Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sunteti multumit de angajatele de la posta?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
Salut ,
care ce si cum are pe suflet , iar daca lucrati cu mai multe oficii postale ati observat ca uneori difera regulile cum au ele chef?
Uneori iti trebuie delegatie (chiar daca ai lasata permanenta acolo) alte ori pe langa delegatie si stampila , alte ori doar buletinul , iar daca ele au o zi prosta (sau sunt :drac: ) toate trei ...si inca mai ai nevoie de ceva...!
Problema e in felul urmator...lucrez cu 2 oficii postale...la unul mi-e greata sa ma duc ( sunt dinozauri angajati in 1900 toamna @ OP 9 -IS :ciocan:  iar in altul  sunt tineri si stiu sa vb cu oamenii @ OP 10 Is :cya: ...)

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am alta problema...
Se misca cu viteza luminii stinse :@

Am pus un plic ca recomandata si pt 3 persoane am stat 35 de minute la coada.

#3
Nemesys

Nemesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 03.06.2002
cand am fost sa depun Declaratia de Impozit pe Venitul Global .... am dat de un "dinozaur" cum zici tu la ghiseu .... i-a luat 10 minute sa bage datele in calculator si sa-mi dea recipisa aia :) .... numai fosile

#4
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
poate ar trebui selectati astia de la ghiseu pe criterii de competenta , nu faci fata , la cartat corespondenta sau la orice altceva dar in nici un caz la jucat cu nervii oamenilor , a si la oficiile de la tara e nevoie de personal , dar nu la un oras mare cum e Iasul ...cred ca sistemul merge si asa sau las-o ca mai are 2 ani si iese la pensie nu mai trebuie aplicat, la un moment dat trebuie sa recunosti ca esti depasit si sa iti cauti altceva....ce nu stiu sa le recomand , doar sa nu mai enerveze lumea , iar cu prelucrarea datelor pe calculator cunosc situatia , odata i-am zis eu ca litera q este deasupra la a!
Restul No coment...poate este careva cu relatii la posta si verifica chestia asta...daca nu , ma mut in alta zona.....

#5
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Astia de la posta sufera de sindromul "cartopapirusfactaj".
Printre altele au un orar cum vor ei, pe geam scrie 8-17, dar iata cum sta treaba:
Intre 8-13 OK, intre 13-14 se preda tura , inchis la ghiseu. La ora 14 pleaca aia de la cartare si nu iti mai da coletul decad daca mergi la geam la madam cu mandatele postale si ii faci un pic de gura. De fiecare data iti reaminteste ca e ultima oara cand te serveste "dupa program". Treaba nashpa (pentru ea) este ca "boii" (va explic imediat de ce-s boi) de la cartare fac avizele si trec pe ele: 8-17. Deci eu ma incadrez in orarul specificat acolo. Asta de la ghiseu bazaie, maraie si injura ca aia is prosti dar pana la urma iti da coletul.
"Boii" de la cartare  nu fac avize (prioripost) decat la ce au ei chef. Exemplu:
asteptam 3 colete, 2 cu ramburs, unul fara. Vin avizele pentru alea cu ramburs, ma duc la ei , le dau fluturasii , se scarpina, inchide geamul ala blestemat, si stau 15 minute pana se sinchiseste sa vina la cloncanitul intensiv pe care il produceam cu Colop-ul (stampila) pe pervaz. Maraie, bazaie ca stie ce are de facut..... Il intreb si de coletul nr.3 imi replica direct: nu este. Il mai intreb sa se uite, ca trebuia sa vina. Intoarce capul 3 secunde, se uita iarasi la mine: nu este. Plec.... a doua zi ma duc sa intreb, ca doar aviz nu era venit..... se uita la mine: "Ii venit de ieri....".
Jeeeeesuss! Am crezut ca-i sar la jugulara. rezolv, la iesire din unitate ma intalnesc cu singura persoana cumsecade din PTTR toplita ca despre personalul acestuia este vorba, si ii zic de nemernicii astia si imi sopteste: "da-i in ***** ca-s boi".

Halal servicii...........

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate