12 repetari si doar ultimele 2 oleaca mai greu.

Sa nu fie vergeturi ? Sa fie doar niste vase de sange care au cedat pentru ca m-am fortat ? Sigur nu m-am zgariat ca am si pe celalat umar .. unele arata ca niste vergeturi . .altele sunt discontinue .. ce naiba pot fi ? Si de la ce imi apar cand stresez muschiu .. chiar daca nu-l stresez prea tare ..

[ http://img170.imageshack.us/img170/5396/img0015jd6.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by keeekeeess, 03 August 2007 - 19:41.


#13
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 keeekeeess, on Aug 3 2007, 20:39, said:

Azi am facut spate si mai mult ma dureau umerii cand trageam. Cred ca umerii mi-s cei mai putin dezolvatati si de aia mi-au aparut astea. Mai mult ma fortam la umeri decat la spate. Oricum nu am tras ca nebunu, am tras cat sa pot face 12 repetari si doar ultimele 2 oleaca mai greu.

Sa nu fie vergeturi ? Sa fie doar niste vase de sange care au cedat pentru ca m-am fortat ? Sigur nu m-am zgariat ca am si pe celalat umar .. unele arata ca niste vergeturi . .altele sunt discontinue .. ce naiba pot fi ? Si de la ce imi apar cand stresez muschiu .. chiar daca nu-l stresez prea tare ..

[ http://img170.imageshack.us/img170/5396/img0015jd6.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Du-te la doctor ! Nu se stie niciodata.

#14
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Vad ca astea mi-o trecut. Acuma mi-am dat seama de unde le am. Oricum vad ca nu exista tratament. Acuma ii invidiez pe aia care-si intind pielea de la gat de-si acopera juma de fata.  :lol:

#15
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
trasul de fiare este printre altele o cauza a vergeturilor
partea proasta e ca nu trec...
oricum, pentru orice eventualitate...mergi la medic

#16
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
aceste vergeturi apar din cauza ca pielea nu este suficient de hidratata si in timp isi pierde elasticitatea. imaginati-va burticile gravidelor cum ar arata dupa nastere daca nu s-ar unge cu creme si uleiuri. pe de alta parte sunt si creme care atenueaza vergeturile, dar nu le vindeca complet. eu am folosit  un unt de corp de cacao solid si a avut rezultate foarte bune. mai exista crema de la Galenic din gama Elancyl si ce mai stiu eu bun este o crema de la Chicco.

#17
alinutzais

alinutzais

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.08.2007
mai apar si la modificarile prea bruste ale corpului... scadere marcata in greutate/ ingrasare
eu am patit-o in sarcina..am pus 30kg... am vergeturi... din plin...pe burta unde pielea a fost mai elastica...vb lu colegu... nu am...in schimb sunt "bogata in alte parti"

#18
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 keeekeeess, on Aug 14 2007, 01:27, said:

Vad ca astea mi-o trecut. Acuma mi-am dat seama de unde le am. Oricum vad ca nu exista tratament. Acuma ii invidiez pe aia care-si intind pielea de la gat de-si acopera juma de fata.  :lol:
Hei, odihna este foarte importanta in culturism ! Nu mai sta pe forumuri pana la ora asta ! :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate